Modern Medikal Estetik, Ultherapy

Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin

Yılların ve bilgisayar ekranının yüzümüzde en acımasız davrandığı bölge kuşkusuz göz çevresi. Kaş ve göz kapağı düşüklüğü, kazayakları, göz altı torbaları ve koyu halkalardan kurtulup daha dinamik ve tazelenmiş bakışlar elde etmek için, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım, Ulthera, botoks ve ışık dolgusu kombinasyonunu öneriyor.

Cilt yüzeyine zarar ermeden, iç katmanlara ultrason enerjisi ileterek tene yeni kolajen ve elastin oluşturması için uyarı sağlayan, tek seanslık bir uygulama olan Ulthera yöntemiyle kaş bölgesinde belirgin bir lifting oluşuyor: Göz kapağı üzerindeki cildin gevşekliği toparlanarak göz kapağı açılıyor. Göz çevresindeki cilt ve kaslarda sıkılaşma sağlanması sonucu göz altı torbalarında da azalma oluyor. 

Ulthera tedavisinden sonra yapılan botoks enjeksiyonlarıysa cilt üzerinde özellikle mimiklere bağlı kırışıklıkları hedef alıyor. Botoks, düzenli olarak 4 ayda bir uygulandığında hem göz çevresinin yaşlanması yavaşlatılıyor hem de kırışıklıkların tamirine zemin hazırlanıyor. Göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesi olan göz altı ışık dolgusuysa, bölgedeki çökme ve çukurlaşmayı düzeltirken göz çevresindeki cildin gençleşmesi ve yeniden yapılanmasına olanak sağlıyor. Morluk ve halkalar için de kullanılan dolgu maddesi aynı zamanda içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir