Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz Çevresi Kırışıklık TedavisiGöz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve yağ bezlerinden yoksun olduğu için de nemsizdir. Dolayısıyla göz çevresi, dış etkenlere karşı hem çok duyarlı ve savunmasız hem de yaşımızı gösteren kritik bir bölgedir. Gözü kısarak bakmaktan ve mimiklerden çok etkilenir.

Göz çevresi kırışıklıkları, yaşla artan bir durum olmasına rağmen, mimikler, gözlerin kısılması ve göz çevresi cildinin kuru olması, kırışıklık oluşumunu artıran ve hızlandıran faktörlerdir. Ayrıca güneş ışınları da bu bölgede yıpranmayı artırır.

Göz çevremiz, halka şeklinde ve dokularla bağlantısı olmayan kaslardan oluşmuştur. Gülme, sinirlenme, ağlama gibi mimik kaslarını çalıştıran hareketlerle, bu kaslar kasılıp gevşer ve üzerindeki ciltte katlantı şeklinde kıvrımlar oluşur. Bunlar bir süre sonra “kaz ayağı” denilen göz çevresi kırışıklıkları olarak kendini gösterir. Çok hassas olan bu kasları koruyarak, kırışıkları azaltabiliriz.

Göz çevresindeki kırışıklıklar ve mimik kırışıklıkları yaşla birlikte belirginleşir ve zamanla artarak derinleşmeye başlar. Tedavisinde ise çeşitli medikal estetik yöntemler kullanılmaktadır. Amacımız; problemi hafifletmek veya oluşmasını önlemektir.

Bu amaçla tercih edilen tedavilerden biri de botoks enjeksiyonudur. Botulinum toksini çok ince iğneler vasıtasıyla kas içine enjekte edilir. Böylece fazla çalışan kasın aktivitesi ve cilt üzerinde yaptığı katlantı şeklindeki kırışıklık etkisi azaltılır. Botoks enjeksiyonu yaklaşık 10 dakika süren uygulamadır. Botoks tedavisi göz çevresi kırışıklarında 4 ayda bir kez yapılır. 

Göz çevresi cildinde kırışıklıkların yanı sıra elastikiyet kaybının da olduğu durumlarda ise “Ultherapy” tedavisiyle botoks enjeksiyonunu kombine edilebilir. Öncelikle “Ultherapy” ile bütün göz çevresi, alt ve üst göz kapağı da dahil olmak üzere lifting (sıkılaşma) yapılır ardından botoks enjeksiyonuyla mimik çizgilerinde azalma sağlanır.

Göz çevresinde uyguladığımız bir diğer kombinasyon tedavisi de botoks - dolgu birlikteliğidir. Özellikle çizgilerin derin olduğu durumlarda botoks ile mimikleri yumuşatmak ve ardından göz çevresi cildi ile uyumlu özel üretilmiş dolgularla kırışıklıkları yok etmek mümkündür.

Göz çevresinde botoks tedavisini tercih etmeyenlerde göz çevresi dolgu uygulamasını tek başına kullanmak mümkündür.

Göz Altı Tedavisi ile ilişkili diğer konular

Pürüzsüz Göz Altları, Genç Bakışlar

Göz altındaki torbalar genellikle kozmetik bir konudur ve spesifik bir tedavi gerektirmez. Ev ve yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler, göz altı şişliklerinin azalmasına veya ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. 
Devamını Oku

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Kadınların 30'lu yaşlardan itibaren karşılaştıkları en büyük cilt problemlerinin başında, göz çevresi kırışıklıkları geliyor. Çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabiliyor....
Devamını Oku

Göz Altı Çökmesi ve Çukur Tedavisi

Göz altı bölgesindeki bütün kusurlar için genel olarak "göz altı torbası" adı kullanılır ancak bu doğru değildir. Genellikle koyu halkalarla birlikte ortaya çıkan çukurlaşma, göz altı bölgesinde yağ kaybı nedeniyle oluşur ve çökük bir görünüm me...
Devamını Oku

Göz Çevresi Gençliği İçin Işık Dolgusu

Yaşlanma, genetik ve dış etkenlerden dolayı göz altlarında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik, morluk ve çökme problemleri yüzünüze yorgun bir görünüm veriyor. Hassas yapısı nedeniyle bu bölgeye pek fazla müdahale yapılamıyordu. Göz çevresi sor...
Devamını Oku

Göz Çevresi Ultherapy Uygulaması

Cerrahi olmayan yüz germe yöntemi olan ultherapy ile zaman ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Ultherapy, sarkmış ciltlerde lifting etkisi, sıkılaşma ve toparlanma yapar. Yerçekimi ve zamanın yüzümüzde yarattığı ilk olumsuz etki...
Devamını Oku