Masseter Kası Botoksu Ne Kadar Sürer?

Hocam iş yoğunluğum nedeniyle çok fazla izin alamıyorum ve kendimle çok da fazla ilgilenemiyorum. bir arkadaşım var kendisi bu işlerden çok anlıyor yüzümün daha estetik görünmesi için masseter botoksu yaptırmamı önerdi.internetten öncesi sonrası fotoları da gösterdi aklıma yattı doğrusu. sadece iş yoğunluğumdan dolayı kaç defa bu işlemi yaptırmam lazım, Masseter kası botoksu yaptırmak ne kadar sürer? gibi sorulara cvp arıyorum. teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Masseter kası, çiğneme kas grubunun en önemli üyesi. Dişlerinizi sıktığınızda dişlerinizin arka kısmında hareket eden bu kası hissedebilirsiniz. Masseter, yiyecekleri çiğneme gibi hayati bir işlevi olduğu için oldukça kuvvetli bir kastır. Çenesinin şeklinden memnun olmayan, genel sağlık durumu yerinde olan bütün yetişkinler bu operasyondan faydalanabilir. Çenedeki genişlik kemik nedeni ile değil de kas kütlesi nedeni ile geniş durmalıdır. Çenenin geniş ve kalın olması özellik ile kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden olur. Sadece birkaç botoks enjeksiyonu ile yüz şekilleri tamamen orantılı ve estetik bir hale gelebilir. Masseter kası botoksu, ortalama 10 dakika süren ağrısız bir işlemdir. İyileşme sürecine gerek yoktur. Hasta hemen işine devam edebilir. Çenenin tam şeklini alması ortalama 1 ay sürer.

İyi günler Buket hocam. Masseter kası botoksu yaptırmak istiyorum. Benim yanaklarım çok geniş ve biraz incelmesini istiyorum. Masseter kası botoksu ne kadar sürer? Tşkler bilgi için

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Masseter botoksu yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer. Botoks, yüz kaslarını gevşetmek için kullanıldığında, maksimum etki 7-10 gün içinde görülür. Eğer botoks estetiği, kas kütlesinin kaba görüntüsünü azaltmak için kullanılıyorsa bu estetiğin etkisini ilk 3 ay içerisinde görebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar