Botoks Nasıl Uygulanır?

Alındaki kırışıklıklar için botoks nasıl yapılıyor ve işlem ne kadar sürüyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulaması ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Muayahane ortamında ve steril şartlarda uygulanması gerekmektedir. İki kaş arası, alın ve göz çevresi olmak üzere çok ince iğnelerle işlem yapılmaktadır. İşlem sonrası normal hayata dönülebilir. Botoks etki süresi olarak ortalama 4-6 aydır.

Hocam ben ilk defa botoks yaptıracağım. Bana biraz açıklarmısınız botoks nasıl uygulanır ve etkili midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks; orta ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir uygulamadır. Kişinin kas yapısı göz önüne alınarak belirlenen kırışıklık noktalarına çok ince uçlu iğnelerle küçük dozlarda enjeksiyon yapılır. Tedavi genelde 10-15 dakika sürer ve uygulama sırasında çok hafif bir rahatsızlık hissi olabilir.

Hocam 31 yaşına geldim. Bu yıl kayınvalidem doğum günü hediyesi olarak botoks seansı satın almış. Ben de yaptırmayı düşünüyordum zaten ama aklımda bazı sorular var tam olarak bir kere işleyişi bilmiyorum. Botoks nasıl uygulanır? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar , üzerlerindeki deriye bağlıdırlar.Yıllar süren mimikler sonucu, kaslar gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar. Botulinum isimli bir bakteriden elde edilen Botoks, kasları gevşetmek amacıyla kullanınlan bir ilaçtır. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Tedavi için en uygun bölgeler alın, göz çevresi ve kaşların arasıdır.Ayrıca boyun çizgileri, burun kenarlarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, dudak üzerleri, çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır. 10 dakika kadar kısa bir sürede işlem tamamlanır.Sulandırılmış ilacın çok küçük bir miktarı tedavi edilen bölgedeki kaslara enjekte edilir.

Doktorunuza Sorun




  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar