Lazer Epilasyon, Soprano ICE

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ensedeki ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Genellikle bu tüylere, erkek bakım salonlarında, “sir ağda” ile çözüm aranır; fakat bir  yöntem de lazer epilasyondur.

Epilasyon; istenmeyen tüy-kılların çeşitli yöntemlerle vücuttan zayıflatılarak azaltılmasıdır.

Lazer epilasyon alanında da son dönemlerde önemli gelişmeler kaydedildi. Başlangıçta, ağrılı ve acılı bir yöntem olarak görülmesinden dolayı erkekler arasında pek popüler olamayan lazer epilasyon, artık, daha yaygın bir uygulama haline geldi. İstenmeyen tüyleri azaltmada ütüleme lazer teknolojisi olarak da anılan, Soprano Lazerlerle uygulama yapılıyor. Bu lazerin saniyedeki atış sayısı diğerlerine göre daha fazla. Buna rağmen ağrıya sebep olabilecek enerji seviyesi daha uygun. Bu uygulama, bir çok farklı cilt tipinde uygulanabilen bir sistemdir.

Ütüleme lazer epilasyon açık veya koyu renk cilt ve bronz tene uygulanabilir, bu nedenle yazın da uygulanabilir. Siyah ince kıllarda da kullanışlıdır. Lazer, kıl köküne ulaşarak sonuç alınmasını amaçlar. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Lazer epilasyonla, yüz bölgesinde dört-altı haftada; diğer bölgelerde ise altı-sekiz haftada sonuç alınabiliyor. Uygulama süresi çalışılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, vücudun geniş alanlarında, ortalama olarak bir saat kadar sürüyor. Sırt ve göğüs bölgenizdeki kılların yoğunluğundan şikâyetçiyseniz, bu tarz bir uygulamaya başvurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir