Masseter Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Hocam selamlar, çenem çok kare aslında bu şekil kemikte gibi de durmuyor sanki çenemi yıllarda sıkmamdan dolayı kaslarım güçlenmiş gibi. erkeksi görünüyorum. kontur makyajsız dışarı çıkamıyorm.açıkçası çok rahatsız olduğumbu durumdan kurtulmaya çalışıyorum.Çene çevresindeki bölge yüzü çok hacimli gösteriyor. Bunu düzelticek botoks enjeksiyonu araştırmasından sonra masseter botoksunu duydm. Masseter botoksunun etkisi ne kadar sürüyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Masseter, çenenin iki yanında bulunan çiğneme kaslarına verilen isimdir. Botox, çiğneme kasına (masseter) enjekte edilerek, zayıflamasına ve küçülmesini sağlar. Özellikle aşırı kare ve yuvarlak yüz şekline sahip olan kişiler için çene çizgisinin belirsiz olması rahatsız edici olabiliyor. Ne kadar kilo verirlerse versinler yüzleri kilolu durmaya devam eder. Günümüzde, masseter botoksu olarak bilinen basit ve nispeten ağrısız bir işlemle bugün daha belirgin bir çene çizgisi elde edilebilir. İlk tedaviden 2 ile 4 ay sonra hastalara ikinci bir tedavi yapıldığı takdirde çoğu hastanın üçüncü bir tedaviye ihtiyacı olmaz. Sadece, daha fazla düzeltme isteyen hastalar için işlem yeniden yapılabilir. Bu estetiğin etkisini ilk 3 aydan sonra görebilirsiniz. Masseter botoksunun etkisi 9 ay boyunca sürer.

iyi aksamlar ben masseter botoksunun etkisi ne kadar sürüyor merak ediyorum.bilgilendirebilirmisiniz? güvenlimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Masseter botoksunun etkisi ortalama 6 ay boyunca sürer. Botoks direkt olarak masseter kasına uygulanır. Bu işlem on dakikadan az sürer. Çoğu hasta anestezik krem olmadan bile botoks iğnelerine dayanabilir. Güvenlidir. Bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan sonra iş veya sosyal hayatına dönüş yapabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar