Botoks Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli

Botoks sonrası süreç hakkında bilgi verebilir misiniz ? Botoks yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Enjeksiyonlarınız yapıldıktan hemen sonra normal aktivitelerinizi gerçekleştirebiliyor olmanız gerekmektedir. Uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar oluşabilir ancak sonrasında geçmesi beklenir. Enjeksiyonların yüzünüzün herhangi bir istenmeyen bölgesine olası bir hareketi önlemek için uygulamadan sonra kuvvet gerektiren aktivitelerden ve aşağı eğilme hareketinden ilk gün kaçınmanız faydanızadır. Uygulamadan sonra en az 48 saat boyunca uygulama bölgesini agresif bir şekilde ovmamanız ve yüz masajı yaptırmamanız önerilmektedir.

Annem yüzündeki kırışıklıklara aşırı taktı ,illa botoks istiyor. Yaşı 48. Ben de yaşı biraz olduğundan endişelendim. Bir sakıncası olur mu ve botoks yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Doğru uygulanan botoks enjeksiyonu sonucu yüzdeki mimik ve hareketler kaybolmuyor. Kişi ağlayabiliyor, gülebiliyor, kızabiliyor. Botoks sonrası ve öncesi alkol alımı kanı sulandırabileceğinden önerilmiyor. Botoks sonrası yüz yıkama sırasında yüzü fazla sert oğuşturmamaya özen gösterilmelidir, ilk 4 saatten sonra herşey serbesttir.

Ben 32 yaşındayım ilk botoksumu 1 sene önce yaptırdım smdi artık daha düzenli bir şekilde botoks yaptırmaya karar verdim. Bakalım. Yanlız bir kaç sorum olarak botoks yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli? Aacaba?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulaması sonrası 4 saat yüzünüz ovuşturmamalı, eğilmemeli ve ağır spor yapmamalısınız. Uygulama sonrası oluşan küçük şişlikler ve kızarıklıklar ortalamada 2-3 saat sonra kaybolur. Beklenmeyen ya da sizi tedirgin eden herhangi bir durumda mutlaka hekiminize başvurun.

İyi akşamlar hocam yarın botoks yaptıracağım bir arkadasımın bildiği bir yer varmış. Acaba yarın işlemden sonra botoks yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Çok sagıolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemi için 10-15 dakikalık bir seans yeterlidir. İlk etkilerini 3-14 gün içerisinde gösterir. Toplam etkisi yaklaşık 4-5 ay kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır. Basit, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için uygulama sonrası günlük hayata hemen geri dönülebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar