Boyun Çizgileri İçin Botoks

Boyun bölgesindeki dikey çizgileri geçirmek için botoks.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun, yüzle kıyaslandığında daha ince, daha hassas bir deriye sahiptir, bu yüzden yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden birisidir. Bazı kişilerde yaşla beraber, çene altından başlayarak boyundan aşağıya devam eden dikey çizgiler oluşabilmekte. Tecrübeli ellerde, minik dozlar halinde uygulanan botoks enjeksiyonları ile bu dikey çizgilerin görünümleri hafifletilebilir. Bu bölgedeki kasların aktivitesi botoks enjeksiyonları ile hafifletilirse şikayetleri de hafifletmek mümkün olabilecektir.

Ankarada botoks yaptırmak istiyorum. Şehre yakın ufak bir semte oturuyorum.sorunum boyun çizgileri. Boyun çizgileri için botoks yaptırmak bu çizgileri geçirirmi? Cumartesi günü gelebilir miyim klinik Cumartesi günü açık oluyormu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Boyun cildindeki yaşlanmanın en belirgin iki sebebi kırışıklıklar ve güneşin zararlı etkileridir. Boyun derisi esnekliğini kolayca kaybeder ve yerçekiminin etkisiyle sarkmaya yüz tutar, boyun derisinin yüz ve dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince olması nedeniyle, kolajen azalması boyun bölgesinde daha belirgin bir etkiye sahiptir. Botoks boyun bölgesindeki çizgilerin görünümlerinin hafifletilmesi için en sık kullandığımız tedavilerin başında gelmektedir. Kliniğimiz Cumartesi günleri hizmet vermektedir.

Boyun çizgilerinden kurtulmanın bir yöntemi yok mu hocam. Yatay çizgiler boynumu sürekli yukarda tutmama sebep oluyor. O görüntüden dolayı da burnu havada diyolar. Ayrıca kasıldığım için bir süre sora boynum ağrıyor. Boyun çizgileri için ameliyat olmak istemiyorum.ayrıca orada ameliyat izi olmasını da . acaba boyun çizgileri için botoks bir çözüm olur mu? Bu konuda görüşünüz nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, uygulama yapılan bölgedeki kasların, kas-sinir bağlantılarını bloke eder. Bunun sonucunda kasılmalar önlenmiş olur. Sinir uçlarından salınan asetil kolin adındaki aracı maddenin salınımı önlenir. Bu sebeple botoks yapılan bölgedeki kaslar daha az kasıldığından cilt kırışıklıkları azaltılır ve deri gerginlik kazanmış olur. Botoks yüz ve boyunda kasları rahatlatarak kırışıklıkları azaltmayı sağlarken, kaş çatma çizgisi, kaz ayağı, alın çizgileri ve gülme çizgilerini azaltmak için de kullanılabilir. Boyunda meydana gelen yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisinde Botoks tedavisi oldukça etkilidir. Botoks tedavisinden sonra arzu edilen sonuçları elde edebileceğimizi düşünüyorum. Ancak eğer tatmin edici sonuçlar elde edilmezse bölgeye alternatif bir tedavi olarak FDA onaylı Ultherapy tedavisi de uygulanabilir. FDA tarafından sarkmış boyun ve çene derisi bölgesinde etkili, invasiv olmayan lifting yönteminde yüksek odaklı ultrason dalgalan ile cilt ve altındaki derin katmanlarda çalışabiliyor. Çoğunlukla bir seans uygulanması yeterli olur. Etkileri ikinci haftadan itibaren ortaya çıkmaya başlar. İşlemin etkileriyse yaklaşık iki yıl sürüyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar