Modern Medikal Estetik, VShape

Vücut Kontörünü Şekillendirmek

Vshape Accent Ultra, pek çok kişinin şikâyetçi olduğu problemli bölgelerin tedavisinde kullanılan cerrahi olmayan bir yöntem. 

Yeni teknolojiler, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirmede farklı tedavi seçenekleri sunuyor. Anestezi, yara izi ve cerrahi prosedürlerle uğraşmak istemeyenler için, medikal vücut şekillendirme teknikleri tercih ediliyor. Böyle bir sistem non-invaziv olmalı. En önemlisi de hastaları, hemen görülen ve uzun süren sonuçlarıyla motive etmelidir.

Vshape Accent Ultra, fazla vücut yağlarını azaltmayı ve şekilli dış hatlar (kontür) vermeyi amaçlayan invaziv olmayan bir uygulamadır. Ultrason ve radyofrekans enerjilerinin kombinasyonu ile yağ depolarına saldırır ve sellüliti azaltır.

Selülit Tedavisi Ve Sıkılaşma

Bir yaştan sonra cilt ancak belli uyarıcılarla onarım mekanizmalarını çalıştırır. VShape’deki radyo dalgalarıyla ciltte kontrollü hasar yaratılır ve onarım mekanizmaları çalışmaya başlar. Sistem içindeki radyofrekansın amacı, cilde sıkılık kazandırmak. Yüksek frekansla verilen özel akustik ses dalgaları, cilt altı dokusunu yüksek ısı ile uyararak kollajen üretimini arttırır. Selülit, normal kilolu, hatta zayıf kadınlarda bile görülebilen bir problem. Bu nedenle tedavisinde diyet ve egzersiz yeterli olmayabiliyor. VShape, selülit oluşturan yağ torbalarının bulunduğu 1-2 cm kalınlığındaki cildin hemen altındaki yağları hedefleyerek etki yapıyor. Yağ hücrelerinin zarlarını kesen akustik ses dalgaları ve cildi sıkılaştırarak açığa çıkan yağları vücuttan atan radyofrekansın eş zamanlı çalışmasıyla tedavi başlıyor. Birer hafta arayla yapılan 4-6 seans öneriliyor. 

V Şeklinde Yüz İçin Vshape 

V şeklindeki yüz daha feminen, güzel ve çekici görünmeyi sağlar. Bir çok cilt tiplerinde kullanılabilen, yıl içinde herhangi bir zaman yapılabilen, non-invaziv bir prosedür olan VShape, ameliyata başvurmadan yüz germek, çene-gıdı ve boyun bölgesini yeniden şekillendirmek için geliştirilmiş. Köşeli çenelere, fazla kilo veya yağ dokusunun aşağı sarkmasiyla “U” şeklini almış yüzlere yeniden “V” şeklini kazandırabilir. VShape, ultrasonu radyofrekansla birleştirip yağ hücrelerini küçültür ve cildi sıkılaştırır. İlk seansın sonunda bile memnun eden bir yöntemdir. 10 günlük aralıklarla 4-6 seans önerilir. 

Nasıl Çalışır? 

Accent Ultra, ultrason ve radyofrekans enerjilerini birleştirerek fazla yağları yok eder. 
Tedavi iki aşamada yapılır. İlk aşamada tedavi yapılacak bölgenin ısıtılması için sıcak ultrason dalgaları gönderilir ve bunu yağ hücrelerini ortadan kaldırmak amacıyla gönderilen soğuk dalgalar takip eder. İkinci aşamada ise yağ hücrelerinin büzüşmesini tamamlamak, istenilmeyen atık maddelerden kurtulmak ve cilt sıkılaşmasını sağlamak amacıyla radyofrekans enerjisi kullanılır. Accent Ultra, prosedür boyunca yağ hücrelerinin zarlarına odaklanması için tasarlanmıştır.

Bir Accent Ultra seansı yaklaşık 45-90 dakika sürer. Hasta günlük aktivitelerine dönebilir.

Avantajlar 

• Cerrahi değil ve non-invaziv bir metod

• İki aşamalı bir prosedür

• Genel veya lokal anesteziye gerek duyulmaz

• Cilt sıkılaşması ve vücut kontörü

Tedavi Edilebilecek Bölgeler

VShape Accent Ultra, çeşitli yüz ve vücut bölgelerinde kullanılabilir: Karın ve bel, uyluklar, kalça, kollar, yüz ve boyun gibi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir