Botoks Ne Sıklıkla Yapılır

Ne sıklıkla botoks yaptırılması gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kullanılan botoks malzemesinin türüne ve uygulama sıklığına göre yılda iki ya da bir kez gidilmesi yeterlidir. Kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için hasta zamanlamasını kendisi belirleyebilir. Kırışıklar geri döndüğünde doktorunuzu tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Buket hocam selamlar acaba ilk botoksumdan sonra botoks ne sıklıkla yapılmalıdır? Bu sıklıkla yaptırmam da bir sakınca olur mu veya sıklığını azaltmam daha mı faydalı dır acaba bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zaman geçtikçe hücreler yenilendiği için botoksun etkisinden kurtularak, tekrar sinir hücrelerinin sinyalleri almaya başlarlar. Dolayısıyla botoksun etkinliğini kaybetme süresi, uygulama yerine göre değişir. Ortalama 4-6 ay süren bir etkinliği vardır ancak, yapılan bölgeye göre değişkenlik arz eder. Botox uygulamasının etkisi tamamen geçtikten sonra tekrar ettirmezseniz eskisinden daha kötü olmaz. Botoksun böyle bir etkisi söz konusu değildir.

hocam iyi günler diliyorum. Bana da cevap verebilirseniz çok mutlu olurum. Botoks düşünüyorum ama çok fazla bütçem yok. İlkini yaptıracağım ama daha sonra ne zaman yaptırmalıyım botoks ne sıklıkla yapılır tam bilmiyorum. Etkisi ne kadar sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks’un etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki üç-dört ay devam eder. Uygulamaların sayısı arttıkça Botoks’un etkisi 12 ay kadar devam edebilir. İlk uygulamadan sonra yaklaşık 3 ay sonra güçlü kaslarda hareket geri dönmeye başlar. 4 ay sonra zayıf kasların hareketi de başlar. 6 ay sonra etki tamamen ortadan kalkar. 4-6 ay arasında tekrarlanmasında fayda vardır.

Yaş ilerledikçe mimik çizgileri derinleşiyor. Bunlar yüze iyice yerleşmeden botoks yaptırmak istiyorum. Ne sıklıkla yapılması gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işleminden sonra yaklaşık 4-6 ay boyunca tekrar botoksa ihtiyaç duymazsınız. Ancak 6 aydan sonra tekrar yaptırmanız gerekebilir. Yapılan işlem arttıkça botoksunuzu 6 aydan bir kaç ay daha uzun bir süreye kadar kullanmanız mümkündür.

Yılda 1 kez botoks yaptırmak yeterli midir?Botoksu ne sıklıkla yaptırmak gerekir ki etkisi tüm yıl sürsün?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks genelde 4 ay sabit kalır, ancak 4- ay sonrasında etkisi kalmaz. 6 ayda bir botoks yaptırmak uygun olabilir. Güneşten korunmak, nemlendirilerin kullanılması, sigara kullanılmaması gibi alınabilecek önlemlerle, işleminin ömrü daha uzun olabilmektedir.

Botoks bir kere yaptırınca tekrar yapılması gerekiyor diye biliyorum. Peki botoks ne sıklıkla yapılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulamasının ortalama kalıcılık süresi 4-6 ay arasında değişebilmekte. 4. Aydan sonra uygulama tekrarlanabilir. Bazı hastalar 6 aya kadar kendini iyi hissettiği için yılda iki kere bu uygulamayı yaptırır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar