Zeltiq CoolSculpting İle Donan Yağ Hücreleri Nasıl Yok Oluyor?

Geçen yaz kuzenim Zeltiq yaptırdı. Karın bölgesine.buradaki yağlar ben farkettm küçüldümü yok mu oldu bir kayvboldu. Zeltiq coolsculpting ile donan yağ hücreleri nasıl yok oluyor? Yağ hücrelerinin dondurulmasıyla zayıflatan yöntemde donan yağ hücrelerine ne oluyor bunlar vücuttan nasıl gidiyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu yöntemle, yağlanmanın olduğu bölge hafif bir vakumla ile uygulama başlığının haznesi içine çekildikten sonra, yağ tabakasının bulunduğu alan kontrollü bir şekilde soğutularak yağ hücrelerinin ölmesine neden olan süreci başlatıyoruz. Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücreleri kristalize olarak programlı hücre ölümüne maruz kalır ve vücudun doğal prosesiyle lenf sistemi aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılır. FDA onaylı bir sistemdir. Bu yöntemle, sadece 1 saatlik bir uygulamadan sonra cilt altındaki yağ tabakası hedef alınır ve yaşamlarını sürdüremeyecek seviyelere kadar soğutulur. Bu aşamada çevre dokular zarar görmez. Ardından yağ hücreleri kristalize olur ve doğal yollarla vücuttan atılırlar.

Doktor hanım bu ilk baharda zeltiq coolsculpting yaptıracağım ancak bir türlü aklım almıyor. Zeltiq coolsculpting ile donan yağ hücreleri nasıl yok oluyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

FDA onaylı Zeltiq (Coolsculpting) adlı bu yağ kırma yönteminde; yağ hücreleri, dondurularak ortadan kaldırılıyor. Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaşıyor. Dondurucu sıcaklıkta yağ hücreleri cilde ve kaslara zarar vermeden kolayca yok ediliyor.

selamlar hocam internette zeltiq coolsculptingin reklamını gördüm. Vücuttaki yağları donduruyormuş yok ediyormuş yazıyor ama tam anlamadım, zeltiq coolsculpting ile donan yağ hücreleri nasıl yok oluyor. Donmuş olarak?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting vücudun birçok bölgesinde oluşan istenmeyen yağ dokusuna uygulanan, tek seanslık bir tedavidir. Bir saat süren işlem öncesinde, tedavinin uygulanacağı bölgeler doktorunuz tarafından belirlenir. Ardından bu bölgelere, cildi cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirilir. Belirlenen bölge vakumlu bir kapsülün içine çekildikten sonra tedavi başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutmaya başlar. Bir saat boyunca düşük ısıya maruz kalan yağ hücrelerinin hücre bütünlükleri bozulur. Bu da yağ hücrelerinin yok olmasına neden olan bir sürecin tetiklenmesi anlamına gelir. Ardından soğuğun etkisiyle parçalanan yağ hücreleri vücuttan metabolik yollarla dışarı atılır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar