Botoks Erkeklere de Uygulanabilir mı?

Botoksu erkekler de yaptırabilir mi? Kadınlardan farklı bir prosedür söz konusu mudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, erkeklere de Botoks uygulanabilir. Alındaki yatay, kaşların arasındaki dikey çizgilere, göz kenarlarındaki kaz ayaklarına, dudak kenarlarındaki gülümseme çizgilerine veya dudak üstündeki dikey sigara çizgilerinde botoks kullanılabilmektedir.

Erkekler de botoks yaptırabilir mi? Çevremde erkeklerin botoks yaptırdığını hiç duymadım ama ben yaptırmak istiyorum bu yüzden çekiniyorum. Yaptırdığım belli olur mu kadınsı görünür müyüm gibi sorulara cevap arıyorum? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tabi ki yapılabilir. Erkeklerin de kasları, mimikleri var ve onlar da yaşlanıyor ve onların da yüzleri kırışıyor. Üstelik, çoğu zaman kadınlara göre erkeklerde çok daha erken aşlyarda kırışıklıklar başlayabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken; erkeklere botoks yaparken, feminen bir görüntüden kaçınmak ve onların, hayatın belli alanlarında bazı mimikleri kadınlardan daha fazla kullanmaya ihtiyaç duyduklarını göz önüne alarak çok daha dikkatli olunmasıdır.

Çevrede erkekler botoks yaptırmamalı diyorlar.Ama neden olmasın?Botoks erkeklere de uygulanabilir mi Buket hanım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks enjeksiyonu, tüm dünyada, genç görünümünü korumak isteyen erkekler tarafından da yaygın olarak kullanılıyor. Erkeklerde de, alındaki yatay, kaşların arasındaki dikey, göz kenarlarındaki kaz ayakları, dudak kenarlarındaki gülümsem çizgileri ya da dudak üstündeki dikey çizgilerin tedavisinde kullanılır.

Erkeklerin botoks yaptırmaları konusunda bir risk varmı yani fizyolojik olarak kadınlardan farklı olduğundan yaptırmamamız gereken bir durum?Kısaca erkekler de botoks yaptırabilir mi diye sorayım. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kırışıklıklar ve ince çizgiler kadınları olduğu kadar erkekleri de rahatsız edebilmekte. Botoks enjeksiyonu, genç görünümü korumak isteyen erkek hastalara da uygulanabilir. Daha doğru bir ifadeyle; botoks 18-75 yaş arası herkese uygulanabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar