Ameliyatsız Yüz Germe, Ultherapy

Ultherapy Yüz Germe

Cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına yollanan odaklı ultrasonik dalgalar hedeflenen bölgede ısı odacıklarına dönüşür. Bu odaklanmış ısı odacıkları sayesinde cilt altı dokularında hem halihazırda bulunan kolajen liflerinin sıkılaşması hem de ısının uyarıcı etkisiyle yeni kolajen liflerinin üretiminin artması sağlanır. Böylece cilt kalitesinde artma, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisiyle yüz ovalinde toparlanma gözlemlenir.

Diğer cilt gençleştirme lazerlerinden farkı nedir?
Cilt gençleştirmede kullanılan fraksiyonel lazerler cildin daha üst tabakalarını etkiliyor. Bu nedenle cilt yüzeyinde seçilen yönteme göre kızarıklık, ödem, kepeklenme, kabuklanma gibi geçici bazı değişiklilere yol açıyor. Ulthera, derin tabakada çalışıyor ve yüzeyi etkilemiyor. Böylece sosyal olarak kısıtlanmamış oluyorsunuz. Ayrıca yaz-kış rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Hangi bölgelerde kullanılıyor?
Ulthera cildin farklı derinliklerine uygulanabilen başlıkları sayesinde göz çevresindeki torbalanmaların azaltılması ve kaşlardaki düşüklüğün kaldırılmasında kullanılabiliyor. Yüz bölgesinde ise yanak sarkmasının toparlanması, yüz ovalinin düzeltilerek incelmesi, gıdı bölgesinde yağ dokusunu azaltma amaçlı uygulanabilir. Boyun ve dekolte bölgesinde de cilt kalitesini arttırma, sıkılaşma ve toparlama etkileri gözlemleniyor.

Uygulama sırasında ne hissediliyor?
Uygulamada hissedilen kişiden kişiye farklılık gösterse de uygulama öncesinde, kişiye ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilebilir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlıyor. Bu ultrason enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamına gelir. Uygulamanın hemen ardından kişi hemen günlük aktivitelerine dönebiliyor. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat içinde normale dönüyor.

Nasıl bir sonuç beklenmeli?
Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlıyor ancak istenen sonucun ortaya çıkması 60-90 gün sürebiliyor. FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) yaptığı çalışmalar sonucunda 10 hastanın 9’un kaş asma uygulamalarında gözle görülen bir etki tespit edildi. Yapılan işlem sonucunda göz kapağındaki gevşeklikte ve göz çevresi kırışıklıklarında azalma meydana geliyor. Yüz bölgesi ve boyun uygulaması yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade ediyor.

Hangi yaş grubunda bu tedavi uygulanmaktadır?
Yüz ve boyun bölgesinde sarkmaları olan göz kenarlarında gevşeme ve düşme mevcut tüm hastalarda bu tedavi uygulanabilmektedir. Genetik ve çeşitli çevresel faktörlere bağlı olarak 20’li yaşların ortalarından itibaren bu yöntemi kullanan hastalar mevcut olsa da genellikle 35 yaş ve sonrası grup bu tedaviden daha fazla faydalanmaktadır.

Bu tedavinin etkisini nasıl görmekteyiz?
Ultherapy’de hedef doku, yüz germe ve gençleştirme operasyonlarında germe işleminin yapıldığı tabakayla aynıdır. Yani ulthera da yaptığımız atışlar bu derinliğe kadar inip etki göstermektedir. Germe etkisi bu tabakalarda esas olarak oluşmaktadır. Derin ve yüzeysel cilt altı dokusuna etki ederek derin tabakalardan itibaren cildin destek yapısında etkisini göstermektedir. Bu etki sayesinde tüm uygulama bölgelerinde daha genç ve dinamik bir görüntü elde edilmektedir.

Ultherapy güvenlimidir?
Ultherapy yüz gençleştirme tedavileri arasında FDA onayılı yöntem olarak uzman kişilerce kullanıldığında hiç yan etkisi olmayan yöntemdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir