Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ensedeki ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Genellikle bu tüylere, erkek bakım salonlarında, "sir ağda" ile çözüm aranır; fakat bir  yöntem de lazer epilasyondur.

Epilasyon; istenmeyen tüy-kılların çeşitli yöntemlerle vücuttan zayıflatılarak azaltılmasıdır.

Lazer epilasyon alanında da son dönemlerde önemli gelişmeler kaydedildi. Başlangıçta, ağrılı ve acılı bir yöntem olarak görülmesinden dolayı erkekler arasında pek popüler olamayan lazer epilasyon, artık, daha yaygın bir uygulama haline geldi. İstenmeyen tüyleri azaltmada ütüleme lazer teknolojisi olarak da anılan, Soprano Lazerlerle uygulama yapılıyor. Bu lazerin saniyedeki atış sayısı diğerlerine göre daha fazla. Buna rağmen ağrıya sebep olabilecek enerji seviyesi daha uygun. Bu uygulama, bir çok farklı cilt tipinde uygulanabilen bir sistemdir.

Ütüleme lazer epilasyon açık veya koyu renk cilt ve bronz tene uygulanabilir, bu nedenle yazın da uygulanabilir. Siyah ince kıllarda da kullanışlıdır. Lazer, kıl köküne ulaşarak sonuç alınmasını amaçlar. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Lazer epilasyonla, yüz bölgesinde dört-altı haftada; diğer bölgelerde ise altı-sekiz haftada sonuç alınabiliyor. Uygulama süresi çalışılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, vücudun geniş alanlarında, ortalama olarak bir saat kadar sürüyor. Sırt ve göğüs bölgenizdeki kılların yoğunluğundan şikâyetçiyseniz, bu tarz bir uygulamaya başvurabilirsiniz.

Lazer Epilasyon ile ilişkili diğer konular

Cynosure Elite+

Cynosure Elite+ , 755nm Alexandrite ve 1064 Nd:YAG dalga boylarını bir arada bulunduran bir lazer teknolojisidir
Devamını Oku

Güle Güle İstenmeyen Tüyler, Merhaba Pürüzsüz Bir Ten!

İstenmeyen tüyler…Vücudun orasında, burasında... İstenmeyen tüyler her yerde! Ancak bu durum, öyle kalması gerektiği anlamına gelmez.
Devamını Oku

Lazer Epilasyonun, En Hızlısı, En Konforlusu

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında acı her zaman varolmuştur. İleri teknoloji sistemler ise artık daha konforlu ve daha kısa süren seans süreleriyle uygulama yapılabilmesine imkân sağlıyor.
Devamını Oku

Alexandrite Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerde en etkili lazer sistemlerinden biri olan Alexandrite Lazer, başarı oranı %70-%95’lere varan bir tedavi olanağı sağlıyor.
Devamını Oku

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor....
Devamını Oku