Kaş Düşüklüğü Tedavisi

Kaş düşüklüğünü botoksla düzeltmek mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş düşüklüğü sorunu botoksla giderilebilmektedir. Yüze ve göz şekline en uygun kaş şekli belirlendikten sonra 5-10 dakika gibi bir sürede uygulanabilen botoksla bu düşüklüğü ortadan kaldırmak mümkündür. Dikkat edilmesi gereken, doğal görünüme en uygun şekli yakalamak olmalıdır.

merhaba, 31 yaşındayım. Yüzümün hatları çok düzgün ve güzel ama kaşlarım biraz düşük olduğu için ağlak bir ifadesi var yüzümün. Bu düzelir mi yani kaş düşüklüğü tedavisi varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş ve göz kapağı düşüklüğünün tedavisi artık Botoks ile mümkün. Kaşların şekillendirilmesinde botoks ile kaşın uç kısmının kaldırılması, yüksek olan orta kısmının indirilmesi ve kaş şeklinde daha çekici gözüken bir yapı elde edilmesi mümkün. Botoksun kaş şekillendirmede uygun şekilde kullanılabilmesi için yüz anatomisini çok iyi bilmek önemli. Bu anlamda yine hekimin tecrübesi devreye giriyor. İlacın etkisi ortalama 7 gün içinde tam olarak oturur, botoksun etkisi ise yaklaşık 4-6 ay arasında sürüyor.

Doktor hanım,kaş düşüklüğüne botoks tedavisi etkilimidir?seans sayısı ve fiyatınıda söylermisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kaşların kulağa yakın olduğu bölgede düşme görülmektedir. Düşük kaş sorunu olan kişilerin zamanla üst göz kapağında torbalanma ve şişliklerde görülebilmektedir. Fakat kaş düşüklüğü Botoks ile tedavi edilebilmekte ve 10 dakikada doğal bir görünüme kavuşabilmektesiniz. Botoks enjeksiyonun etkisi ortalama 4-6 ay kadar sürmektedir. Botoksun etkisi geçtiğinde işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapılmamaktadır. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olabiliriz.

Kaş düşüklüğü problemim var ve bu sorun daha yaşlı gözükmeme sebep oluyorr.düşük kaşların tedavisi varmıdır?ne yapmam gerek?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaş düşüklüğü tedavisinde amaç, non-invaziv yani ameliyatsız yöntemler ile kaşları yukarı kaldırılarak olması gereken doğal görünüme kavuşturmaktır. Günümüzde kaş düşüklüğü sorunu yaşayan kişiler, Botoks tedavisi ile kaş kaldırma estetiğinden yararlanmaktadır. Kaş kaldırma yöntemleri arasında en sık tercih edilen ve cerrahi işlem gerektirmeden etkisini uzun süre koruyan tedavi ise botokstur. Botoksun dolgu ile kombine uygulanması, tedavide çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlayabilmektedir.

merhaba,kaş düşüklüğünde botoks tedavisi etkilimidir? ücreti nedir?teşekürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşın zamanla artmasından ya da genetik yapıdan kaynaklı, düşük görünümlü kaşlar kişiye mutsuz ve yorgun bir görüntü verebilmekte. Kaşların dış kenarlarının aşağı doğru olması bakışları mahsunlaştırır. Kaşların normal şekline getirilmesiyle bakışlar da daha canlı ve etkileyici olmaktadır. Kaş düşüklüğü sorununda botoks sık tercih edilen tedavi yöntemidir. Ama benim size tavsiyem daha etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmanız için botoks ile dolgu uygulamalarının beraber kullanılmasıdır. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapamamaktayız, kliniğimizi ararsanız ya da ziyaret ederseniz, size yardımcı olabiliriz.

buket hocam iyi günler.Benim kaşlarım biraz düşük gözlerimin şeklini de değiştiriyor.bir de küçük gösteriyor.Buna nasıl tedavi uygulanır???botoks mmu yapılmalı ücreti nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks ve dolguyla kaşlarınız daha kalkık bir hale getirilebilir. botoksun etkisi ortalama 4 ay kadardır.Ancak dolguyla desteklersek dolgunun etkinlik süresi çok daha uzun olduğu için daha uzun süreli bir devamlılık sağlayabiliyoruz. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.

Düşük kaşların daha yukarda görünmesi için botoks işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sıkı bir cildi hedefleyen Ulthera uygulamasıyla göz çevresi ve alın bölgesinde lifting etkisi oluşturulabilir. Kırışıklıklara müdahalede botox uygulamasıyla, göz çevresindeki çizgiler yok olur, kırışıklıklardan uzak daha enerjik bir bakış sağlar. Ancak yenilenmiş görünmek istiyorsanız bu bölgedeki kolajen üretimini artırmaya yönelmelisiniz. Zamanla aşağıya doğru düşen kaşlar sebebiyle olduğunuzdan çok daha yaşlı görünürüz. Ulthera ve ClearLift gibi cilt altını hareketlendiren non-ablatif lazer teknolojileri ile kolajen oluşumu desteklenerek üst göz kapağını sıkılaştırmak mümkün. Bu uygulamalar ile, göz çevresinde sıkılaşma ve göz çevresindeki çizgilerde azalma gözlemlenebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar