Botoks Sonrası Ne Yapılmamalı?

Botokstan sonra nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks uygulamasından sonra güneşten korunmak daha çok önem kazanmaktadır. Bunun dışında cilt nemlendirilmelidir. Hamam, sauna gibi aşırı sıcak veya havuz gibi klor içeren sulardan uzak durulması tavsiye edilir. Botoks uygulamasının ardından normal hayata kesintisiz devam edilebilse de ağır egzersiz programlarından bir süre ayrı kalmakta fayda bulunmaktadır.

Hocam merhaba ben normalde alışkanlık gereği yüz yogası yapıyordum ama artık işe yaramıyor botoks yaptıracağım. Benim sorum botokstan sonra ne yapılmamalıdır? Yüz yogası yapsam problem olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks işlemi sonrası hastalar günlük yaşantılarına devam edebilirler. Komplikasyon görülme ihtimali oldukça düşüktür. Yüzde herhangi bir şişlik ve kızarıklık olmaz. Botoks yapıldıktan sonraki ilk gün hastaların alkol almamasında, aşırı yoğun egzersiz yapmamalarında ve 2 hafta boyunca hamam ve saunaya gitmemelerinde fayda vardır. İşlem yapılan bölgeye masaj yapılmamalıdır.

Hocam selamlar ben biraz çok fazla adının duyulmadığı bir doktordan botoks randevus aldım ama bazı endişelerim var nasıl hazırlanmam lazım ve botoks sonrasında ne yapılmamalı ve yapılmalıdır gibi tavsieleriniz var mıdr?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks sonrası botoks yapılan bölgelere çok fazla dokunmamak gerekir. Botoks sonrası kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, e-vitamini, omega 3 kullanılmaması gereklidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların botoks işleminden 1 hafta öncesinde bırakılması gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar