Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin

Yılların ve bilgisayar ekranının yüzümüzde en acımasız davrandığı bölge kuşkusuz göz çevresi. Kaş ve göz kapağı düşüklüğü, kazayakları, göz altı torbaları ve koyu halkalardan kurtulup daha dinamik ve tazelenmiş bakışlar elde etmek için, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım, Ulthera, botoks ve ışık dolgusu kombinasyonunu öneriyor.

Cilt yüzeyine zarar ermeden, iç katmanlara ultrason enerjisi ileterek tene yeni kolajen ve elastin oluşturması için uyarı sağlayan, tek seanslık bir uygulama olan Ulthera yöntemiyle kaş bölgesinde belirgin bir lifting oluşuyor: Göz kapağı üzerindeki cildin gevşekliği toparlanarak göz kapağı açılıyor. Göz çevresindeki cilt ve kaslarda sıkılaşma sağlanması sonucu göz altı torbalarında da azalma oluyor. 

Ulthera tedavisinden sonra yapılan botoks enjeksiyonlarıysa cilt üzerinde özellikle mimiklere bağlı kırışıklıkları hedef alıyor. Botoks, düzenli olarak 4 ayda bir uygulandığında hem göz çevresinin yaşlanması yavaşlatılıyor hem de kırışıklıkların tamirine zemin hazırlanıyor. Göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesi olan göz altı ışık dolgusuysa, bölgedeki çökme ve çukurlaşmayı düzeltirken göz çevresindeki cildin gençleşmesi ve yeniden yapılanmasına olanak sağlıyor. Morluk ve halkalar için de kullanılan dolgu maddesi aynı zamanda içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor. 

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor....
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme ...
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku