Botoks Yaz Aylarında Yapılır mı?

Göz çevresi için botoksu yaz aylarında yaptırmakta problem var mıdır? Hangi mevsimde yaptırılacağı önem limidir? Bu işlemin iyileşmesi için ne kadar bir zaman ayırmak gerek?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks yılın her mevsimi yaptırılabilen bir estetik uygulamadır. Güneşle hiçbir etkileşimi yoktur. Özellikle yüzün üst yarısında olan alın, kaş arasındaki derin çizgiler ve göz etrafındaki kaz ayağı çizgileri üzerinde etkili oluyor. Amaç, yapılan bölgede altta bulunan kası kısa süreliğine durdurarak üstteki cildin kırışmasını engellemek. Hiçbir sakıncası bulunmayan botoksu yaptırmak kırışıklığın yerleşmesinin önüne geçilmesini sağlıyor. Uygulama için 30-40 dakikalık bir süre yeterli olabilmektedir. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.Tam olarak etki göstermesi için 8-10 günlük bir süre geçmesi gerekiyor.

Merhaba, alnımdaki kırısıklaıklar için botoks yaptırıcam acaba mevsim fark edermi?tedavi yaz aylarındada yapılırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, kırışıklığa neden olan kasların geçici bir süre kasılmasını önlemek amacıyla uygulanan bir işlemdir. Bu süre, kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte etkisi ortalama 4-6 ay kadar sürmektedir. Botoks tedavisi, her mevsimde uygulanabilecek bir yöntemdir, özel bir mevsimi yoktur.

hocam yaz yaklaşıyor botoks düşünüyorm ama ancak maddi olarak kendimi haziran temmuz gibi toparlayabileceğim iiçn ozaman yaptırabileceğim. Botoks yaz aylarında yapılır mı?Bir sorun yaratırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ve dolgu uygulamaları için özel bir mevsim yok. İlkbaharda, yazın, sonbaharda ve kışın uygulanabiliyor. Güneş ışınlarından etkilenen bir uygulama değildir. Bu nedenle dört mevsim de yapılabilmektedir. Elbette yazdan önce yapılması daha çok tercih ediliyor. Çünkü yaz aylarında güneşte kaşları çatma, yüzü kırıştırma gibi mimik hareketleri daha çok yapılabiliyor. Uygulamanın ardından güneşten korunmak da işlemin uzun süreli olması için önem taşımaktadır.

Benim sorunum şu yönde,alnımda enine çizgiler oluşmaya başladı. . Neredeyse kaşları çok kaldırmasam bile belli olabiliyor. Biraz düzeltmek istiyorum. Botoks yaptırmayı düşünüyorum ama yaza. Yaz aylarında yapılır mı bu konuda tereddüt yaşıyorum. Güneş, botoksa herangi olumsuz bi etki yapar mı hocam?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dört mevsim uygulağımız botoks uygulamasının yaz aylarında da yapılması herhangi bir sorun teşkil etmez. Sadece, botoks yapılan ilk gün güneş ışınlarına maruz kalınmamasını öneririz. Diğer günler normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Kaç düşüklüğü nedeniyle yazın botoks yaptırmayı düşünüyorum. Botoks yazın yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemi kasa yapılan bir enjeksiyon yöntemidir. Güneşe ya da sıcak havalara karşı bir hassasiyet oluşturmadığından yaz aylarında güvenle uygulanabilir. İşlem yapıldıktan sonra güneşe çıkılabilir.

Botoks yaptırmanın bir mevsimi var mı her mevsimde yapılabilir mi örneğin botoks yazn yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botulinum toksin uygulamasının bir mevsimi yoktur ancak yaz mevsimi tatil zamanı olduğundan ve güneşten dolayı daha fazla mimik kullanıldığından, yaza girerken uygulama yaptırmak çok doğru zamandır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar