Zeltiq CoolSculpting Nedir?

Selamlar doktor hanım. karın bölgemde yağlanma çok fazla. 2 çocuktan sonra bir daha da toparlayamadım.spora gidecek zamanım yok sadece bazen yürüyüş yapıyorum. bana zeltiq diye bir sistemi önerdiler ben de araştırdım. nasıl birşey diye ama emin olmak için sormak istedim. Zeltiq ile yağların dondurulduğunu duydum. Bu yöntem tam olarak nedir ve nasıl çalışır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting, diğer adıyla soğuk lipoliz, erimeyen bölgesel yağları dondurarak eriten bir zayıflama sistemi. Liposuction işleminin ameliyat ve ısı işlemi olmadan yapılmasıdır. Soğuk lipolizde incelme, yağlar dondurularak diğer deri altı ögelerinden ayrıştırılır ve vücudun atması için uygun hale getirilir. CoolSculpting, diğer adıyla soğuk lipoliz yöntemi olup, dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin soğutmak suretiyle, metabolik yollardan vücuttan atılmasını sağlayan FDA onaylı güvenilir bir tedavi yöntemidir. Coolsculpting tedavisini kilo verme yöntemi olarak kabul etmemelisiniz. Spor ve diyet yaparak eritilemeyen belli bölgelerde toplanmış lokalize yağları hedef alan bir uygulamadır. Genel olarak; karın, bel, basenler, bacaklar, diz içleri, sırt ve kollardaki fazlalıklar için uygulanır. Farklı genişlikteki alanlara uyumlu değişik başlıkları sayesinde büyük hacimli bir karında da, diz içleri gibi küçük alanlarda da etkili bir incelme sağlanmaktadır.

Hocam merhaba siz zeltiq coolsculpting yapıyormusunuz? Zeltiq coolsculpting nedir tam olarak nasıl işe yarar biraz bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting tedavisi, yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu yaklaşık 1 saatlik bir tedavidir. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ya da anestezik kreme ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting tedavisi lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücreleri düşük ısılarda yaşayamadıkları için parçalanır ve bir süre sonra da karaciğer yardımıyla vücuttan atılırlar.

Hocam çevremdeki iki yakın arkadaşım da Zeltiq yaptırdı. Birisi karnına birisi en çok rahatsız olduğu kalça basen bölgesine. Ben açıkçası tam ne gibi bir faydası var nasıl etki ediyor bilmiyorm. Onlarda çok düzgün cvplayamadlar. Siz söylermisniz Zeltiq CoolSculpting nedir nasıl bir işlemdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting bölgesel fazlalıkların olduğu tüm bölgelere başarıyla uygulanabilen bir bölgesel incelme teknolojisidir. Sistemin etki mekanizması tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinin soğuğa maruz bırakılmaları prensibi üstüne kuruludur. Düşük ısılara maruz kaldığında hücresel bütünlükleri bozulan yağ hücreleri parçalanarak metabolize olarak sonra vücuttan atılırlar. Böylece uygulama bölgesinde zaman içerisinde yağ dokusunun azalması sağlanır, daha fit ve düzgün bir siluet kazanımı mümkün olabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar