CoolSculpting Yağları Dondururken Acı Verir Mi?

Zeltiq Coolsculpting sistemi uygulandığı bölgeyi dondururken acı verir mi?
Dr. Buket Yıldırım
Bölgesel fazlalığınızın olduğu alan belirlendikten sonra, o bölgeye cilt üstünde donma hasarı olmasını engelleyen özel jel pedler yerleştirilir. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ya da anestezik kreme ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting tedavisi lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Acı hissi yaşanmaz.
Doktor hanım belimin yan kısımlarındaki fazla yağlarla başım dertte. Belli olmasın diye sürekli korse kullanıyorum. Arkadaşım bunun ameliyat gerekmeden tedavisi olduğunu söyledi. Soğuk tedavi diye belirtti. Bu konuya biraz açıklık getirebilir misiniz.. Yağları dondururken acı verir mi, çok canım yanar mı korkuyorum
Dr. Buket Yıldırım
Vücudunuzda istemediğiniz bölgesel yağlanmaların çözümü CoolSculpting ile mümkün olabilmekte. Fazlalıkların olduğu bölgeleri tespit ederek, dokuya zarar vermeden inatçı yağlar soğutularak vücuttan atılabiliyor. FDA onaylı güvenilir bir yöntemdir, işlem öncesinde bölge, anestezik kremlerle uyuşturulur ve rahat bir seans geçirmeniz sağlanır. İşlem sonrasında istirahat gerekmez günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.