Botoks ve Dolgu Aynı Gün İçerisinde Yapılabilir Mi?

buket hanım selamlar, 1 gün işten izin alsam ve gidip bir doktora hem botoks hem dolgu yaptırmayı düşünüyorrum. aynı gün içerisinde bu ikisini de aradan çıkarmak isterim. bu yapılabilir mi_? ailem yapılır diyor. destekliyor. ben emin olamadım ilk size sormak istedim. bir sakıncası varmı , Botoks ve Dolgu aynı gün içerisinde yapılabilir mi? herhangi bir sakınca var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ve dolguyu aynı gün veya aynı zamanda yaptırmakta herhangi bir sakınca yoktur. Hatta böylece daha etkili sonuçlar elde edilebilir. Her iki işlemin de etkisi orantılı şekilde devam eder. Botoks yaptırmadan önce dikkate alınması gereken konu, alanında ne kadar deneyimli bir uzman seçerseniz o kadar iyi olacağıdır. Ayrıca uygulamayı yapan hekimin de iyi bir anatomi bilgisine sahip olması gerektiğini de unutmayın, yani herkese botoks yaptırmamalısınız. Doktorunuzun yaptığı botoks işleminin başarısının en iyi kriteri ise doğallık olmalıdır. Dikkate almanız kriterler. Hem botoks hem dolgu enjeksiyonu için doğallık etmenidir. Doğallıktan uzaklaşmadan yapılacak enjeksiyon işlemleri (botoks ve dolgu) aynı gün içerisinde yapılabilmektedir.

Buket hocam botoks ve dolgu aynı gün içerisinde yapılabilir mi bunun bir sakıncası olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ve dolgu işlemi aynı gün içerisinde yapılabilir. Ancak dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar var. Kaş arasındaki kırışıklar, kaz ayakları ya da alın çizgileri için botoks yapılırken aynı anda dudak etrafındaki çizgiler için dolgu yapılabilir. Bu şu anlama geliyor; botoks ve dolgunun yapıldığı bölgeler farklıdır. Yani kırışıklara sadece botoks uygulanmalı, yüzdeki çökme ya da asimetri içinse dolgu uygulanmalıdır.

Hocam selamlar 40 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum . Acaba bir seanstta aynı anda botoks ve dolgu aynı gün içerisinde yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ile dolgu uygulamaları aynı anda yapılabilir. Her bölgeye olmamakla birlikte bazı bölgelerin kırışıklık tedavileri yapılırken aynı seanta dolgu işlemi de uygulanabilir. Örneğin; alın bölgesindeki kırışıklıklar için botoks, yanaklardaki ve ağız çevresinde kayıplar için dolgu, aynı gün aynı anda yapılabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar