Selülit Tedavisi, VelaShape

VelaShape III Selülit Tedavisi

Selülit, cilt altı yağ dokusunda oluşan kompleks fizyolojik değişiklikler sonucu; yağ hücrelerinde yağın birikerek ve dokulardaki suyun tutulmasıyla oluşan bir sorundur. Kilolu veya zayıf her yaştaki kadında görülebilir. Fakat kilo problemi olan ve hareketsiz bir yaşam süren kadınlarda selülitin cilt dokusunda oluşturduğu bozukluk daha da belirgin bir hale gelir.

Günümüzdeki her 10 kadından 9 ‘unda görülen bir estetik sorundur. Egzersiz ve diyet selülit oluşumunu engellemiyor. Bununla birlikte kilo alımı, yetersiz su alımı, sağlıksız beslenme ve yaşam tarzı tüm vücudun olduğu gibi selülitlerin görüntüsünü de zaman içinde daha kötü bir hale getiriyor.

Estetik dünyasında bölgesel incelme, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde VelaShape III sistemi öne çıkıyor. VelaShape III göbek, bel çevresi, bacaklarda oluşan bölgesel yağlanmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olurken, selülitlerin azaltılması ve sıkılaşma tedavilerinde de kullanılan bir yöntem.

-radyofrekans

-kızıl ötesi ışın

-vakum tabanlı masaj silindirleri teknolojilerinin güç birliği ile cildi ısıtıp, yağ hücrelerinin küçülmesi ve zamanla azalmasını sağlıyor. Vakumun eş zamanlı uygulanması ısının daha derine, daha hızlı bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. Bu etki dolaşımı hızlandırır, lenfatik drenajı ve hücre metabolizmasının hızını artırır, daha fazla kollajen ve fibroblast üretmek için uyarır. Sonuçta ciltde yeniden yapılanma süreci başlatılır.

VelaShape III ile selülit tedavisi, işlem yapılacak bölgeye özel bir spreyin sıkılması ile başlıyor. İçerisinde kafein bulunan sprey krem, işlem yapılacak bölgeye ovularak yediriliyor. Daha sonra sistemin el aparatı uygulama yapılacak bölgeye yerleştiriliyor ve hasta yavaş yavaş ısıyı hissetmeye başlıyor. El aparatı cilt üzerinde aşağı yukarı doğru hareket ettirilirken aynı zamanda hafif bir basınç da uygulanıyor ve doku üzerinde basit atışlar yapılarak ısı elde ediliyor. Tüm cilt tipleri için mümkün olan en iyi etkiyi sağlamak ve rahat bir tedavi için duruma göre enerji artırılabilir veya azaltılabilir. Çoğu hasta işlemi sıcak bir derin doku masajına benzetmektedir.

Radyo dalgaları ile gerçekleştirilen bu tedavi hafif kas ağrıları için de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.Bir seanslık uygulama süresi minimum 30 dakika , maksimum 90 dakikadır. Tedavi edilen bölgenin büyüklüğüne ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak değişir. Etkili sonuçlar için uygulamanın 2 hafta arayla yapılması önerilir.

VelaShape III , önceki versiyonlarına göre çok daha güçlü bir radyofrekans sistemine sahip olduğu için toplamda 3-4 seanslık tedaviler yeterlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir