Bölgesel İncelme, Coolsculpting

Zeltiq CoolSculpting Bölgesel İncelme

Zeltiq CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak daha biçimli bir vücut yaratan ve tek seansta kalıcı sonuçlar alınmasını sağlayan etkili bir teknolojidir. Karın, bel, sırt, sutyen altı katları, kollar, dizler, kalça ve basen bölgesindeki yağ dokusunu %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan tedavi, yağ hücrelerinin düşük ısılarda parçalanmasını sağlayarak etki eder.

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, ameliyat yaptırmaktan çekinen ya da yoğun iş temposu olan veya sosyal yaşamından ödün vermek istemeyen kadın ve erkeklerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece tek seanslık bir tedavidir. Yan etkileri olmaması, iyileşme süreci gerektirmemesi, rahat ve konforlu bir işlem olması da tedavinin önemli artıları arasındadır.

Soğuğun yağ hücrelerini parçalama etkisini bir bölgesel incelme, yağ dokusunun kalınlığını azaltma yöntemi olarak kullanan FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting tedavisi, tüm dünyada binlerce hasta üstünde başarıyla uygulanmış bir tedavidir. Etkisi klinik olarak kanıtlanmış sistem, ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Zeltiq tedavisinin bu kadar popüler olmasının nedenleri…
• Etkinliği FDA tarafından kanıtlanmış olması
• Anestezi ve cerrahi müdahale gerektirmemesi
• Yan etkileri olmaması ve iyileşme süreci gerektirmemesi
• Pek çok hastada tek bir seansın yeterli olması
• Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek, sinir ve kas gibi çevre dokulara zarar vermemesi
• Tedavi öncesinde ve sonrasında diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmadan incelme sağlaması
• İşlem öncesinde anestezik kreme ihtiyaç duyulmaması
• Yağ hücrelerini kalıcı olarak yok etmesi

Uygulama nasıl yapılır?
Zeltiq CoolSculpting™ vücudun birçok bölgesinde oluşan istenmeyen yağ dokusuna uygulanan, tek seanslık bir tedavidir. Bir saat süren işlem öncesinde, tedavinin uygulanacağı bölgeler doktorunuz tarafından belirlenir. Ardından bu bölgelere, cildi cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirilir. Belirlenen bölge vakumlu bir kapsülün içine çekildikten sonra tedavi başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutmaya başlar. Bir saat boyunca düşük ısıya maruz kalan yağ hücrelerinin hücre bütünlükleri bozulur. Bu da yağ hücrelerinin yok olmasına neden olan bir sürecin tetiklenmesi anlamına gelir. Son derece konforlu bir tedavidir. Hasta, işlemin ilk 3-4 dakikasında hafif bir sızı hissetse de, bu his kısa sürede geçer. İşlem sonrasında jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında herhangi bir yan etki görülmez.

Tedavinin etkileri ne zaman görülür?
Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde iki ve üç hafta içinde yapısal değişiklikler başlar. Ancak değişime uğrayan yağ hücrelerinin vücuttan tam olarak atılması için bir süre daha geçmesi gerekir. Sonuçlar kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, optimum etki genelde 2-4 ay arasında ortaya çıkar. Klinik araştırmalar uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 20- 40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Bu hücreler metabolize olarak vücuttan atılır. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin önemli bir bölümü tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Siz Zeltiq tedavisi için doğru bir aday mısınız?
Fazla kilolu değilsiniz, ama vücudunuzun belirli bölgelerinde bölgesel yağlanmalar var ve artık onlardan kurtulmak istiyorsunuz. Ancak ameliyat olmak, liposuction yaptırmak istemiyorsunuz. Zaten uzun bir iyileşme süreci gerektirecek bir cerrahi işlem yaptırmaya yoğun iş hayatınız müsaade etmiyor. Belki de sosyal yaşamınızdan kopmak istemiyorsunuz. Fazla vakit ayırmadan, defalarca gidip gelmeden, tek bir seansta ve sadece bir saat içinde canınızı senelerdir sıkan fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsunuz hem de vücudunuzun doğal görünümünü bozmadan… O halde ZELTIQ™ tam size göre bir bölgesel incelme tedavisi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir