Zeltiq Soğuk Lipoliz Kaç Seans Yapılıyor?

Zeltiq soğuk lipolizden fayda görmek için kaç seans yaptırmak gerekiyor?İnatçı karın yağları için kaç seansa ihtiyacım var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi yaklaşık 60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. Uygulama sırasında ve sonrasında hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hassasiyet, kızarıklık ve hafif bir sızı görülmesi normaldir. Bunlar da tedaviden birkaç gün sonra tamamen geçer.

Buket hanım merhabalar, benim öğrenmek istediğim bir konu var. Acaba cvp verebilir misiniz? Sitenizde var mı bilmiyorum ama zeltiq soğuk lipoliz kaç seans yapılıyor ve siz kaç seans yapıyorsunuz acaba? Teşekkürler şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz yöntemi Bölgesel Zayıflama Coolsculpting, patentli soğutma teknolojisiyle dokuya zarar vermeden inatçı yağları azaltan, klinik olarak kanıtlanmış bir prosedürdür. FDA onaylıdır. Yağ kırma yöntemi olarak bilinen Zeltiq uygulamasında yağ hücreleri dondurularak yok edilir. Sistemin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülür ve kristalize olan yağ hücreleri metabolize olarak vücuttan atılır. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi yaklaşık 35 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir.

Merhaba internette zeltiq ile ilgili okadar güzel sonuçlar alınmış ki sanırım benim sorunumu da çözeceği için randevu almaya karar verdim sizden. Ancak işlerim çok yoğun bu yüzden sormak isterim zeltiq soğuk lipoliz kaç seans yapılıyor ayrıca işten izin almak gereklimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz diğer bilinen adıyla CoolSculpting Zeltiq markasının bünyesindedir. Bu yüzden bazı yerlerde karşınıza Zeltiq Coolsculpting şeklinde de çıkabilir. FDA onayını almış olan bu sistem yağ hücrelerini kırma esasına dayalı çalışmaktadır. Uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaşıyor. Sistem tedavi yapılan bölgedeki, yağ hücrelerinin -4 ile -5 dereceye kadar dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi yaklaşık 35-45 dakika sürer ve tek bir seans yeterli oluyor.

Zeltiq soğuk lipoliz kaç seans yapılıyor. Benim bacak ve basen bölgesinde fazlalıklarım var. Bu tedaviyi yaptırmam uygun olurmu?Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Diyet ve egzersize rağmen bir türlü kurtulamadığınız yağ dokusunu hedef alan Zeltiq teknolojisi, yağ hücrelerinin parçalanarak yok olmasına neden olan bir süreci tetiklemek için kontrollü soğutmayı kullanır. Devam eden haftalarda, yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. Tedavi planı kişiye özel olarak tasarlanır. Pek çok hastada tek bir seans yeterliyken, uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazlaysa, 1 ya da 2 seans daha uygulanması gerekebilir.

Sevgili dr Buket hanım merhaba, yaşım gereği bazı bölgelerde fazlalıklar mevcut. Ben de bir süredir araştırma yapıyorum ne gibi bir çözüm bulabilirm diye, sonra sitenizle tanıştm. Burada pek çok şey öğrendim. Kararımı verdim.Zeltiq soğuk lipoliz yaptıracağım ama zeltiq soğuk lipoliz kaç seans yapılıyor bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting, herhangi bir ameliyat yapılmaksızın bölgesel yağları dondurarak yağ hücrelerini parçalıyor. Sistemin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor ve kristalize olan yağ hücreleri düşük ısılarda yaşayamadıkları için parçalanıyor ve bir süre sonra da karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting tedavisi lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Her bölge için tek seans yeterli oluyor. Uygulama yapılacak bölgenin cilt üstüne koruyucu bir jel ped konuyor. Yağ fazlalığının olduğu bölge bir kapsülün içine vakumlanarak çekiliyor ve bir saat sürecek tedavi başlıyor. Cihaz yağ hücrelerinin bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde dört derece ile eksi dört derece arasında donduruyor. Böylece yağ hücrelerinde programlanmış ölüm süreci başlıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar