Kalça Bölgesindeki Yağlar Nasıl Geçer?

Kalça bölgesindeki yağlanmalar için Zeltiq yaptırmak işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolSculpting, lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Love handle da denen belin yan kısımlarındaki fazlalıklar, çene altı, kollar, üst ve alt karın, bacaklar, göbek, kalça, sırt, sutyen altındaki katlar ve basen gibi tüm bölgesel fazlalıklarda etkili bir tedavidir. Her bölge için tek seans yeterlidir.

İyi günler buket hnm, vücudumun üst kısmı 36 beden olmasına rağmen altı kısmı 40 beden. Kalça bölgesindeki yağlar ve bacaklarım oldukça büyük . Bacaklarım da kalçam yüzünden oldupundan daha büyük görünüyor. Kalça bölgesindeki yağlar nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting yöntemi yenilenen başlıkları sayesinde vücudun pek çok bölgesinde kullanılabilmektedir. Sistemden kısaca bahsedecek olursak, çalışma prensibi; soğuğa maruz bırakılan yağ hücrelerinin bu soğuğa dayanamayarak parçalanması prensibine dayanır. Buna bağlı olarak uygulama alanında belirgin bir incelme ve küçülme sağlanması amaçlanır. VShape ise bir başka alternatif tedavi yöntemidir. Bu yöntem ise hem hücrelerine etki eden hem de cildin elastikiyetini artıran bir teknolojidir.

Hocam,kalça ve basen bölgesindeki yağlanmalara bir çözüm arıyorum.Sizede danışmak istedim.Bölgesel yağlar nasıl geçer?Hangi tedavi daha etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting yöntemi; vücudun karın, sırt, basen, bacak, kalça, bel gibi bölgelerinde oluşan yağ dokularının %20-40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadına uygulanabilen bu tedavi ağrısız, acısız ve tek seanslık bir işlemdir. İlaç, enjeksiyon ve kesi işlemi gerektirmeyen bu uygulamada hiçbir yan etki ya da komplikasyon oluşmamaktadır. Soğuk lipoliz de denen bu yöntemde deri altı yağ tabakası kontrollü bir şekilde soğutulmaktadır. Uygulanan bu soğutma, yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olmaktadır. Böylece parçalanan yağ hücreleri vücuttan atılarak o bölgede önemli miktarda incelme meydana gelmesi sağlanmaktadır.

Doktor hanım merhabalar,kalça bölgesindeki yağların fazlalıkları hangi yöntemle nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınların en büyük estetik sorunlarından biri olan kalça ve basen bölgesindeki fazla yağların giderilmesinde Zeltiq CoolSculpting teknolojisinden yararlanılmaktadır. Bu yöntem ile bölgesel fazlalıklardan kurtulmak ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak mümkün olabilmekte. Zeltiq CoolSculpting uygulaması, cildin alt katmanlarındaki yağ hücrelerinin sayısını, kontrollü soğutma sağlayarak, diğer dokulara zarar vermeden %20-40 oranında azaltmaktadır. Tek seansın yeterli olduğu tedavide acı ve ağrı hissi yaşanmamakta ve herhangi bir yan etki görülmemektedir.

normal kilomdayım ama kalça bölgesindeki fazlalıklar bi türlü gitmiyor.? bölgesel yağlar nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel yağların nedeni her zaman alınan kilolar olmayabiliyor, bazen genetik faktöründe etkisi olabilmekte. Bazen sağlıklı yaşam ve sporla vücuda ideal şekli veremeyebiliriz. Bu gibi durumlarda en yeni yöntemler teknolojik cihazlardan destek alarak daha sağlıklı ve ideal vücut görünümüne sahip olabilmektir. Zeltiq CoolSculpting teknolojisi cerrahi bir işlem gerekmeden yağ hücrelerini dondurarak parçalar. İşlem yapıldıktan 1-2 ay sonra gözle görülebilir sonuçlar meydana gelebilmektedir. Tek seans yeterli olmakla birlikte kişi günlük yaşamına hemen dönebilmektedir.

Merhaba, 46 yaşında iki çocuk annesiyim. zayıf biriydim ama özellikle son doğumda aldığım kilolar ve doğumdann sonra yaşadığım stresli dönemden dolayı çok fazla kiloom oldu ama bu fazlalıklar daha çok kalçamda toplandı bınun için ne yapmalıyım.ameliyat olmadan kalça bölgesindeki yağlar nasıl geçer??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, VelaShape radyo frekans enerjisiyle cerrahi bir işlem uygulanmadan da yağlar yakılarak vücudunuz ideal bir görünüme kavuşabilir. VelaShape teknolojisi, radyo frekansı, infrared ışın, vakum ve masaj sistemi olmak üzere dört ayrı yöntemi kullanarak bölgesel yağların giderilmesi de dahil, cildi sıkılaştırarak sarkmaları önlemekte ve cildin dokusunu iyileştirerek selülitli görünümüde düzeltebilmektedir.

Buket hanım 25 yaşındayım, iki yıl öncesine kadar çok kiloluydum tartı en son 115 kiloyu gördü sonunda kilolarımdan kurtuldum ama kalça,basen bölgemdeki fazla yağlardan kurtulamıyorum,kalça bölgesindeki yağlar nasıl geçer?cevabınızı bekliyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yağ hücreleri vücudu dış etkenlerden koruduğu, bazı hormonların sentez yeri olduğu ve vücut ısısını sağladığı için yağ dokuları gerektiği miktarda vücutta olmalıdır. Buna rağmen yağ oranı kadınlarda %25 i, erkeklerde ise %30 u geçtiği takdirde pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Bazı kişilerde yağ hücreleri bütün vücuda dağılırken bazı kişilerde ise belli bölgelerde toplanabilir. İşte bölgesel yağlanma dediğimiz durum burada başlamaktadır. Bölgesel yağlanmalardan diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamayabilirsiniz ve bu bölgelerde yağlanmaların yanısıra sarkmalarda büyük sorun oluşturabilmektedir. Tüm bu sorunlar cerrahi bir işleme gerek duyulmadan doğru teknolojik cihazlar ve doğru tedavi yöntemleri ile azaltılabilmekte. İncelmek, sıkılaşmak ve vücudunuzu şekillendirmek için Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden yararlanabilir ve hem bölgesel yağlardan kurtulabilir hem de dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu uygulamalar sadece kalça için değil; vücudun göbek, bel, basen, bacak bölgelerindeki biriken yağların da vücuttan atılması için kullanılan yöntemlerdir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar