Botoks Yüz İfadesini Değiştir mi?

Botoks uygulaması yüz ifadesini değiştirir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, uzman kişilerce, doğru dozda yapılması durumunda yüz ifadesini değiştirmeyecektir. Botoksun amacı yüzünüzdeki ifadeleri tamamen yok etmek değil, doğal ve güzel bir ifade vermektir. Yüz ifadesinin değişmesi ya da kaşlarda asimetri olması, olası hatalı uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

Doktor hanım daha önce ablam botoks yaptırmıştı ama düşük dozda yaptırdığı içn pek değişiklik olmamıştı kırılşıklarında.bu kez ben yaptıracağım ancak ben etkili olsun diye biraz daha fazla yaptırmak istiyorum. Böyle olursa botoks yüz ifadesini değiştirir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoksun kalıcı herhangi bir yan etkisi veya doğru dozda ve doğru noktalara uygulandığı zaman da yüz ifadesinde herhangi bir değişiklik yaratmaz. Bu nedenle doktorunuzu seçerken dikkatli olmanız gerekmektedir. İşlem ne çok fazla dozda ne de etkisi olmayacak şekilde düşük dozda uygulanmamalıdır. Botoks iğnesinin girdiği yerlerde 1-2 gün süren iğne izi olabilir. Nadiren de olsa uygulama bölgesinde morarma oluşabilir. Ancak bunların hepsi geçicidir.

Doktor Buket hanım merhaba, benim size sormak istediğim bir soru var. Botoks yüz ifadesini değiştirir mi? Bilgi için çok teşekkür ederiz. Bakışım veya gülüşüm değişir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoksun amacı mimik kaslarını geçici süreliğine durdurmaktır. Böylece bu kasların sebep olduğu çizgileri azaltmaktır. Hastaların en büyük endişesi donuk bir yüz ifadesinin oluşup oluşmayacağıdır. Oysa ki doğru noktalara doğru miktarda yapılan Botoks enjeksiyonu yüz ifadesini değiştirmez.

yaza yakın botoks yaptırmayı düşünüyorum Buket hocam. Ama tam tatile çıkmadan önce yaptırmak istiyorum ki belki kötü olur tanınmaz bir hale gelirim diye garantiye almak istiyorum. Söyler misiniz botoks yüz ifadesini değiştirir mi? Önlem almalımıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, zannedildiği gibi bir dolgu maddesi değildir. Yapılan botoks uygulaması yüzü şişirmez. Dudakları ya da yanakları dolgunlaştırmak için yapılan başka estetik operasyonları da vardır. Bu nedenle yüz ifadesini değiştirme gibi bir riski yoktur. Kırışıklıkları gideren bir tür ilaçtır. Cilt altına serum ile enjekte edilir. Enjekte edildikten sonra kaslara dağılır. Cilt yüzeyini dolgunlaştırmak amacıyla kullanılmaz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar