Ameliyatsız Yüz Germe, Modern Medikal Estetik, Ultherapy

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Uthera, cilt altı kollajenden zengin dermis dediğimiz tabaka ve daha derinlerde cildin askısı olarak tanımladığımız kas dokusunun zarında yarattığı etki ile Kollajenin yeniden yapılanmasını (lifting etkisi). Zamanla aşağıya doğru inen yüzümüzün tekrar yukarıya doğru asılmasını (up-lift etkisi) sağlar.

Ultherapy nedir?
Ultherapy fokuslanmış ultrasound enerjisini kullanarak, cildin alt katmanlarında derin planlar üzerinde etki göstererek kollajen ve elastin üretiminin uyarılması , ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir. Benzer amaca yönelik farklı teknolojiler bulunmasına karşın dünyadaki odaklanmış ultrason enerjisi teknolojisinde FDA onaylı olan sistem Ulthera teknolojisidir.

Ultherapy nasıl etki eder?
Ulthera ile cildin üst tabakalarına zarar vermeden, ısı enerjisi veren ses dalgaları istenilen doku derinliğine odaklanmakta ve deri altı bağ dokuda kollajen üretimini arttıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır. Daha sonra ısı hasarını onarmak amacıyla bağ doku kendi onarım sürecini başlatır ve yeniden yapılanmasını sağlar. Bu şekilde ultherapy ile tek seansda daha fazla kollajen üretimi, güçlenmiş bağ dokusu, daha sıkı ve sarkması toparlanmış bir cilt elde edilmektedir. Ultherapy ile tek seanslık bir tedavi yeterli olmaktadır.

Ultherapy kimlere yapılabilir?
Yüzünde ve boyunda sarkma ve gevşeme olan kişiler Ultherapy için uygun adaylardır. Her yaşta uygulanabilmekle birlikte çok ileri yaşlarda, sarkma ve gevşemenin ileri düzeyde olduğu kişilerde etkisi sınırlıdır. Özellikle 40-65 yaş arasında ciltte kollajen kaybı ve buna bağlı ciltte gevşeme ve sarkma giderek belirginleştiği için, bu yaş grubu aralığında daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Özellikle cerrahiden çekinen ve yüzde toparlanma isteyen hastalar en uygun adaylardır. Ayrıca yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra da ulthera destekleyici bir yöntem olarak uygulanabilir.

Ultherapy hangi bölgelere uygulanabilir?
Ultherapy ile ameliyatsız gençleştirme işlemi yaşlanma ve yerçekimi etkisi ile sarkma meydana gelen kaş ve göz kapakları, göz çevresi, yüz ovali, çene hattı, gıdı bölgesi ve dekolte bölgesinin gevşeme ve kırışıklıklarının tedavisinde uygulanabilmektedir. Bunların yanı sıra alt göz kapağı torbalarının azaltılmasında da etkilidir. Doğal bir yüz germe etkisi sağlamaktadır.

Ultherapy ne zaman uygulanabilir?
Ultherapy işlem sırasında cildin yüzeyinde herhangi bir etki meydana getirmediği için bu tedavi yöntemi hem yaz hem de kış aylarında uygulanabilmektedir.

Ultherapy nasıl uygulanıyor?
Ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek monitörde ile cilt ve cildin alt katmanları görüntülenir. İstenilen uygulama alanlarında cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgalarıyla bu bölgelerdeki kollajen üretimini uyaran ve cildi yukarıya doğru asan ısı hasarları oluşturulur. Yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Bu tedavideki en önemli husus cilt altı dokuların ekranda görüntülenerek atışların doğru noktaya yapılmasını sağlamaktır. Aksi takdirde yapılan işlemin hiçbir etisi olmaz. Cilt ve cilt altı dokuları yygulama sırasında ekranda görüntülenerek doğru derinlikte doğru noktalara uygun enerjiyle uygulama yapılması önemlidir.

Uygulama ağrılı bir işlem midir?
Uygulama sırasında ağrı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İşlem sırasında kişiler yanma hissi, iğnelenme yada elektriklenme gibi bir his tarif etmektedir. Bununla birlikte çoğu hastada işlemden 30-45 dakika önce alınan ağrı kesiciler yeterli olmaktadır.

Ultherapy tedavisi ne kadar sürüyor?
Uygulama yapılan bölgelere göre işlem süresi değişmekte olup, onbeş dakika ile bir saat arasında sürmektedir. Tek seans lık bir tedavi olması sistemin tercih edilmesindeki faktörlerden birisidir.

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?
Ulthera uygulamasından sonra kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Dikkat etmesini gereken bir durum söz konusu değildir. Bazı kişilerde hafif kızarıklık haricinde herhangi bir yan etki oluşmaz. Bu durum da birkaç saat içinde normale dönmektedir.

Ultheranın sonuçlarını ne zaman görebilirim ?
Uygulamadan sonra rejenerasyon süreci hemen başlar ve cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmektedir. 1 ay sonra etkiler görünmeye başlayıp, 3. ayın sonunda istenilen sonuca ulaşılır. Doku toparlaması 6 aya kadar devam edeceği için en iyi görünümün olması ise 6 ayı bulmaktadır. Ultherapy ile elde edilen sonuçlar kalıcı olmakla beraber cildin yaşlanma hızına bağlı olarak değişir.Genellikle ulthera tedavisi alan hastalarımız 2 yıl kadar tedavi tekrarına ihtiyaç duymazlar. Ultherapy’nin ciltte gözle görülebilen etkileri, bu etkilerin ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve kişinin cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.

Ultherapy’nın cilt sıkılaştırmak için uygulanan diğer yöntemlerden farkı nedir?
Cilt sıkılaştırma amacı ile uygulanan radyofrekans, kızıl ötesi ışık, ablatif ve non ablatif fraksiyonel lazerler gibi çok farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin farklı oranlarda ciltte sıkılaşma etkisi göstermekle birlikte sonuçları değişken tabiki birden fazla uygulama yaptırmak gerekecektir. Ulthera ise daha derin cilt altı doku planlarına ulaşabilir ve buralarda etki gösterir. Dolayısıyla yüz toparlama ve sıkılaştırma tedavilerinde etkilerinin daha fazla ve daha kalıcı olması beklenilen sonuçtur.

Ultherapy tedavisinin avantajları nelerdir ?
Uygulama öncesi ve sonrasında özel bir bakım gerekmemektedir, tüm cilt tiplerine uygulanabilmesi, her mevsim işlemin yapılabilmesi ve tek seans ile 1 yıldan daha uzun süre devam eden etki göstermesi, FDA onayı ile bütün bunların kanıtlanmış olması bu tedavinin avantajlarıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir