Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt Gençleştirme, Yanak İnceltme

Her Daim Genç Bir Yüz

Yaşlanma belirtilerini önlemek ya da azaltmak mı istiyorsunuz? Cilde sağlıklı bir parlaklık veren, nemlendiren ve kırışıklıkları hafifleten bu yenilikçi tedavilerden destek almaya ne dersiniz?

Cildi derinlemesine nemlendiren, tek seansta kırışıklıkları azaltan ve gözaltı morluklarını yok etmeye yardımcı olan en yeni anti-aging uygulamaları sizler için bir araya getirdik…

Sıkı, Elastik Bir Cilt
Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin kusursuz versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Cildin alt katmanlarına radyo frekans dalgaları göndererek etki eden bu sistem, önceki versiyonundan farklı olarak Comfort Pulse Technology adı verilen bir el aparatı sayesinde kolay ve etkin enerji gönderimi sağlıyor. Bu sistem ciltteki kolajeni ısıtarak daha düzgün ve daha sıkı bir cilt için yeni kolajen üretiyor ve cildi yeniden yapılandırmaya yardımcı oluyor. Dr. Buket Yıldırım sistemi şöyle anlatıyor: “Thermage’ın geliştirilmiş versiyonu Comfort Darbe Teknolojisi (CPT) sistemi ile tanınıyor. Bu FDA onaylı teknoloji monopolar radyo frekansı (RF) ile cilde ısı enerjisi vererek cildi sıkılaştıran ve kalitesini artıran bir süreci tetikliyor. Bu sürecin sonucunda ise cilt pürüzsüz, yumuşak ve genç bir görünüm alıyor. Sistem yaygın olarak yüz ve boyun bölgesine uygulanıyor. Bunun yanı sıra göz kapaklarındaki sarkma için de etkili bir teknoloji.”

Daha Kaliteli Bir Cildin İzinde
ScarletS özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına radyo frekans enerjisi ileten bir teknoloji. Altın iğne olarak da bilinen Scarlet S ile yeni kolajen ve elastin sentezi uyarılarak, cildin kalitesini ve sıkılığını artırmak mümkün. Dr. Buket Yıldırım ScarletS için “Kullanılan iğneler 0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inerek bu bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi iletiyor” diyor. “Cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermişteki problemleri aynı anda tedavi edebiliyor.”
ScarletS ciltteki ton farklılıkları, akne ve yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdının toparlaması ile genişlemiş gözenekleri küçültmekte de etkili bir sistem. Teknoloji tüm yaş gruplarına ve tüm cilt sorunlarına yılın her döneminde uygulanabilen etkili bir tedavi olanağı sunuyor.

Işıltılı, Parlak Bir Görünüm
Kolajen cilde biçim verir ve sağlıklı, dolgun, sıkı cilt için gereklidir. Dr. Yıldırım güzel bir cildin olmazsa olmazı olan bu değerli yapıtaşının yaşla beraber azaldığını söylüyor. “Zamanla ciltteki kolajen azalmaya başlar. Kolajen üretimi hem giderek azalır hem de üretilen kolajen daha kırılgan, daha kalitesiz bir form almaya başlar. Kolajen seviyesi azaldığında ciltte çizgiler, kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı meydana gelir tüm bunlara kuruluk, nemsizlik de katkıda bulunur.”
Yüzdeki yaşa bağlı çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nemi geri vermek ve gençleştirmek ve daha canlı ve genç bir görünüm için en etkili tedavi ise dolgu uygulamalarından, özellikle de ışık dolgusundan geçiyor. Dr. Buket Yıldırım bu dolguların aktif maddesi olan hyalüronik asidin en önemli özelliğinin su tutma kapasitesi olduğunu söylüyor. “Bu madde doğal olarak da vücutta bulunur. Hyalüronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar ve kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir. Bu nedenle Teoxane laboratuvarlarında geliştirilen ışık dolgusu enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza eder. Işık dolgusu esas olarak içeriği patentli resilient hyalüronik asit olan ve cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş olan bir konsept. ”
Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli özelliği ise anti-aging maddelerle zenginleştirmiş formülü. Dr. Yıldırım formülün içeriğini şöyle anlatıyor: “Formülde aktif madde olarak patentli bir hyalüronik asit molekülü dışında 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin bulunuyor. Bu amino asitler, vitamin ve mineraller hücreleri yaşlanmanın etkilerine karşı korurken hücre yenilenmesini de artırıyor. Sonuçta ışık dolgusu cilde yoğun nem ve parlaklık vermek için elimizdeki en etkili yöntem.”

Yoğun Nem Etkisi
Hava kirliliği, yaşlanma, yanlış beslenmenin yanı sıra cilt yaşlanmasında en büyük etkenlerden biri hiç şüphesiz güneş ışınlarıdır. Kış aylarında bile etkili olan UVA ile UVB ışınları ciltteki kırışık ve çizgilerin ana nedenlerinden biridir. Yaşlanma izlerinin önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken pek çok faktör olsa da bunların en önemlilerinden biri hiç kuşkusuz cildin nem seviyesini korumaktır. Nemli cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı daha dirençli olduğu unutulmamalı.
Dr. Buket Yıldırım ” Sağlıklı bir cilde giden yol iyi nemlendirmeden geçer” diyor. “Cilt tipiniz ne olursa olsun kuru, karma ya da yağlı cildin nem seviyesini koruyup, onu içten dışa nemlendirdiğinizde yumuşak, dolgun ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz.”
Dr.Yıldırım, cildi derinlemesine nemlendirmek için kullandığı tedavilerin başında gençlik aşısı uygulaması olduğunu söylüyor. “Tek uygulamayla dokuz aya kadar etki gösteren nemlendirme özelliğine sahip olan bu uygulama kuru ciltler için dikkat çekici bir alternatif. Gençlik Aşısını en önemli özelliği nem için ayrı, elastikiyet için ayrı, pürüzsüzlük için ayrı uygulamalara gerek kalmadan cilt kalitesini artırması. Hyalüronik asidin cilt altına uygulanması cilt pürüzsüzlüğünü iyileştirip, ince çizgileri yok ederken akne lekeleri ve kırmızı lekelerin görünümünü de hafifletiyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir