Kaz Ayaklarına Botoks

Göz çevresi kaz ayakları için botoks beraberinde mezolifting de yaptırmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kırışıklıklara karşı uzun yıllardır kulandan Botoks enjeksiyonu, yüzde var olan kasları rahatlatarak çizgilerin oluşmasını engelleniyor. Botoks alındaki ve kaş çatma çizgileri yumuşatmakta çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca gülerken gözlerin köşelerinin etrafında oluşan kaz ayağı olarak tarif edilen kırışıklıkları azaltmak için de kullanılır. Botoksun etkisi de kişiye bağlı olarak yaklaşık 4-6 ay sürüyor. Mezoterapi ince uçlu iğnelerle cilt altına yapılan vitamin enjeksiyonları işlemine verilen isimdir. Bunu günlük kullanılan antiaging kremlerin cilt altına depolanması olarak düşünebilirsiniz. Beş-altı seansla 15 gün arayla yapılıyor. Cildin canlanmasına, lekelerde azalmaya, cildin daha fazla nemlenmesine ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Botoks, uygulamasına bir destek tedavidir ve birlikte kullanılabilir.

merhabalar kaz ayaklarına botoks yapılırsa bu kırışıklıkları yok edermi?bir daha oluşmayacak şekilde? Acaba işe yarar mı?bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks, uygulama yapılan bölgede, sorduğunuz soru özelinde kaz ayaklarına uygulandığı zaman buradaki kas fonksiyonunu durdurarak, kasların oluşturmuş olduğu izleri, çizgileri yok eder. Diğer bir ifade ile, bölgedeki kasların gevşemesini sağlayarak, çizgi ve kırışıklıkları düzeltir. Fakat uygulamanın etkisi sona erdiğinde cilt eski formuna döner. Botoks işlemi, yüzdeki kırışıklık ve çizgileri tamamen geçiren, kalıcı bir yöntem değildir. Dolayısıyla yeniden yapılması gerekir.

Buket hanım iyi akşamlar. Son günlerde canımı sıkan bir kırışıklık problemim var. Özellikle gülünce belli olan ama gülmeyince de hafif görünecek şekilde kaz ayaklarımda kırışıklıklar var. Acaba kaz ayaklarına botoks yaptırırsam bunlar geçer mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kaz ayağı kırışıklıklarına Botoks uygulamasında, botoks cildin alt katmanına uygulanır. Enjeksiyon ile, doğru noktalarla teması sağlanır ve kas hareketi fonksiyonunun durdurulması sağlanır. Doku sistemine zarar vermeyen bir nitelikte ve geçici süreliğine etki sağlayan bir uygulamadır.

Hocam selamlar, benim sorumu da cevaplarmısınız? Göz çevremde kaz ayaklarımda çok fazla kırışıklıklar var. Ben kaz ayaklarına botoks yaptırmak istiyorum ama geçer mi cidden kırışıklıklar nasıl etkiler işe yararmı bir az anlatırmısınız?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elbette kaz ayaklarına botoks uygulaması yapılabilmektedir. En fazla bir hafta gibi çok kısa bir sürede etkisini gösterdiği için en çok tercih edilen yöntem olarak görülmektedir. Bir diğer avantajı ise, botoks düzenli olarak yaptırıldığı zaman, her seanstan sonra etki süresinin daha da uzamasıdır diyebiliriz. Uygulama sonrası hasta günlük yaşantısına devam edebilir, işlem acı vermez ve uygulama süresi oldukça kısadır. Botoks bir çeşit proteindir ve bu işlemin ardından göz çevrenizdeki kasların gevşemesini sağlar. 4 ila 6 aylık aralıklarla işlemin tekrarlanması sayesinde kaz ayaklarındaki kırışıklıklarınız giderilebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar