Göz Altı Tedavisi

Pürüzsüz Göz Altları, Genç Bakışlar

Göz altındaki torbalar genellikle kozmetik bir konudur ve spesifik bir tedavi gerektirmez. Ev ve yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler, göz altı şişliklerinin azalmasına veya ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. 

Yaşam tarzınızda yaptığınız değişiklikler; uyku ve beslenme düzeninizde yaptığınız iyileştirmeler, kullandığınız kremlere rağmen beklediğiniz değişimi elde edemiyorsanız, göz altı problemleri için tıbbi tedaviler de mevcuttur.

Göz çevresinde koyu halka ve torbaların oluşmasının birçok nedeni var, ama en yaygın olanı yorgunluk ve daha spesifik olarak uyku eksikliği… Yeterince uyuyamadığımızda, hassas göz altı derisi şişer ve ışığın bu bölgede yansımasıyla, bölgenin daha koyu görünmesine neden olur. Göz altı derisi oldukça incedir. Burada kan damarları cildin yüzeyine daha yakındır. Bu etmenler de cildin daha koyu görünmesine sebep olabilir.

Bunun yanı sıra, yaş ile birlikte cildimizde bulunan kolajen seviyesinin azalması göz çevresinde daha fazla kırışıklık, göz altında torba ve çukurlar oluşturabilmekte. 

Şu zamana kadar hep olumsuz etkilerden söz ettik, ancak içinizi karartmayın. Bu durumla başa çıkmak için faydalanabileceğiniz pek çok tedavi seçeneğine sahipsiniz.

Tedavisi Nedir?

Daha yaşlı görünüme sebep olan koyu halkalar ve torbalar düşük yoğunluklu hyaluronik asit veya dermal dolgu maddeleriyle kolayca tedavi edilebilmektedir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer ve sonuçlar anında gözleniyor. Uygulama, yüze daha tazelenmiş ve canlı bir görünüm vermektedir.

Ancak bu tip dolgu uygulamaları, ileri teknik uygulamalar olduğu için işlemi gerçekleştiren hekimin tecrübesi, olası komplikasyonlardan kaçınmak ve meydana gelecek yan etkilere doğru bir şekilde müdahale edebilmek için çok önemlidir.

Dünyada Göz Altı Tedavisi

Göz altı dolgusu, geçtiğimiz yıllarda, Katy Perry’nin, güzellik sırlarından birisi olduğunu itiraf etmesinin ardından yaygınlaşmış gibi görünse de, esasında, göz altı dolguları on yıldan fazla bir süredir bir Hollywood sırrı. Doktorların bu dolgu için kullandıkları ilk isim gözyaşı dolgusu idi. Bu dolgu, kremlerin veya makyajın yapamayacağı şeyi yapar: Yaşlandıkça daha da derinleşen göz oyuklarını doldurarak, gözlerin altındaki halkaların görünümünü yumuşatır.

Göz altı dolgusunun neden bu kadar popüler olduğu anlaşılır fakat diğer yandan, uygulama alanının gözlere yakınlığı nedeniyle, işlem oldukça riskli. Yaptırmayı düşündüğünüz bir şeyse, hafife almamalı ve yalnızca kendi alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmasına önem göstermelisiniz.

Bilmeniz gereken her şeyi; yan etkilerden, fiyatlandırmaya kadar her türlü bilgiyi randevu alarak kliniğimizden veya site üzerinden soru sorarak edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir