Botoks Cildin Doğal Görüntüsünü Bozar mı?

Doktor Buket hanım, teyzem geçen gün botoks yaptırdı ancak gözlerime inanamadım. okadar kötü olmuştu ki sanki o artık teyzem değildi. başka biri gibi bakıyordu ve yüzünde bir hareket bir mimik göremedim. ben de alın ve göz çevremdeki ince çizgilerim için botoks düşünüyordum ama şimdi biraz endişeye kapıldm. Botoks cildin doğal görüntüsünü bozar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ne yazık ki çevremizde çok fazla yanlış uygulanmış botoks işlemleri görüyoruz veya duyuyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken ilk olarak, uygun ürünü kullanmak olmalıdır. Doğru ürün, doğru sulandırma ve uygun sterilizasyonun sağlanması dikkat edilmesi gereken konulardır. Problem kas aktiviteleri sonucu oluşmuş kırışıklıklar ise botoks bunun için uygun seçeneklerden biridir. Uygun dozun kullanılmasıyla sonuç olumlu olacaktır. Bir diğer önemsenmesi gereken konu doğal bir görünüm elde etmek olmalıdır. Botoksun harika bir antiaging işlem olması herkes tarafından kabul edilen bir gerçek ancak uygulamayı yapana göre sonuçlar mükemmel olabileceği gibi çok kötü de sonuçlanabilir. Daha genç, daha güzel görünmek isteyen bir kadının unutmaması gereken önemli bir detay ise çizgiler ve kırışıklıklardan tamamen kurtulmaya çalışmak doğal görüntüden uzaklaşılmasına ve daha ifadesiz bir yüze sebep olabilir. Bunlar botoks yaparken tamamen kaçınmak istediğimiz sonuçlar olup, hastalarımızla yaptığımız görüşmelerde bunları öncesinde konuşarak işlemimize başlıyoruz.

hocam çok sık botoks yaptıranların yüzünde tuhaf bir ifade oluyor sanki. Acaba doğru zamanlarda yaptırmak iyi bir doktora yaptırmakta durumundada botoks cildin doğal görüntüsünü bozar mı ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks doğru noktalara uygun miktarda uygulandığı takdirde cildin doğal görüntüsünü bozmaz. Aksine yüze genel bir tazelik ve doğallık kazandırır. Göz kapaklarının düşük görüntüsünü ortadan kaldırabilir, ince çizgi ve kırışıklıkların geçici süreliğine kaybolmasını sağlar. Düzenli uygulamada potansiyel kırışıklıkların oluşumunu geciktirir.

İyi günler Buket hanım şimdiye kadar hiç botoks yaptırmadığım için bek bir bilgim yok. İlk defa bu yıl düşünüyorm yaptırmak. Sadece tek bir endişem var botoks cildin doğal görüntüsünü bozar mı diye acaba böyle birşey olurmu? teşekkürler şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulama sırasında, işlemin yapılacağı bölge ve doz kişiye uygun şekilde planlanırsa son derece doğal bir ifade elde edilebilmektedir. Sağlık açısından herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Enjeksiyon sırasında, geçici süreli hafif kızarıklık veya şişlik meydana gelebilir. İşlem sonrasında bu durum ortadan kaybolur.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar