Masseter Kası Botoksu İle Yüz Ovalleştirilebilir Mi?

Masseter kasına yapılan botoks yüzü daha V şeklinde yani yüz ovalini ortaya çıkaracak hale getirebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Masseter botoksu, hem görsel olarak daha yumuşak, oval veya kalp şeklinde (hafif V şeklinde) bir yüz hattı elde etmek için, hem de fizyolojik nedenler için uygulanabilir. Bazı kişilerde, bu kas fazla gelişir ve yüz kare şeklindedir. Doğru kişiye, doğru dozda, doğru noktalara botoks uygulaması ile istenilen oval yüz şekli elde edilebilir. Sonuçlar 7-10 gün içinde gözlemlenebilmektedir.

Merhabalar, diş sıkma problemim var yıllardır gece hem gıcırdatıyorum hem de sıkıyorum. Yüzüm kaslı bi hal aldı. Ovali bozuldu. Araştırdıgım kadarıyla masseter kası botoksu ile yüz ovalleştirilebiliyormuş. Botoks benim sorunlarım içinde iyi gelir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz kırışıklıklarının giderilmesi için en sık başvurulan estetik uygulamalardan biri hiç şüphesiz ki botoks. Ağız ve çene fonksiyonlarının hareketinin kısıtlanmaması için çiğneme kaslarına yapılan masseter botoks ile diş gıcırdatma önlendiği gibi uygun hastalarda yüz ovali daha belirginleşebiliyor.

hocam iyigünler, ben yüz çene bölgesinden rahatsızım . Yüzüm kare şeklinde iki tarafından ve çok kötü gözüküyor. Masseter kas büyük olmasından dolayı mı acaba? Ne yapmalıyım? Bu yüz ovalleştirilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzünüzdeki karelik masseter kası ile ilgiliyse botoks enjeksiyonun faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Eğer, sorun kasla alakalı değilse yüzünüzün yapısı böyleyse o durumda da dolgu enjeksiyonlarından fayda sağlayabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar