Lazer Uygulamalarıyla Leke Tedavisi

Leke tedavisinde hangi lazer cihazları kullanıyorsunuz ve bu uygulamalar lekelere nasıl etki ediyorlar?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavisinde, farklı lazer tipleri kullanılabilir. Cildin en üst tabakasını soyan fraksiyonel lazerler, renk hücresini hedef alan lazerler ve yoğunlaştırılmış ışık kaynakları olan Icon lazer gibi IPL cihazları en sık kullandığımız ışık sistemleridir. Lekenin karakterine, oluş nedenine ve yaygınlığına göreçeşitli lazer uygulamalarından yararlanabiliyoruz.

Hocam iyi günler fraksiyonel lazer uygulamalarıyla leke tedavisi hakkında bilgi verebilir misiniz? Çok teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Fraksiyonel lazer, anti-aging, kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde nokta atışı yaparak tedavi etme ve iyileştirme özelliğe sahip yeni bir uygulamadır. İşlem sonrası ciltte incelme olmaz. Alt deri yenilenerek cildin gergin ve sıkı olması sağlanır.

Hocam merhaba lazer uygulamalarıyla leke tedavisi mümkün mü benim sivilceve akne lekelerim var. Bunların gitmesini istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavileri, zamana bağlı olarak veya fiziksel etmenlerden kaynaklanan sivilce izi, yara izi gibi cilt sorunlarının giderilerek cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak amacı ile uygulanan tedavi yöntemleridir. Leke tedavisi pek çok yöntemle uygulanabilmektedir. Fraksiyonel lazer, Icon lazer, Revlite Lazer gibi lazer sistemleri lekeler üzerinde çok iyi sonuçlar vermekte ve tekrarlayan seanslarla şikayetlerin büyük oranda giderilmesini sağlar.

Hocam selamlar cilt lekeleri neden olur. Lazer uygulamalarıyla leke tedavisi etmek mümkün.müdür. benim sorunum yüzümdeki bazı kırmızı bazı kahverenge çalan lekelr.yuardımcı olabilirmisinz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudumuza rengini veren melanin pigmentleri zamanla deformasyona uğrayabiliyor ve cilt yüzeyinde değişik renkler oluşabiliyor. Dolayısıyla bu durum, cilt yüzeyinde lekelenmeye neden oluyor. Aslında lekeler hem genetik, hem de dış etkenlere de bağlıdır. Bahsi geçen en büyük dış etken güneşin zararlı UV ışınlarıdır. Özellikle UV ışınları bu lekelenmeyi oldukça tetikler. Lazer ile cilt lekesi tedavisinde özel olarak sadece bu iş için geliştirilmiş lazerler kullanılmaktadır. Bu cihazlar sadece cilt tedavileri için kullanılabilir. Bu sebeple cilt tedavilerinin sonuçları iyi derecededir.

Kimyasal peeling ile lekelerimden kurtulurum sandım birkaç kere denedim de ama inanın faydadan çok zararı oldu. Yeni kızarıklıklarım oldu sonra onlar iyileşene kadar leke olarak geri geldi. Derken bir yıl kadar hiç bir şey yuapmadan cildimi dinlendirdim. Artık lazer düşünüyorum. Lazer uygulamalarıyla leke tedavisi mümkün müdür? %100 işe yararmı

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavilerinde başarı şansı; leke tedavisi için uygulanan seans sayısına, lekenin bulunduğu bölgenin büyüklüğüne, lekenin nedenine, yaşlılığa, güneş maruziyetine bağlı olarak hastadan hastaya değişebilmektedir. Fakat yaşlılığa bağlı lekelerde, çiller ve güneş lekelerinde, lazer tedavileri tek seansta %80’i aşan çözüm sağlarken; bunun dışındaki semptomlarda seans sayısı kişiye ve lekenin süresine göre değişebilmektedir.

lazer uygulamalarıyla güneş lekelrinden tamamen kurtulmak mümükünmüdür?hangi lazer tedavisini uygulamalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavisinde Scarlet S, Revlite ve Icon lazer teknolojileri kullanılabilmektedir. Cilt lekelerinde farklı dalga boylarında ışın kullanan Revlite lazer ile, leke tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Revlite Lazer, lekelenmeye neden olan hücrelerin yoğunlaştığı hem yüzeysel hem de derin katmanlara etki edebilmektedir. Böylece lekelerin görünümünde hafifleme ve ciltte yenilenme olabilmektedir. Scarlet S yönteminde, bağ dokuları radyofrekans enerjisi ile sıkılaştırılarak daha sıkı ve genç cilt dokusu elde edilebilmektedir. Icon lazer yönteminde ise cilt altına gönderilen ışınlar mikro boyutta hasar yaratarak dokulardaki kolajen ve elastin liflerinin üretimini artırmaktadır. Böylece ciltte onarım sürece başlar ve cilt kendini yeniler.

Ciltte özelliklede yanaklarda oluşan lekeler lazer uygulamalarıyla nasıl geçer?leke tedavisi için öneriniz nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lekeleri gidermek için size önerim Icon lazer tedavisi olabilir. Icon Lazer ile birkaç seansta yaşlanmadan ve güneşten kaynaklı lekeler önemli ölçüde hafifletilebilmektedir.
Icon lazer, cildin alt ve üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratarak cildin kendini onarmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır. İşlem sırasında çevre dokulara ya da cilt yüzeyine zarar verilmemektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar