Lazer Epilasyon

Güle Güle İstenmeyen Tüyler, Merhaba Pürüzsüz Bir Ten!

İstenmeyen tüyler…Vücudun orasında, burasında… İstenmeyen tüyler her yerde! Ancak bu durum, öyle kalması gerektiği anlamına gelmez.

Lazer epilasyon… Size görebildiğiniz ve hissedebildiğiniz sonuçlar verir.

Kliniğimizde uyguladığımız lazer tedavisi, kıl köklerini zaman içerisinde yok eder. Böylece zaman ve paradan tasarruf ederek ömür boyu sürecek traş seramonisinden kurtulma imkanınız olabiliyor.Polikliniğimizde  lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulmak için üç farklı lazer epilasyon teknolojisi kullanılmaktadır.Böylelikle cilt rengi ve kıl tipi farklılıklarında farklı dalga boylarında ki lazerlerle müdahale etme imkanımız bulunabiliyor.Tabi bütün teknolojik imkanlara rağmen bazı cilt ve kıl tipleri lazer epilasyon için uygun değildir.Bu durumu görüşme sırasında uzmanlarımız tespit eder ve tedavi için uygun bir aday olmadığınızı size söyler.Lazer epilasyon için uygun olmayan kişilere tüy sarartma tekniğini yine cilt ve tüy durumuna bakarak önerebiliyoruz. Tüy sarartma için ise yine bir lazer sistemi olan revlite lazeri kullanıyoruz.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Ediyor?

Hangi bölgede uygulanacağından bağımsız olarak, istenmeyen tüylerden, kullandığımız son teknoloji cihazlarla kurtulabilirsiniz. Birkaç dakika içinde, kıl kökleri minimum rahatsızlık hissiyle yok edilir. Yüksek seviyeli enerjiye sahip lazer cihazlarımız ile, kıl kökleri hedeflenerek, cihazdan bu kıl köklerine doğru ışık titreşimleri yayılır. Lazer epilasyonun, en iyi etkiyi, sert ve koyu renkli kıl köklerine verdiği bilinir. Ancak, bu kombinasyona sahip olmayan kişilerde de mükemmel sonuçlar alabilmekteyiz. Kliniğimizde daha koyu ten rengine sahip olanlar da dahil olmak üzere, çeşitli kıl tipi ve renklerinde uygulanabilecek  birçok lazer türü bulunmaktadır. Herkesin cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu nedenle tedavi planınızı, konsültasyonunuz sırasında mümkün olan en iyi sonucu almanızı sağlamak için özelleştirmekten yanayız.

Seans sırasında, birçok hastam, lazerin atışlarını, bir lastiğin cilde çarpması durumunda hissettikleri acıya benzetirler. İlk seansın ardından, 1 ila 3 hafta sonra tüyleriniz dökülür. Tedavi tekrarlı seanslar gerektirse de, ilk seanstan sonra bile işlemin ne kadar etkili olduğu görülebilir. Her seanstan sonra aşamalı olarak, daha az tüylenmeniz olacak.

Seansların hepsini tamamlamak çok önemlidir, çünkü bu seanslar tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlayacak şekilde planlanmıştır. Bu zamana kadar tüylerinizden kurtulmak için, düzenli olarak yaptırdığınız ağda, epilasyon vb. işlemlere zaman ayırmak için endişelenmeyi bırakın ve ipeksi pürüzsüz bir cildin tadını çıkarmaya başlayın!

Ağrıya Karşı Çok Hassassanız;

Herkesin ağrı eşiği farklıdır. Ağda ve diğer epilasyon türleriyle karşılaştırıldığında, lazer tedavisi çok daha az rahatsız edicidir. Yine de, fazla rahatsız edici bulursanız, uzmanlarımız cilde işlem öncesinde anestezik kremler uygulayabilmekte.

Pek çok kişi gibi siz de esmer tenli veya açık renk kıl rengine sahip olmaktan dolayı lazer epilasyondan sonuç alamayacağı düşünüyorsanız bütün bu soru işaretlerini bir kenara bırakın! Kliniğimizde kullandığımız lazer cihazları çok çeşitlidir. Bu da bize farklı tipteki ten ve kıl renklerine sahip hastaların tedavilerine kolay adapte olmamıza olanak verir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir