Ütüleme Lazer Epilasyon İle Rahatlık

Ütüleme Epilasyon

İstenmeyen tüyleri azaltmanın yollarından biri de lazer epilasyondur. Teknoloji, güzelliğe hizmet etmeye devam ediyor. Lazer epilasyon için kullanılan cihazlardan biri de "Diode lazer" sistemidir.

Tıbbi uygulamalarda başarının kanıtlarından biri de "FDA" (Food and Drug Administration, Amerikan Gıda ve İlaç Kontrol Merkezi) onayıdır. Ütüleme epilasyon teknolojisiyle istenmeyen tüyleri azaltmak mümkündür.

Diode lazer, 810 nm. dalga boyuyla epilasyon yapar. Saniyede 10 atış özelliği ki bu Continue (devamlı) atış diye adlandırılan bu özellik sayesinde masaj yapılıyormuş hissini oluşturarak tedavi imkanı sunar. Başlığındaki DualChil Contact Cooling (soğutucu) özelliği, işlemin başarısında etkilidir.

Ütüleme epilasyon teknolojisiyle cilde sıcak taş masajı yapılıyormuş hissiyle beraber seanslar gerçekleştirilir. Yıllardır sadece kış aylarında ve açık tenlilere uygulanabilen epilasyon, bu yöntem ile tüm mevsimlerde açık, esmer ve bronz tenlilere de uygulanabilir.

Dört mevsim ve bir çok tür kıl ve cilt tipinde uygulama imkanı veren ütüleme epilasyon tedavisinin yan etkisi minimaldir. Uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi" gezdirilerek yapılmasından dolayı, uygulama tekniği "ütüleme" olarak adlandırılır.

Diğer bir önemli konu ise, genital bölgedir, bu bölge, vücudun en hassas bölgelerindendir ve lazer epilasyon uygulamalarında çokça acı hissedilir. Ütüleme lazer teknolojisi ile bu bölgede, bu his azaltılır. Bu yöntem sayesinde cihaz, çok ince ve açık renkli tüyler de dahil olmak üzere bir çok kıl tipini görebilir.

Ütüleme epilasyon teknolojisi, erkekler için de uygun bir uygulamadır. Erkeklerde kıl yoğunluğu daha fazla olduğundan diğer tip lazer epilasyonlarda acı hissi fazladır.

Lazer Epilasyon ile ilişkili diğer konular

Güle Güle İstenmeyen Tüyler, Merhaba Pürüzsüz Bir Ten!

İstenmeyen tüyler…Vücudun orasında, burasında... İstenmeyen tüyler her yerde! Ancak bu durum, öyle kalması gerektiği anlamına gelmez.
Devamını Oku

Lazer Epilasyonun, En Hızlısı, En Konforlusu

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında acı her zaman varolmuştur. İleri teknoloji sistemler ise artık daha konforlu ve daha kısa süren seans süreleriyle uygulama yapılabilmesine imkân sağlıyor.
Devamını Oku

Alexandrite Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerde en etkili lazer sistemlerinden biri olan Alexandrite Lazer, başarı oranı %70-%95’lere varan bir tedavi olanağı sağlıyor.
Devamını Oku

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor....
Devamını Oku

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ense ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Gen...
Devamını Oku