Göz Altı Tedavisi, Kırışıklık Tedavisi

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Kadınların 30’lu yaşlardan itibaren karşılaştıkları en büyük cilt problemlerinin başında, göz çevresi kırışıklıkları geliyor. Çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabiliyor. Çoğu kişi yaşlandıkça göz çevresi kırışıklıkları oluşacağının farkındadır. Peki bu göz çevresi kırışıklıkları neden olur?

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Oluşur?

Göz çevresi kırışıklıkları; gülünce, kaşları çatınca, gözleri kısınca ortaya çıkabilir. Cilt yaşlandıkça, daha fazla kolajen ve elastin kaybı olduğundan, göz altı kırışıklıkları daha derin hale gelmekte ve sayıca fazlalaşmaktadır. Göz çevresindeki kasların çok fazla sıkılması nedeniyle yıllar içinde, göz çevresindeki deride bulunan elastin liflerinin parçalanması kaz ayağı görünümünü oluşturabilmekte. Göz çevresi kırışıklıklarının bir diğer nedeni de UV güneş ışınlarının cilde verdiği hasarlar.

Kırışıklık Tedavisi

Aynaya baktığınızda göz çevresinde kırışıklıklar görmek oldukça can sıkıcı olabilir. Neyse ki botoks ve bazı estetik yöntemler ile hızlı ve güvenilir sonuçlar elde edebilmek mümkün.

Kliniğimizde uygulanan göz çevresi kırışıklık tedavisinde kullandığımız yöntemler, kırışıklığın düzeyine göre tekli ya da kombinasyon halinde uygulanabilmekte. En sık kullandığımız kırışıklık kontrol tekniği, botoks uygulamasıdır. Botoks ile, fazla çalışan kasın aktivitesi ve cilt üzerinde yaptığı kırışıklık etkisi azaltılır. Botoks enjeksiyonu yaklaşık 10 dakika süren uygulamadır. Etkisi yavaş yavaş başlayan botoks, 15 gün içinde etkisini maksimum düzeye ulaştırır ve bu 4- ay süre ile devam eder. Botoks tedavisini göz çevresi kırışıklarında, ortalama 4- ayda bir enjeksiyonunun tekrarlanması gerekir. Kullanılan malzemelerin kalitesi de başarıyı bir o kadar artırıyor. Hasta, botoks uygulamasından hemen sonra günlük hayatına geri dönebiliyor.

Göz çevresinde botoks tedavisini tercih etmeyenlerde tek başına dolgu uygulamasını kullanmak da mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir