Dolgu Uygulamaları, Göz Altı Tedavisi

Göz Altı Çökmesi ve Çukur Tedavisi

Göz altı bölgesindeki bütün kusurlar için genel olarak “göz altı torbası” adı kullanılır ancak bu doğru değildir. Genellikle koyu halkalarla birlikte ortaya çıkan çukurlaşma, göz altı bölgesinde yağ kaybı nedeniyle oluşur ve çökük bir görünüm meydana gelir.

Torbalar, iç yapının zayıflamasına, derinin gevşemesine ve yağların yer değiştirmesine bağlı olarak gelişir. Göz altı torbalarında ayrıca ciltte sarkma ve şişlik görülür ancak çukurlaşmalarda girintili bir görünüm vardır.

Göz altı çukurları kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir, gözler sönük ve yaşlı görünür. Göz altı çukurları, yağ (hacim) kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genellikle yağların zaman içinde dağılarak aşağılara doğru yayılması nedeniyle ortaya çıkar. Göz altlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biri de dolgu maddeleridir. Göz altı bölgesine dolgunluk ekleyerek hacim geri kazandırılır.

Göz altı ışık dolgusu, göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesidir. Göz altı çökmesi ve göz altı çukurunun doldurulması göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluk, halkalar için özel üretilmiş dolgu ürününün içeriğinde, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 farklı amino asit, 3 antioksidan, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, vitamin ve  mineral bulundurarak diğer dolgu maddelerinden ayrılır. Göz altı ışık dolgusu için genelde tek seans yeterlidir. Hastaların pek azında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir. Kalıcılık süresi ciltte 12-18 aydır ve bu süre bittiğinde tekrarlanırsa kalıcılık süresi uzar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir