Botoks Ve Dolgu Aynı Anda Yapılır Mı

Botoks ve Dolgu başka tedavilerle birlikte uygulanabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet. Botoks veya dermal dolgular özellikle ameliyatsız yüz germe işlemleri ile kombine şekilde uygulanabilmektedir. Bu şekilde çok daha uzun süre kalıcılık sağlanır. Kombine edilebilecek tedavilerden bazıları;
– Fokuslu ultrason (HIFU)
– İple yüz germe tedavileri olabilir.

Merhaba buket hanım sizi sürekli takip ediyorum ve verdiğiniz bilgiler çok kıymetli. Benim de soruma cvp verebilirseniz çok sevinirim. Tek seferde botoks ve dolgu aynı anda yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanma belirtisine sebep olan kırışıklıklarda botoks ve dolgunun aynı anda kullanılması oldukça iyi sonuçlar doğurabiliyor. Hastaların, estetik ihtiyaçlarını belirleyen unsurlar çok çeşitlidir. Botoks ve dolguların doğru uygulamalarda büyük bir fark yarattığını söyleyebiliriz. Botoks ve dolguların doğru ve birlikte kullanıldığı durumlarda memnun edici sonuçlar alabiliyoruz.

İyi günler doktor hanım. Ben 47 yaşındayım ilk defa bu yıl oglumun düğününden önce güzel görünmek için botoks ve dolgu yaptırmak istiyorum. Botoks ve dolgu aynı anda yapılır mı sizce bu iyi bir yöntem olurmu? Tşkleri ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, botoks ve dolgu uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir. Dolgu madde enjeksiyonları son derece pratiktir, uygulamalar ortalama 15-30 dakika gibi kısa sürelerde gerçekleşir. Uygulamalar ağrılı olmadığından lokal ve ya genel anestezi gerektirmez ancak hasta istediği takdirde uygulamadan önce lokal anestezik kremler kullanılabilir. Gereken durumlarda dolgu botoks ile birlikte daha iyi sonuç verir.

2 ay sonra bir botoks randevusu alacağım sizden ancak merak ediyorum nazolabial kırışıklarıma da dolgu yaptırsam mı aynı anda hem botoks ve dolgu aynı anda yapılır mı bilgi bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürer.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhaba, elbette botoks ile dolgu işlemi aynı anda uygulanabilir. Bu konuda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Enjeksiyonun gerçekleştirileceği, uygulama noktaları farklı ise işlemi tek seansta gerçekleştirebilmekteyiz. Sadece seans biraz daha uzun sürebilir. Ayrıca enjekte edilen maddeler birbirinden farklılık gösterir. Bunlar dışında bir ayrım olmayıp iki ayrı randevu saati belirlenmesi gerek yoktur.

Botoks ve dolgu aynı anda aynı amaçlar için kullanılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hayır. Botoks ve dolgunun kullanım alanları ve etki gösterdikleri alanlar birbirinden farklıdır. İkisinin kesiştiği çok sınırlı yerler vardır. Aynı noktaya uygulanmadığı müddetçe, aynı anda hem botoks hem dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Ancak birlikte kullanımları ile çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

6 ayda bir botoks yaptırıyorum. Bu kez gittiğimde dudak kenarlarına dolgu da yaptırmak istiyorum. Aynı anda botoks ve dolgu yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu uygulaması; dudak ve burun arasındaki bölgedeki kırışıklıklarda, dudak köşesi kırışıklıklarında, dudak üstü çizgilerinde, dudak dolgunlaştırmada, yanak doldurmada, gözaltı çukurluk ve morluklarında kullanılabilmekte. Aynı alana müdahale edilmediği takdirde aynı anda hem dolgu hem botoks yaptırmakta bir sakınca bulunmamaktadır.

Botoks ve dolguyu aynı anda yaptırmak mümkün mü, daha etkili olabileceğini söylemek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ile dolgu uygulamaları aynı anda yapılabilir. Her bölgede olmasa da, bazı bölgelerin kırışıklık tedavileri yapılırken aynı seanta hem dolgu hem botoks işlemi uygulanabilmekte. Alın bölgesindeki kırışıklıklar için botoks, yanaklardaki ve ağız çevresinde kayıplar için dolgu, aynı gün aynı anda yapılabilir. Fakat alın bölgesine aynı zamanda hem botoks hem dolgu yapılamaz. Farklı bölgede uygulama yapılacaksa, botoks ve dolgu birlikte yapılabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar