Leke Tedavisinden Sonra Güneş Koruyucu Kremler

Leke tedavisinden sonra güneş koruyucu krem kullanımı gerekirmi? kışın da kullanmak gerekiyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Leke tedavisi sonrası güneş koruyucu kremlerin kullanımı çok önemli. Bu kremler cildi, güneşin zararlı etkilerinden koruyarak, tedavi sonrası hassaslaşmış ciltte yeni lekelerin oluşumunu engeller. Kış aylarında güneş çok etkili olmadığı için daha düşük koruma faktörlü (20+) güneş koruyucuların kullanımı yeterli olabilmekte. Şunu unutmamak gerekir ki güneşsiz ve bulutlu havalarda bile UV ışınları vardır ve korunmak gerekir

Hocam gelecek hafta lazer tedavimin ilk seansına gideceğim. Lazer tedavisinden sonra güneş koruyucu kremler kullanmam gerekir mi yoksa sadece nemlendirici özellikli kremler yeterli olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte leke problemi olan tüm hastaların tedavi yapılmasa da mutlaka güneşe maruziyetten kendilerini korumaları mevcut problemin artmaması için gereklidir. Hatta bunu bir yaşam şekli haline getirerek güneş koruma faktörlü kremlerle birlikte güneşin yoğun olduğu mevsimlerde örtücü kıyafetlerden de faydalanarak ek önlemler alınmalıdır. Q-switched lazerlerle leke tedavisinde de tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi uygulama yapılan bölge güneşten korunmalıdır. Ayrıca lazerle leke tedavisinden sonra cilt bakımı da önemlidir. Tedavi sonrası temizleyici olarak alkol içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar