Lazerle Leke Tedavisi Toplam Kaç Seans Uygulanır?

Güneş lekelerinden müzdarip bir cilde toplam kaç seans lazerle leke tedavisi yapmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lekeler için Icon lazer yöntemini, 4 hafta arayla 3 seans olarak uyguluyoruz. Icon Lazer tedavisinde ilk seans sonrasında, cilt mikro kanalların çevresinde bir onarma sürecine giriyor ve işlemin olumlu etkileri gözlenmeye başlanıyor.

Normal lazerlerle leke tedavisi toplam kaç seans uygulanır. Benim aklımda icon lazer denemek var şikayetim de cildimdeki kahveye dönük lekelenmeler. Sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Melaninin normalden yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturabilmektedir. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır. Yaygın leke ve çiller, yaşlılık lekeleri % 60 – % 80 oranında tedavi seanslarından sonra kaybolurlar. Kesin bir seans sayısı vermenin doğru olmadığını söylemekle birlikte ortalama 3 seanstan sonra gözle görünür şekilde düzelme sağlanabilmektedir.

Buket Hanım iyi günler, Icon lazerle leke tedavisi toplam kaç seans uygulanır ya da uygulanması gerekir nasıl bir sıklıkta yapılmalıdır. Bunlardır sorularım cevaplarsanız çok memnun oluruz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Icon lazeri leke tedavilerinde sıklıkla kullanmakla birlikte ortalama 3-4 haftada bir gerçekleşen ortalama 4 seansta istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir. Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından abzorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır. Bu da cildin kendisini toparlamasını sağlayan iyileştirme mekanızmalarını devreye sokabilen etkili bir yöntemdir.

hocam merhaba, lazerle leke tedavisi toplam kaç seans uygulanır size gelmek istiyorum. Çillerim için de işe yarar mı?Fakat ankarada ikamet etmediğim için seans sayısını merak ettm.bilgi verebilirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çiller, güneşin daha çok etki gösterdiği yanak, burun, alın ve çene kısmında görülen bu lekeler açık ya da daha koyu kahverengi lekeler şeklinde olabilirler. Genelde güneşli mevsimlerde artarken, güneş olmayan mevsimlerde azalma ya da hafifleme gösterirler. Vücudumuzda özellikle de yüzümüzde çeşitli sebeplerle ve etkenlerle farklı tipde cilt lekeleri oluşabilir. Q Switched ve fraksiyonel lazerlerle lekelerin tipine ve derinliğine göre belirlenen seanslarla tedaviye başlanabilir. Ne yazık ki sizi görmeden, leke analizini yapmadan seans sayısını belirtmek çok gerçekçi değildir. Leke tedavisinden sonra cildin bir temizleyici ile nazikçe temizlenmesi ve epitelizan içerikli bir krem uygulanması iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Hocam benim merak ettiğim lazerle leke tedavisi toplam kaç seans uygulanır. Bana 3 ya da 4 derseniz ben de ona göre kendim ayarlayacağım. İzinlerimi düzenimi ona göre kuracağım. Bilgi verebilirseniz çok memnum olurum

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazerle leke tedavisinde, lekeler üzerine lazer ışınları gönderilir ve lekelerin altına yani asıl problemin oluştuğu tabakaya etki eden ışınlar cilt üzerindeki lekeleri yok eder veya renklerini deri rengine eşitler. Özel lazer cihazları ile uzman kişi tarafından yapılan bu işlemler lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Çiller, yaşlılık lekeleri ve yaygın lekelerin tedavisi için genellikle bir veya birkaç seans yeterli olmaktadır. Bazı lezyonlar tamamen kaybolmayabilir ancak lazerle leke tedavisi uygulamasından sonra renkleri önemli oranda açılır.

Buket hanım,ıcon lazerle cilt leke tedavisi toplam kaç seans uygulanır?ücret nedir.?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazerle leke tedavisinde seans sayısı lekenin cinsi, derinliği ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Icon lazer, cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans uygulanmaktadır. Sitede fiyat bilgilendirmesi yapmak yasal değildir. Kliniğimizi 03122857508 ya da 03122857508 numaralarından ararsanız ya da randevu alırsanız size tedavi ve fiyat hakkında yardımcı olabiliriz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar