Çatık Kaş Nasıl Düzeltilir ?

Çatılmadan bile çatık duran kaşlar için dolgu ya da botoks yaptırmak işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mimik kaslarının aşırı hareketiyle ortaya çıkan kaş arası çizgiler sürekli kızgın bir ifadeye sebep olabiliyor. Bölgeye öncelikle kasları yumuşatmak ve hareketi azaltmak için botoks yapmak gerekebilir. Eğer çizgi çok derin ise hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri de dokuyu desteklemek için kullanılabilir. Botoks fiyatları her hasta için uygulama yapılacak alan ve kullanılan üniteye göre hesaplanıyor. Sağlık bakanlığı onaylı, mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri uygun değildir.

Çatık kaş çizgileri nasıl düzeltilir.Mimiklerimi aşırı kullanan birisiyim. Bu yüzden kaşlarım çatıklaştı zamanla. Bundan yaklaşık 10 ay önce bir güzellik uzmanının kliniğine gelen bir doktora yaptırmıştım fakat yüzüm gözüm hep şişti ve bir daha tövbe etmiştim simdiyse yeniden bir şans daha vermek istiyorum.Güzellik takıntım var biraz. Bana yardımcı olacak bilgiler verebilir misiniz botoks bu işi bu kez çözermi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan, alın bölgesi, kaş arası (çatık kaş), göz kenar çizgileri, üst dudak, boyun çizgileri, el, ayak, koltuk altı terlemelerinde botoks, güvenle kullanılabilmekte. Uygulamadan sonra gerçekleştirilecek kontrol randevularından sonra tatmin edici bir sonuç alamazsanız bile, dozu minik miktarda artırarak veya alternatif tedavi yöntemleriyle (lazer, dolgu gibi) kırışık görünümünü hafifletebilmekteyiz.

Merhaba 15 senelik öğretmenim. İşim gereği hem ciddi yüz ifadem oldu. Çok fazla mimik kullanımı ve kaş hareketi yapmaktan sanıyorum kaşlarımın arasında çizgiler oluştu. Çatık kaş nasıl düzelir, bunun bir tedavisi varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş çatma ya da kızma gibi mimik hareketlerinin tekrarlayıcı etkileri sonucu kaş arasında çizgi şeklinde kırışıklıklar ortaya çıkar. Kaş arası botoks ve dolgu uygulamaları kaş arası çizgilenmelerin tedavisinde etkin rol oynar. Tek başlarına uygulanmalarına karşın kombine uygulanmaları her zaman daha iyi bir sonuç verir. Ayrıca burun kökündeki tavşan çizgileri de yine botox ve dolgu uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Merhaba hocam. Kaşlarımın arasında bir iki tane dikey çizgi var. Alnımdada var ama onlar alnımı yukarı kaldırmadığım zaman belli olmuyor. Beni en çok çatık kaşlarım rahatsız ediyor. Okadar kaliteli pahalı nemlendiriler kullanmama rağmen düzelme olmadı. 34 yaşındayım. Beni yeni tanıyan herkes ilk izlenimde çok sinirli görünüyodun diyor. Bunun değişmesini istiyorum. Çatık kaş nasıl düzeltilir? Ameliyat kesinlikle istemiyorum. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kişinin mimik gibi yüz hareketlerinin uzun yıllar devam etmesi sonucunda çatık kaş dediğimiz kaş arasında kırışma çizgileri olabilmektedir. Kullanılan nemlendiriciler kaç arasındaki çizgileri gidermeyecektir. Uzun yıllar süren bu oluşum, nemlendirici gibi yüzeysel tatbiklerle düzelmez. Çatık kaşlar için ilk olarak, botoks enjeksiyonuyla tedaviye başlanması uygundur. Minik dozlarla bölgeye enjekte edeceğimiz botoks, kontrol muayenelerinde iyileşmesi kontrol edilerek dozu artırılabilir ve bir kaç seans daha yapılabilir. Çizgiler çok daha derinse dolgu uygulamalarından faydalanabiliriz.

33 yaşındayım benim kaş ortası ve ağız çevremde çizgiler belirginleşti ve cildim yorgun, yıpranmış görünüyor. Benim için nasıl bir tedavi önerirsiniz? En çok kaşlarımdan şikayetçiyim çatıklar ve buyuzden sinirli görünüyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş ortasındaki çizginizi hafifletmek için uygulanabilecek en etkili tedavi botoks enjeksiyonudur. Hatta alın bölgesindeki kırışıklıklarda botoks altın standarttır. Ağız çevresindeki ince çizgilerde en başarılı sonuçları kombinasyon tedavilerden almaktayız. Minik bir doz botoks enjeksiyonu sonrasında ise kolajen ve elastin üretimini artıran bir lazer sistemi uygulanabilir.

Yüzümün hatları genel olarak sert. Sivri hatlarım var ve beni asabi gösteriyor. Ancak sonr birkaç yıldır çatık kaşlarım yüzünden daha da sinirli görünür oldum. İnsanların ilk izlenimi çok olumsuz oluyor. Kaşlarım nasıl düzelir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arası çizgileri, diğer bir tabirle çatık kaşlar; bu bölgede bulunan üç kasın fazla çalışması nedeniyle oluşur. Bu bölgede kasların fazla hareketli olmasına veya kasın kalınlığına bağlı olarak değişik derecede kırışıklıklar ortaya çıkabilmekte. Kaş arası kırışıklığı yüze sinirli ve mutsuz bir ifade verir. Sürekli kaş arasını çatmak bir süre sonra kalıcı çizgi yerleşmesine neden olur. Bazı kişilerde kasların çok kalın olması nedeniyle çok derin, oluk şeklinde çizgi yerleşebilir.Bu durumda botoks tedavisi uyguluyoruz.

Hocam merhaba 45 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum. kızgın bir ifadem oluştu kaşlarımın arası gittikçe çatık olmaya başladı beni çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arası kırışıklık gidermede en etkili yöntem botoks uygulamalarıdır. Yapıldıktan 10-15 gün sonra etkisi başlar. Botoks etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 ay arası devam edebilir. Tekrarlanan uygulamalarla kaş çatma alışkanlığı azalır. Böylece kaş arası botoks uygulamaları daha seyrek yapılabilir.

Hocam iyi günler, 39 yaşındayım, benim sorunum kaş arası çizgisi bende son 2-3 yıldır çok belirginleşti. Ameliyat olmak istemiyorum. Buna geçici çözüm yaptırmaya razıyım.Ameliyattan çok korkuyorum. Teşekkürler bilgi için.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arasında çok derin kırışıklığı olan hastalarda botoks enjeksiyonundan faydalanıyorum. Başlangıçta yapılan botoks uygulamaları kırışıklığı azaltır ancak tam olarak geçmesini sağlamayacaktır. Zaman içerisinde, botoks uygulamalarının tekrarı ile kırışmayı unutan cilt daha iyi bir görünüm alabilir. Eğer çok derin bir çizgi varsa, botoks ile tedavi iyileşme süresini çok uzatacağından, hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamaları kalan çizginin çabuk ve daha uzun bir süre geçmesini sağlayabilir.

35 yaşındayım sınıf öğretmeniyim. Zor bir yaşantım oldu artk kendimi savunmaktan mı genetikten mi bilmiyorum kaşlarımı sürekli çatmaktan kaşlarım çatık çatık. Hem üstleri hem de iki arası. Çatık kaş nasıl düzeltilir?Çocuklarımın bana bakınca çekindiklerini hissediyorum. Bu geçer mi? Zararı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan; kaş arası, alın bölgesi, göz kenarları, üst dudaklarda meydana gelen çizgiler, boyun bölgesinde yaşla birlikte belirginleşen dikey çizgiler, koltuk altı, avuç içi terlemeleri, kas spazmları ve migren ağrıları botoks ile düzeltilebilir. Botoks sinir ve kas arasındaki iletiyi bozar, yani sinirin verdiği emrin kasa iletilmesini engeller. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma yüzünden meydana gelen mimik çizgileri hafifler. Bilinen hiç bir zararı yoktur. Botoksun kozmetik endüstrisinde kullanılma nedeni de mimik çizgileri ve kırışıklıkları üstünde yaptığı bu olumlu etkidir.

Merhabalar, Aslında sinirli değilim ama mesleğim gereği hep somurtmak zorunda kalmadktan kaşlarımın arasında çizgiler oluştu çatık kaşlı birisiyim normal dururken bile. Bu çatık kaşlar nasıl düzeltilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arası çizgiler diğer bir tabirle çatık kaşlar için en doğru yöntem botoks. Kas hareketlerini geçici bir süre engelleyen botoks (A tipi botulinum enjeksiyonu) özellikle alın kırışıkları, göz çevresindeki çizgiler, kaşların ortasındaki çizgiler ve boyundaki dikey kasların görünümünü hafifletmekte etkilidir. Botoks uygulaması formülün ince iğnelerle direkt kasların içine edilmesidir. İşlemden 4-7 gün içinde etkisini göstermeye başlar ve 10-15 içinde nihai halini alarak çizgilerin hafiflemesini sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgiler nasıl geçirilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sık kaş çatmaya bağlı olarak oluşan derin kaş arası çizgileri botoks ile düzeltilebilir. İlk botoks uygulamasından sonra kontrol muayenesinde etkili olmazsa dolgu uygulamasıyla çatık kaş görünümü düzeltilebilir.

Kaç arası çizgisi çok belirgin kadınlara ne yapılabilir? Bu çatık kaş nasıl düzeltilebilir hocam?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arası kırışıklık gidermede en etkili yöntem botoks uygulamalarıdır. Yapıldıktan 10-15 gün sonra etkisi başlar. Botoks etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 ay arası devam edebilir. Tekrarlanan uygulamalarla kaş çatma alışkanlığı azalır ve çizgi zamanla kaybolur

Çatık kaşlarım beni çok sinirli gösteriyor. Orta yerinde çizgi oluştu. Bu çatık kaş nasıl düzeltilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş arası bölgesindeki kırışıklıklarındada dolgu çok sınırlı miktarda uygulanarak başarılı sonuçlar elde edilmesine katkı sağlayabilir. Anormal görünüme yol açacak miktarda enjeksiyondan kaçınmak çok önemlidir. Dolayısıyla Botox-Dolgu kombinasyonu ideal ölçüde uygulanması gereken bölgelerdendir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar