Diz Çevresindeki Yağlar Nasıl Gider?

Diz çevresinde daha çok iç bölgelerde biriken ayakta dururken kıvrık görünen yağlar nasıl eritilebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolSculpting bu şikayetiniz için iç diz bölgesi ve diz kapağına uygulanabilir. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi yaklaşık 60 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hassasiyet, kızarıklık ve hafif bir sızı görülmesi normaldir. Bunlar da tedaviden birkaç gün sonra tamamen geçer.

Biraz ani kilo vermemden dolayı vücudumda bazı yerlerim sarktı sporla karnımı kollarımı biraz toparladm ama diz çevresindeki yağlar pek gitmedi. Vücuduma göre kötü görünüyor. Diz çevresindeki yağlar nasıl gider bunu çözecek bir işlem varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Üst bacak ile alt bacak arasında geçiş bölgesinde olması dizin önemini çok arttırır. Ayrıca etek estetiği için önemli bir bölgedir. Diz çevresindeki fazla yağlanmalar Zeltiq Coolsculpting soğuk lipoliz yöntemiyle giderilebilmektedir. Ameliyatsız bölgesel incelme tedavisinde kullanılan bu yöntem ortalama bir saat süren bir işlem olup sizi günlük aktivitelerinizden alıkoymaz. Soğuk uygulamalı bu yöntemin konforlu geçmesi için bölgeye koruyucu jel pedler yerleştirilebilmektedir.

Hocam ben genel olarak ortalama bir kiloda kabul edilen bir kadınım ama genetikten mi yoksa ödemden mi bilmem diz çevrem çok yağlı . topuklu giyince sanki daha da belirginleşiyor. Diz çevresindeki yağlar nasıl gider bunun bir çaresi varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ne yazık ki ince yapılı kadınlarda dahi, belli başlı bölgelerde yağ birikimi meydana gelebiliyor. Diz çevresindeki yağlanmaların giderilmesinde tıbbi cihazlardan faydalanılmaktadır. Zeltiq CoolSculpting sistemi ile bölgedeki yağlardan büyük bir oranda kurtulmak mümkün olabilmektedir. Üstelik yalnızca tek bir seansta. Burada önemli olan, doğru cihazın doğru bir teknikle uygulanmasıdır.

Merhaba buket hanım,diz çevresindeki yağlar topuklu ayakkabı giyince daha da belirgin oluyor. Ben de topuklu giymemeye başladım ama işim gereği giymem de gerekiyor. Sonra çözüm ne olabilir diye araştırırken ankarada size rastladım.diz çevresindeki yağlar nasıl gider bilgi veya tavsiyelerinizi paylaşabilirmisiiz? Sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bahsettiğiniz problemi Zeltiq CoolSculpting tedavisiyle çözüme kavuşturmak mümkün olabilir. Bu tedavi, bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, ameliyat yaptırmaktan çekinen ya da yoğun iş temposu olan veya sosyal yaşamından ödün vermek istemeyen kadın ve erkeklerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece tek seanslık bir tedavidir. Yan etkileri olmaması, iyileşme süreci gerektirmemesi, rahat ve konforlu bir işlem olması da tedavinin önemli artıları arasındadır. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutmaya başlar. Bir saat boyunca düşük ısıya maruz kalan yağ hücrelerinin hücre bütünlükleri bozulur ve zamanla vücuttan atılır.

Benim sorunum diz çevresindeki yağlar .. etek giyemiyorum, elbise giyemiyorum cünkü diz çevresindeki yağlar neredeyse katlanacak miktarda. Belli oluyor. Ve kötü görünüyor. Bu yuzden size sormak isterim diz çevresindeki yağlar nasıl gider?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuğun yağ hücrelerini parçalama etkisini bir bölgesel incelme, yağ dokusunun kalınlığını azaltma yöntemi olarak kullanan FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting tedavisi ile iç ve dış diz çevresinde anestezi ve cerrahi müdahale gerektirmeden tek bir seans ile yağ hücrelerini kalıcı olarak yok edilebilmektedir. Ortalama bir saat süren işlem öncesinde, tedavinin uygulanacağı bölge belirlenir. Ardından bu bölgeye, cildi cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirilir. Belirlenen bölge vakumlu bir kapsülün içine çekildikten sonra tedavi başlar.

Doktor hanım,diz çevresindeki yağlar zeltiq coolsculpting denen yöntemle nasıl giderilebilir?acılı bir işlem midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güvenilirliği kanıtlanmış FDA onaylı Zeltiq Coolscupting sayesinde bölgesel fazlalıklardan kurtulmak ve istenilen görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Bölgesel yağlanmalar için geliştirilmiş bu sistem, cerrahi işlem gerektirmeden ve çevre dokulara zarar vermeden kontrollü bir şekilde yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan Zeltiq Coolscupting tedavisinde oluşabilecek tek yan etki birkaç saat içerinde geçen hafif kızarıklıklardır.

Hocam,diz içindeki ve çevresindeki yağlanmalar için ne yapmalıyım?spor işe yaramadı yğlar nasıl gider?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Diz etrafındaki yağlanmanın nedenleri aşırı kilo alımı, hormonal bozukluklar ya da genetik yatkınlık olabilmektedir. Ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemi olan Zeltiq Coolscupting ile karın, kol, sırt, bacak, basen, diz üstü ve diz içlerinde oluşan bölgesel fazlalıklar rahatlıkla tedavi edilebilmektedir . Anestezi gerektirmeyen bu işlem, gün içinde uygulanabilen ve kişiyi günlük yaşantısından alıkoymayan bir tedavidir. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinde %20-40 oranında azalma görülmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar