Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

Alındaki ve kaş arası kırışıklıkları sebebiyle sürekli sinirliymiş gibi ve yaşlı gösteren görüntü için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın çizgileri ve kaş arası bölgesi en çok botoks uygulanan bölgeler arasında gelmektedir. Sonuçları da kısa zamanda ve etkili şekilde görülebilmektedir. Mimiksizken görünen kırışıklık veya çizgilerin tedavisinde botoks ve dolgu yöntemleri uygulanabilmektedir. Kişi için hangi işlem uygunsa buna karar verilir. Sonuçlar gözlemlenerek gerekirse uygulama belli bir süre sonra tekrar edilebilir. Burada önemli olan hangi işlemin sizin için uygun olacağına doktorunuzla birlikte karar vermenizdir.

Alındaki kırışıklıkları geçirmek için tüm bitkisel yöntemleri kullandım ama pek işe yaradığını söyleyemem. Bu yüzdende size sormak istedim. Hangi tedaviyle nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Stres, yorgunluk, güneş ışınları, yaşlılık gibi nedenler ile kendini belli eden alın kırışıklıkları ciltte kötü bir görünüme neden olmakta ve kişilerde kozmetik sorunlar oluşturabilmektedir. Günümüzde, kırışıklıklar için çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Bunlardan birisi de Botoks uygulamasıdır. Botoks tedavisi, özellikle kırışıklıkların oluşmaya başladığı ilk zamanlarda uygulanırsa, kırışıklıkların derinleşmesi ve kalıcı hale gelmesi kolaylıkla önleyebilmektedir. Botoks enjekte edildiği bölgedeki kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici süre engelleyerek kırışıklıkları azaltır ve ciltte sıkılaşma sağlar. Uygulamanın etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 ay kalıcılığını korumaktadır.

Alındaki kırışıklıklar için bir tedavi varmı, bu kırışıklıklar kendimi cok yaşlı ve çirkin hissettiriyor.çizgiler vee kırışıklıklar nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşın ilerlemesi, kasların aşırı kullanımı ya da stres ve yorgunluk gibi sebepler ile kendini belli eden alın kırışıklıkları can sıkıcı olabilmektedir. Kaş arası çizgisi, kaz ayakları çizgileri ve alındaki yatay çizgiler için genellikle önerdiğimiz tedavi yöntemi botoks uygulamasıdır. İşlemden sonra kaslar daha az kasıldığından kırışıklıklar daha yumuşak bir görünümde olmaktadır ve bu etki 3-6 ay kadar sürmektedir. Etkinin devam etmesi için ise düzenli tekrar yapılması gerekmektedir.

Hocam iyi günler 32 yaşındayım alındaki kırışıklıklardan müzdariğpim baya endişeli gösteriyor beni. nasıl geçer nasıl tedavi edilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki yaş alma belirtileri artık başlamışsa, profesyonel tedavilerden yardım almanın zamanı gelmiş demektir diyebiliriz. Alın bölgesindeki çizgileri yumuşatmada en etkili silahımız botoks enjeksiyonlarıdır. Bu tedavinin etki süresi 5-6 aydır, yani etkinin devamlılığını istiyorsanız düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir.

Kaşlarım biraz düşük ve alındaki kırışıklıklarım çok fazla.Alındaki kırışıklıkları geçirmek amacıyla botoks yaptıracağım.Bundan 2 sene önce kötü bir deneyimim oldu ve nerdeyse hiç faydasını görmedim. Belki az geldi dozu belki cildime olmadı bilmiyorum.Bu kez daha profosyonel olarak yaptırmak istiyorum. Bilgi verebilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemi, kaşların hemen altından başlayarak enseye kadar uzanan büyük bir kasın üzerinde yapılmaktadır. Bu kas, alın hareketlerinin yukarıya doğru olan bölümünden sorumludur ve kasıldığı zaman çizgilere neden olabilmektedir. Botoks yapıldığında ise kas gevşetilir ve yoğun kırışık görünümü de büyük ölçüde azaltılmış olur. Şikayetlerinizin doğru dozda ve uygun noktalara yapılan botoks enjeksiyonu ile gidermek mümkündür.

Ben alındaki kırışıklıklardan kurtulmak istiorum.. Planım bu ama endişem mimiklerimde kaybolma olur mu bilgi verrebilierseniz çok memnun olurum.Teşekkrler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın kırışıklığını gideren en iyi yöntem botoks uygulamalarıdır. Etki süresi 3-5 ay sürer. Alındaki yüzeysel çizgiler botokstan sonra kaybolur. Alındaki yerleşmiş derin çizgiler botoks sonrası sadece hafifler. Botoks yapıldıktan sonra kaybolmayan derin çizgiler botoksa devam edilirse silinebilirler. Çünkü alın hareket etmediği için cilt kırılması gerçekleşmez ve bu yüzden kırışıklığın olduğu bölgede cilt yenilenmesi gerçekleşir. Botoks uygulamaları tekrar edildikçe kişiler bu mimik hareketlerinin alışkanlığından kurtulabilir. Zamanla işlem aralıkları uzayabilir.

29 yaşındayım. erken yaşta alın ve göz çevresinde çizgiler var ama derin değil tedavi olmak istiyorum. Tavsiyenizi merak ediyorum. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın ve göz çevresindeki çizgileri hafifletmek ve ileride daha da derinleşmelerini önlemek için yaptırabileceğiniz en etkili tedavi botokstur. Bazı kişiler fazla mimiklidir. Bu da erken yaşta çizgilerin meydana gelmesine neden olur. Eğer şimdi botoks enjeksiyonlarına başlar ve düzenli olarak, yani 6-7 ayda bir yaptırırsanız hem var olan çizgiler belirgin bir şekilde hafifler hem de ileride oluşacak olanlar önlenmiş olur.

Hocam merhaba ben 20 yaşımdan beri yüzümde, özellik de alında ve yüzümde sürekli kırışıklıklar var ve bu yüzden beni görenler benden büyük abimden daha büyük göründüğümü söylerler.Bu kırışıklıklara ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alındaki ve yüzdeki kırışıklıklar veya çizgiler, fazla aktif mimik kasları yüzünden oluşur. Gözünüzü her kıstığınızda, alnınızın her yukarı hareketinde, gülümsediğinizde göz çevrenizde, alında kolajen ve elastin lifleri bozularak kırışıklıklara zemin hazırlar. Birçok kişide en çok kırışıklık yaşanan bölgeler alın bölgesi, göz çevresi ve yüzün bazı hareketli kısımlarıdır. Botoks enjeksiyonuyla bu durumu tersine çevirmek mümkündür.

Botoks yaygın olarak hangi bölgelerde tercih edilir ? Alındaki ve yüzdeki kırışıklıklara botoks yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın bölgesindeki yatay çizgilere, iki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgilerde, göz yan tarafında yer alan ve gülmekle artan çizgiler ve kırışıklıklarda (kazayağı çizgileri), burun köküne yakın yer alan yatay çizgilerde, burun sırtındaki tavşan çizgilerinde, burun ucunun kaldırılmasında botokstan yararlanabilmekteyiz.

Hem kadınlara hem erkeklere alındaki ve yüzdeki kırışıklar için ne önerirsiniz?ne yapılabilir?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hem kadınlarda hem erkeklerde estetik uygulamaların başında, yüzün daha çok üst yarısındaki mimik çizgilerini, ince kırışıklıkları azaltmak ya da oluşmasının engellemek için botoks kullanılabilir. Botoks daha çok alın, göz çevresi ve kaş arası gibi alanlarda mimik kaslarına uygulanır.

Alındaki ve yüzdeki kırışıklıklar için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın ve üst yüz bölgesinde hafif sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi için botoks enjeksiyonları iyi sonuçlar verebiliyor. Tabiki sadece botoksun yeterli olmadığı vakalar da olabiliyor. Bu durumda dolgu enjeksiyonlarından faydalanıyorum.

Alındaki kırışıklıklar için botoksa gibi iğneli bir takım işlemlere alternatif bir tedavi var mı? Lazer tedavileri alın bölgesindeki şikayetleri azaltabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elimde alın çizgilerinizin durumunu gösteren bir fotoğraf olmadığı için çizgileriniz ne kadar derin bilemiyorum. Alın bölgesi için kırışıklığın seviyesine, cilt tipi ve yaşa göre en uygun tedavi belirlenmelidir. Bu kimi zaman botoks, lazer veya dolgu maddesi olabilmektedir. Fakat iğneli müdahelelerden rahatsız oluyorsanız ve alnınızdaki kırışıklıklarınız çok derin değilse, ince çizgilerinizi gidermek ve sıkılaştırmak için lazer tedavileride size uygun olabilir.

Alındaki kırışıklıklar için botoks mu yoksa Scarlet mi daha uygun bir seçim olur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S, üstünde mikro-iğneler bulunan aparatı ile cilt altına radyo frekans dalgaları göndererek etki eden bir anti-aging sistemdir. Enjeksiyonun etkileri işlemden birkaç gün sonra görülmeye başlasa da, nihai sonuç 7-10 gün arasında ortaya çıkar. Botoks enjeksiyonları, yüz hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları silmek ve yenilerinin oluşmasını önlemekte en etkili tedavilerin başında gelir ve etkileri ortalama olarak dört-altı ay süren bir tedavidir. Gerçekleştirilecek konsültasyon sonrasında nasıl bir protokolden fayda sağlanacağı belirlenebilir.

Alındaki derin çizgilerden coollifting ile kurtulmak mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Frontal kas olarak adlandırılan “alın kası” fonksiyonu gereği alın ve kaşlarımızı yukarı doğru kaldırma hareketini sağlamaktadır. Gençlik döneminde düz ve pürüzsüz olan alın derisi ileriki yıllarda paralel çizgiler oluşturabilir. Bazen yapısal olarak bazen bazı kişilerin çok fazla mimik kullanması sebebiyle erken yaşta belirgin kırışıklıkları olabilmektedir. Bu kırışıklıklar çok fazla derin değil ise CoolLifting uygun olabilir. CoolLifting, cildin yüzeysel kırışıklıklarını yumuşatırken, paket halinde uygulandığında kollajen ve elastin liflerinin üretimini artırarak cildi pürüzsüzleştirmektedir. Ayrıca cildi nemlendirir ve deri altı rejenerasyonu ile gençleştirir.

Alındaki kırışıklıkları Icon lazer tedavi edebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın bölgesi için kırışıklığın seviyesine, cilt tipine ve yaşa göre en uygun tedavi belirlenmelidir. Bu kimi zaman botoks, lazer veya dolgu maddesi olabilmektedir. Fakat iğneli müdahelelerden rahatsız oluyorsanız ve alnınızdaki kırışıklıklarınız çok derin değilse, ince çizgilerinizi gidermek ve sıkılaştırmak için Icon Lazer tedavisi size uygun olabilir. İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde değerlendirmek ve daha uygun tıbbi tavsiyeler verebilmenin en doğru yolu uzman bir hekime muayene olmanızdır.

Alında ve özellikle kaşların arasındaki derin çizgiler için botoks işe yarar mı? Küçük yaşta botoks yaptırmak doğru olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alındaki kırışıklıklar, kaş arasındaki mimik cildin hareketiyle oluşmaktadır. Çizgiler cilt kurumaya ve elastikliğini kaybetmeye başladığında cilde yerleşir. Sürekli düşen kolajen seviyenizi ya da kuruyan yağ bezlerinizi kırışıklıklarınızı daha da belirginleştirebilir. Göz çevresi, kaş arasındaki ve alın bölgesindeki çizgilerde etki gösteren botoks ile tek seansta kırışıklar ve sinirli ifadeden kurtulmak mümkün. Botoks, kırışıklığa sebep olan kasların çalışmasını bloke ederek, dört ila altı ay etki edecek şekilde kasların dinlenme pozisyonuna alınmasını sağlar. 20 yaş sonrasında derin kırışığı olan herkese estetik amaçlı olarak uygulanabilmektedir. Uygulamadan sonra göz çevresi, alın ve kaş arasındaki çizgiler görünümünü yitirir. Enjeksiyondan sonraki ilk 2-3 gün içerisinde uygulanan bölgede herhangi bir değişiklik beklemek doğru olmaz. Çünkü ilaç etkisini ancak 2-3 gün sonra göstermeye başlar. 7-10 gün kadar sonra maksimum etki görülür. Tedavinin etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 ay sürer.

Alındaki ve yuzdeki çizgilerden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alındaki ve yüzdeki kırışıklıklar için botoks ve dolgu uygulamaları yapılabilir. Alın ve göz çevrenizdeki kırışıklıklar için genellikle botoks uygulaması yapılmaktadır. Botoks uygulamasının yeterli olmadığı durumlarda da dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Yani yüzde bulunan daha derin kırışıklıklar için kullanılan çözüm yollarından birisi de dolgudur.

Ben alın ve göz kenarında oluşan kırışıklıklar tedavisi için sizden öneri ve tedavi masraflarını öğrenmek istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alın ve göz kenarında oluşan kırışıklıkların tedavisinde genellikle ve öncelikle botoks uygulaması yapıyoruz. Botoks enjeksiyonla yapılan bir işlemdir. İnce uçlu iğnelerle kas içine minik enjeksiyonlar yapılır ve 4-7 gün içerisinde çizgilerde azalma veya tamamen yok olma gözlenir. Eğer ki çizgileriniz çok derinse botoks tek başına tedavide yetersiz kalabilir. Böyle bir durumda botoksdan sonra dolgu uygulamasıyla ancak arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar