Yazdan Kalma Güneş Lekeleri

Yazın güneşin etkisiyle oluşan güneş lekelerine lazer sistemleri işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, Cilt bakımında lazer tabanlı uygulama kullanarak gerçekleştirilen ClearLift, Revlite ve Icon Lazer, cilt dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştirme, pigmentasyon lekelerini, güneşin yarattığı olumsuz etkileri, kahverengi yaşlılık lekelerini azaltmak ve koyu lekeleri aydınlatmak için kolajen geliştiren bir lazer tedavisidir. Kısa sürede tedavi bölgesindeki cilt yapısında gözle görülür iyileşme sağlar. Çok yönlü tedavilerinde ciltteki pigment ve vasküler lezyonları, sivilce lekelerinin yara şeklindeki görünümünü azaltmaktadır ve daha da fazlası için kullanılabilinir.

Yazdan kalma güneş lekeleri lazerle nasıl tedavi edilir?iyileşme süreci uzun mu olur? yan etkileri var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çiller, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri deride en sık görülen cilt sorunlarıdır. Günümüzde Icon lazer tedavisinin oluşan bu cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında en çok başvurulan yöntemlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Cildin gençleştirilmesinde etkili olan lazer tedavisi ile cildin pürüzsüz ve lekesiz bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Lekenin derinliğine ve genişliğine bağlı olarak seans sayısı değişebilmektedir. Yüzeysel lekeler tek seansta halledilebilirken, ciltte yaygın olan lekeler için seans sayısı artabilmektedir. İşlem sonrası ciltte kızarıklık ya da ödem gibi hafif yan etkiler oluşabilmektedir. Ancak bunlar birkaç gün içinde düzelecektir.

Hocam geçen yazdan kalma yüzümde güneş lekeleri var ve kullandığım kremler, bitkisel çözümlerin hiçbiri bu lekeleri geçirmedi.sizce ne yapmam gerek bu konuda?tesekürler..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son yıllarda güneş lekelerinin tedavisinde lazer sistemleri kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ve en güvenli tedavi ise sivilce izlerinden güneş lekelerine kadar tüm cilt sorunlarını tedavi edebilen Icon lazer sistemidir. Tedavide çevre dokulara zarar vermeyen lazer ışınları sadece lekenin olduğu sorunlu bölgeye uygulanmakta ve deri altındaki melanin isimli renk pigmentlerinin yenilenmesini sağlamaktadır Tedavi sonrası iyileşme süreci hızlı olduğundan sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Icon Lazer tedavisinde hafif kızarıklık, sıcaklık hissi ya da ödem gibi yan etkiler oluşabilmektedir. Fakat bu etkiler kısa süre içinde ortadan kalkmaktadır.

Doktor hanım yüzümde,omzumda,sırtımda nerdeyse heryerimde yazdan kalma güneş lekeleri var..kremler,peeling,maskeler herşeyi denedimm diyebilirim ama bitürlü geçmedi.son çare olarak lazer tedavisi düsünüyorum.sizce etkili olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güneş lekeleri, ciddi bir sağlık problemi oluşturmaz, kişiyi estetik açıdan sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyerek rahatsız edebilmektedir. Güneş lekeleri için lazer sistemlerinden yararlanılmaktadır. Icon lazerle Leke tedavisine başlamadan önce doktor tarafından yapılacak muayene ile seans sayısı ve seans aralıkları belirlenmektedir. Seans sayısı, kişinin cilt tipine, lekenin genişliğine ve derinliğine göre belirlenmektedir. Icon lazerde, lazer ışınları cildin hem üst hemde alt tabakalarına etki eden ve ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikleyen kalıcı bir tedavidir. Cildin sıkılaşmasını, canlı ve parlak görünümünü tekrar kazanmasını sağlamaktadır.

Yüzümde yazdan kalma lekelnmeler var, kimyasal peeling ve maskeler kullanmama rağmen lekeler geçmedi. cildimi kötü gösteren güneş lekeleri için ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yazın yüksek oranda güneş ışınlarına maruz kalmak ve bu durumu önleyici koruyucular kullanmamak lekelenmelere yol açarak kızarıklığa ve cilt tonu farklılıklarına neden olabilmektedir. Ton farklılıklarına neden olan hücreler yüzeysel ise tedavisi daha kolay olmaktadır. Derin lekelerde ise tedavi daha zor olup lazer ya da kimyasal işlemler tecih edilmektedir. Bu tedaviler cildinizi hassaslaştıracağı için mutlaka sonbahar ya da kış aylarında yaptırın. Size yeni anti-aging teknolojisi olan Icon lazeri önerebilirim. 3-4 seansla iyileşme süreci gerekmeden lekelenmeler, akne izleri, ince kırışıklıklar önemli ölçüde hafifler. Icon teknolojisi, cilt yüzeyine zarar vermeden, kolajen liflerini arttırarak cildi yenileyebilmektedir.

Selamlar Buket Hnaım,yazın güneşten kaynaklı cilt lekeleri için bir çözümünüz var mı?Aslında ben yaz kış güneş kremi kullanan biri olmamaragmen ilk defa geçen yaz tatilinde güneş kremi sürmeti ihmal ettim ve cildim mahvoldu ciddi anlamda rahatsz oluyorum bu yazdan kalma güneş lekelerinden.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Hoşcakalın.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güneş lekelerinin tedavisinde cilt tipine ve lekenin durumuna göre Icon ya da Scarlet lazer sistemlerini kullanıyorum. Icon genelde 3-4 seans uygulama yeterli oluyor. Bu işlem cildin üst katmanını yüzeyel soyan peeling tedavileriyle desteklenebilir. Scarlet ise mikro-iğnelerle cilt altı dokusunu radyofrekans dalgalarıyla uyararak etki eder ve üç hafta aralıklarla üç seans uygulanır. Lekelerin cildin alt tabakalarına inmediği durumlarda ise cildi nazikçe soyarak etki eden Hydrafacial tedavisi de yeterli olabilmektedir.

Yazın tatilde etkili bir güneş kremi kullanmadığım için, sırt bölgemde ve göğsümün üst kısmında hep güneş yanığı izleri kaldı. İyice derine işlemeden, yaz aylarından bana kötü bir anı olarak kalan bu güneş lekerini etkili bir şekilde geçirebileceğiniz bi yöntem var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yazın denize girmeden önce yada güneşlenme esnasında kaliteli, etkili bir koruyucu kullanmak cildi güneş ışınları vakasından yüksek oranda koruyacaktır. Ama yine de çok hassas bir cilt yapısına sahipseniz güneş lekeleri vücudunuzun belirli bölgelerinde kalabilir. Lekelerin oluşma sebebi ise, güneş ışınlarına karşı cilt kendini korumak için, normalden biraz fazla şekilde melamin salgılamaktadır. Bunların birikmesi sonucu da güneş lekeri ortaya çıkar.İcon lazer ile cildinizin üst katmanında oluşan lekelere 1-3 seans sonrasında yüksek oranda veda etmeniz mümkündür. Eğer ki genetik yada biyolojik bir cilt probleminiz yok ise, tedaviniz tamamlandıktan sonra acı, yanık, cilt soyulması gibi sorunlarda da karşılaşma olasığınız da çok düşüktür.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar