VShape Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama

VShape, yağ ve selülit azalmasında, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atılmasını sağlayan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirmektedir.

VShape tedavisi, kademeli bozukluğa ve yayılmaya yol açan yağ hücresi zarlarını, diğer hücreleri etkilemeden kesen akustik kesme dalgası ile başlamaktadır. Bunun yanında UniPolar radyo frekans, eş zamanlı olarak cildi sıkılaştırır ve yapısını düzeltirken lenf dokusuna ait yağdaki ve açığa çıkan yağın atılmasındaki bölgesel metabolizmayı hızlandırmaktadır.

VShape teknolojisi,  karın ve kalçayı da kapsayan vücudun tüm bölümlerinde kullanılabilir. VShape ile yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, uygulandığı  bölgedeki  var olan yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde etkisini gösterir.

Bir araya getirilmiş Ultrason ve Radyo Frekans (RF) enerji vücuttaki yağları parçalıyor. RF enerjisi, cilt ve cilt altının yüksek ısıya çıkmasını hedeflerken sıkılaştırarak ve cilt görünümünü değiştirerek kollajen lifleri güçlendirmekte. Cildimiz belirli bir yaştan sonra belli uyarıcılar ile onarım mekanizmalarını çalıştırır. Radyo dalgalarıyla, ciltte yaratılan kontrollü hasar onarım mekanizmalarını, dolayısıyla kollagen ve elastin sentezini arttırıp sıkılığı sağlanır.

Kombinasyon tedavileri ve hastalara sunulan alternatifler geniş tutulmalı. İki sistemin tek alette istenen sonuçları yarattığı VShape sistem, yağ hücrelerini küçültme ve incelme konusunda cerrahi yöntemlerin dışındaki Ultrason; alternatif sıcak (5 saniyeye kadar) ve patentli soğuk (en az 15 saniye) ultrason enerjisi döngüsünde faaliyet göstermektedir. Sıcak mod, adiposit zarların seçici parçalanmasına neden olan çapraz akustik kesme dalgasını sağlamaktadır. Kesme dalgası, yapısal olarak daha diri olan çevre hücrelerde tamamlayıcı olmayan bir zarara sebep olurken depo yağ hücrelerini deforme edip onlara zarar vererek ve programlanmış hücre ölümünü tetikleyerek depo yağ hücrelerini defalarca parçalamak ve zayıflatmak amacıyla yağ dokusunun zar yapısını bozmaktadır. Radyo Frekans; Univücut modülleri, Unipolar RF ile masajı bir araya getirmektedir. RF, termal etkilere neden olarak ve bölgesel metabolizmayı artırarak deri altı ısısını artırmaktadır. Paralel olarak yapılan masaj, eritrosit adezyonlarının ve mikrosirkülasyonların parçalanmasını sağlamaktadır ve hapsedilmiş hücreler arası sıvının lenfatik süzülmesine olanak verir.

Çalışma sistemi deride bulunan kollajen dokuyu güçlendirmeyi hedefler. Cilt altı bağ dokunun yüksek ısı ile uyarılması sonucu, iyileşme süreci yeniden başlar, cilt sıkılaşır ve sellülit görüntüsü azalır.

VShape ile ilişkili diğer konular

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz yöntemler VShape ve ClearlLift lazer. VShape, yüze genç görünüm veren "V" şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Cer...
Devamını Oku

VShape ile Boyun Ve Gıdı Tedavisi

Geçen yılların bedenimizde yarattığı problemlerden biri de gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalardır. Elbette herkes boyun ve çene bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunları yaşamadan güzel yaş almak ister.
Devamını Oku

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamıştır
Devamını Oku

VShape Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme

VShape bölgesel yağlanmaya karşı bir vücut şekillendirme sistemidir. VShape uygulaması bölgesel incelme ve selülit tedavisi dışında vücutta sarkma ve gevşekliklerin giderilmesi tedavilerinde de kullanılıyor.
Devamını Oku

VShape Bölgesel incelme ve Selülit Tedavisi

İdeal kiloya ulaşmak için tüm yaptıklarımıza rağmen istediğimiz kiloya ulaşamıyor, bölgesel fazlalıklardan dolayı üzülüp sağlıklı kiloya uğraşma hedeflerimizi yarı yolda bırakabiliyoruz.
Devamını Oku