Botoks Uygulamasını Kimler Yapar/Yapmalı?

Botoks konusunda bilgi verebilir misiniz? Bu uygulamayı kimler yapar/yapmalı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, yüz mimik kaslarını ve yüz anatomisini bilen medikal estetik hekimi, dermatolog ve plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde göz kapağının düşmesi, uygulanan bölgede dalgalı görünüm, ifadesiz bir yüz gibi istenmeyen yan etkiler oluşabilir.

Hocam merhaba botoks uygulamasını kimler yapar/yapmalıdır? Ben instagramdan bakıyorum herkes botoks yapıyor. Neye göre seçeceğim doktorumu. Botoks diye sanırım kolay bir işlem diye herkes yapabiliyor.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks kesinlikle hijyenik yani klinik bir ortamda alanında tecrübe kazanmış doktorlar tarafından yapılmalıdır. Alın, yüz, kaş arası, göz kenarı çizgileri, üst dudak ve boyun bölgelerinde kırışıkların giderilmesinde kullanılan 10-15 dakikalık bir işlem olan Botoks, genellikle bazıları tarafından hafife alınan, uygulaması kolay bir işlem gibi görülüyor. Oysa doğru şekilde uygulanmamış botoks işlemi pek çok probleme sebep olabilir. Kaş düşmesi, asimetrik görüntü, geçmeyen ağrı bunlardan sadece birkaçıdır. Botoks uygulamasından önce dikkat edilmesi gereken durumların hekim tarafından hastaya bildirilmemesi, tedavinin oluşturabileceği önemli yan etkiler doğurabilir. Örneğin biz hekimler, uygulama öncesinde kullanılan ilaçlar varsa bunu mutlaka hastamıza sorarak, eğer işlemden önce bırakmaları gerekiyorsa işlem öncesinde konuşmalıyız. Aynı şekilde, botoks uygulamasından bir hafta öncesinde Aspirin, Ibuprofen, vitamin E, balık yağı, Omega-3s, Ginko Bilboa ve Ginseng gibi ilaç ya da takviyeleri bırakmanızı isteyebiliriz. Ayrıca botoks öncesinde alkol kullanmamanız gerekiyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar