Lazer Epilasyon, Soprano ICE

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor. Tüy ne kadar kalın ve siyah yani tüy kökündeki melanin pigmenti ne kadar yoğun ise lazer etkisini fazla gösteriyor. İşte lazer epilasyonun daha siyah ve güçlü kıllar üzerinde, açık renkli ve ince tüylere oranla daha etkili olmasının nedeni bu.

Gelişen teknolojiyle birlikte kıl köklerini dondurarak yok eden konforlu ve etkili bir sistem buz lazer epilasyon, lazerden farklı olarak daha gelişmiş yeni soğutucu mekanizması sayesinde acı hissini en aza indirme imkanı sunarken, eskisine göre daha hızlı ve daha etkili bir epilasyon gerçekleştiriyor. Açık veya bronzlaşmış her cilt tipinde ve dört mevsim uygulanabilen lazer epilasyon sistemidir. Altı hafta aralıklı altı seansın optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl çalışıyor?

Lazerden çıkan ışın, nazik ve güvenli bir şekilde kıl kökünde 45 derecelik bir ısı oluşturur, folikül tabanı hasar görür ve kılcal damarlar kapanır, böylece artık daha fazla kıl oluşamaz. Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifolliküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir.

Soprano Ice Farkı

Önceki uygulamalarda laser epilasyon daha çok zaman alırdı ve ağrılıydı. Bronzlaşmış tene uygulanamıyor ve tüm cilt tipleri içinde uygun değildi, dolayısı ile tedavi tamamlanamıyordu. Soprano Buz Lazer, düşük akış, yüksek ortalama güç ve yüksek frekans kullanır. Eski lazer teknolojisi ile ilişkili ağrı ve rahatsızlık hissi, soğutma başlığı sayesinde sadece bir ısınma hissi olarak hissedilir.

Hangi alanlara uygulanır ve tedavi ne kadar sürer?

Hem kadınlar hem de erkekler için yüz ve vücudun tüm alanları tedavi için uygundur. Ayrıca kulaklar, burun delikleri, kaşların arası, ayak ve el parmakları da tedavi edebilir. Her tedaviden sonra kılsız bir  süre geçecek ve tedavi devam ettikçe bu kılsız süreler uzayacaktır. Tipik bir tedavi planı 5-8 seans olabilir, ama bu tedavi edilen alana göre değişir. Kalıcı kıl azalmasını sağlamak için yıllık  bakım seansları önerilir. Uygulama esnasında sıcak taş masajı sırasında yaşanana benzer bir şekilde cilt üzerinde bir ısınma hissedeceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir