Ultherapy Nasıl Yapılır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı, cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu cihazın ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5 mm. ve 3 mm. altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimülasyon artar ve ciltte yeni kollajen oluşumu sağlanır böylece sıkılaşma meydana gelerek, zaman içinde doğal bir YÜZ GERME etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ultherapy, "focus  ultrasound" teknolojisinin kullanıldığı bir cilt yenileme yöntemidir. 

Ultherapy tedavisi esnasında cildin altını görüntüleme özelliğine sahiptir ve bu özellik uygulamanın doğru derinlikte yapılmasını sağlar. 

Ultherapy ile ilişkili diğer konular

Yüz Germede Thermage mı Ultherapy mı?

Cildimizin sıkılığını korumak söz konusu olduğunda, maalesef zaman aleyhimize işler. Neyse ki yeni teknolojiler sayesinde artık güçlü anti-aging araçlara sahibiz.
Devamını Oku

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Uthera, cilt altı kollajenden zengin dermis dediğimiz tabaka ve daha derinlerde cildin askısı olarak tanımladığımız kas dokusunun zarında yarattığı etki ile Kollajenin yeniden yapılanmasını (lifting etkisi). Zamanla aşağıya doğru inen yüzümüzün tekrar yuk...
Devamını Oku

Ultherapy Yüz Germe

Yüz bölgesi ve boyun uygulamasında cilt kalitesinde artma, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisiyle yüz ovalinde toparlanma gözlemlenir.
Devamını Oku

Ultherapy Nedir?

Fokuslanmış ultrasound dalgaları kullanılarak cildin 4,5 mm. ve 3 mm. altında ısı odakları oluşturulmasına ve böylece kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir teknolojidir.
Devamını Oku

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Ultherapy, bu alanda FDA (Food and Drug Administration, Amerikan Gıda ve İlaç Kontrol Merkezi) onayına sahip olan tek yöntemdir.
Devamını Oku