Botoks Dudak ve Yüz Dolgunlaştırmada Kullanılır Mı?

Hocam dudaklarımı dolgunlaştırmak istiyorum. hem rengi soldu hem sanki hacimsizleşti. benim bunlar çok alışık olmadığım şeyler çünkü çevremde çok beğenilen birisiiyim. buyuzden kafama taktım. b konularda yeniyim ve hiçbirbilgim de yok. botoks dudakta kullanılırmı ya da dolgu mu yaptırmalı? Botoks dudak ve yüz dolgunlaştırmada kullanılır mı? yoksa dolgu mu enjekte edeyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu maddeleri botoks ile çok sık karıştırılmaktadır. Dudak dolgunlaştırmak için dolgu maddelerinden yararlanılırken, botoks enjeksiyonu ile daha çok ince çizgi ve kırışıklıkların, kasın rahatlatılarak hafifletilmesi prensibine göre çalışır. Dudak bölgesini; dolgu maddeleri şekillendirebilir, dolgunlaştırabilir veya asimetrisini giderebilir. Kas hareketlerini zayıflatma amacı ile geliştirilmiş botoks ise, dolgu malzemelerinden bu yönden de ayrılmaktadır. Dudak üzerindeki ince çizgileri için botoks uygulanabilir fakat dudak dolgusu yapmak başka bir prosedürdür. Dudaklarda da ameliyatsız bir şekilde hatlandırma ve dolgunlaştırma için deri altı dolgu maddelerinin (hyaluronik asit gibi) yanı sıra Botoks da kullanılabilir. Bu iki yöntemin birbirlerini tamamlayıcı özellikleri olsa da bahsettiğimiz farklılıkları da bulunmaktadır.

Merhaba botoks dudak ve yüz dolgunlaştırmada kullanılır mı? Botokstan neler beklemeliyim dudaklarımın ve yanaklarımın biraz daha hacimli olmasını istiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünün hafifletilmesi için kullanılır. Dolgunlaştırma uygulamaları için dolgu enjeksiyonlarından faydalanılmaktadır. Günümüzde en sık kullanılan dolgu maddesi olan hyalüronik asit bir polisakkarit yani doğal şekerdir ve insan vücudunda, canlılarda doğal olarak bulunur. Bu maddelerin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cildi gergin tutması gibi çok önemli görevleri vardır.

Selamlar Buket hanım benim estetik konusunda çok fazla bilgim yok ama artık sırf yaşım geldiği için botoks yaptırmak istiyorum acaba botoks dudak ve yüz dolgunlaştırmada kullanılır mı? Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudakları dolgunlaştırmak ve yüze kaybolan hacmini vermek için Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Vücudumuz, Hyaluronik asit bulundurur ve bu madde zaten kıkırdak ve kemik dokuda ayrıca cildin diğer dokularında bulunan bir yapı maddesidir. Botoks ise, ince çizgi ve kırışıklıkların geçici süreyle giderilmesi amacıyla kullanılan Botolinum toksininden elde edilen bir proteindir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar