Basenler Nasıl Eritilir?

Bölgesel zayıflama ile ilgili nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? Basen bölgesini eritmek için en uygun sistem nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel zayıflama için birden fazla tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat kısa sürede tek seansta ve kalıcı şekilde bu sorun çözülmek isteniyorsa Coolsculpting teknolojisi uygun olabilir. Bu teknolojide problem yaşanılan bölgelerde -10derece sabit olan aplikatörler yardımı ile 1 saatte %20 ile %40 arasında yağ hücresinin ölümü gerçekleştirilerek arzu edilen forma kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Doğumdan sonra aldığım kiloları verirsem en son basenelrime el atacağım. Doğuma ramen karnım pek kalmadı ama basenlerim ne yapsam gitmyiorlar. Basenler nasıl eritilir yapan nasıl yapıyor gerçekten bilmiyorum. Benim vücudumun en inatçı bölgesi diyebilirim. Tavsiyeniz nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hayatımız boyunca uğraştığımız ama çözüme kavuşmamış bölgesel yağlanmalar kadın, erkek hepimizin problemi haline gelmiştir. Sorun büyüdükçe bu alanda yeni teknolojik cihazlar gelişmektedir. Bu konuda etkili ve yaygın olarak kullanılan teknolojilerden birkaçı ise; Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemleridir. Size en uygun tedaviyi başlatabilmek ve mevcut süreçte ihtiyacınız olan tedaviye alabileceğiniz etkileri konuşabilmek için muayene olmanızda fayda görüyorum.

selamlar doktor hanım 41 yaşındayım. Vücudumda belim incecik fakat basenlerim bir hayli genişler. Genel olarak spor ve pilates yapsam da erimiyor pek. Bana basenler nasıl eritilir önereceğiniz bir şey varmı teşekkürler .

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudunuzda bölgesel olarak birikmiş yağ fazlalıklarından, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa, Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Coolsculpting yani soğuk lipoliz yöntemi tek seanslık bir tedavidir. Yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bu uygulama sayesinde hedef alınan bölgedeki yağ dokusunun yüzde 25-30 kadarı yok oluyor. 1 saat süren işlemin ilk birkaç dakikasında bir rahatsızlık hissedilebiliyor. Sonrasında ise soğuğa bağlı olarak geçici bir his kaybı, kırmızılık, şişlik, morarma ve karıncalanma görülebiliyor. İşlem sayesinde kristalize olan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozuluyor. Parçalanan yağ hücreleri zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılıyor. Sonuçlar işlemden 3 hafta sonra görülmeye başlanıyor, tam sonuca ise 2-3 ay sonra ulaşılıyor.

merhaba doktor hanım, benim sorunum giydiğim hiç bir pantolonun olmaması.basenlerim okadar büyük ki hiçbirşekilde bedenime uyan birey bulamıyorm. Yürüyorum yedimklerime de dikkat ediyorum ama etkili olmuyor bitürlü. Basenler nasıl eritilir benim için bitr yönteminiz varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting tedavisinin sizin için faydalı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bu tedaviyle cilt dokusu, yani yağ dokusunun çevresindeki kas, sinir ve damarlara herhangi bir zarar gelmez. Haliyle işlem sonrası istirahat süresi gerektirmez. Sosyal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu işlemle birlikte Thermage Body tedavisini uygulamak başarı şansını daha da artırabilir. Başka bir seçeneğiniz Inmode BodyFX tedavisidir. Bu sistem de kısaca bahsedecek olursak, bölgesel fazlalıkların olduğu; basen, kalça, bacaklar, kol, baldır gibi bölgelerin sıkılaşmasını sağlar. BodyFX’te radyo frekans enerjisi ve vakumlu negatif basınç yöntemleri birlikte uygulanır.

Hocam, basenleri eritmek nasıl mümkün olabilir?bu durum için uyguladığınız tedaviler var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son zamanlarda bölgesel incelme tedavisi için tercih edilen yöntemler VelaShape, Vshape, ve Zeltiq CoolSculpting teknolojileridir. Radyo frekans enerjisi, infrared ışın ve vakum sistemlerini içeren VelaShape, yağları yakarak cildi sıkılaştırmakta ve vücudun ideal bir, görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Kızıl ötesi ışınlar ile bölgede kontrollü bir ısı hasarı yaratarak, vakum bağ dokuda bulunan kolajen ve elastin liflerinin üretimini artırmaktadır. Tedavide seans sayısı ortalama 4-6 seans arasında değişmektedir. Sonuçların kalıcı olabilmesi için uygulamayı devam ettirmeniz gerekmektedir. Bölgesel zayıflamada etkili bir diğer yöntemde Zeltiq CoolSculpting teknolojisidir. Zeltiq CoolSculpting, yağ hücrelerini kontrollü bir şekilde dondurup parçalayarak yok olmasını sağlayan bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutulduğu bu tedavi yaklaşık 45-60 dakika sürmekte ve tek seans olarak gerçekleştirilmektedir.
Bölgesel incelme ve vücut şekillendirmede en etkili tedavilerden birisi de VShape sistemidir. VShape, hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilt yüzeyine zarar vermeden yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atılmasını sağlayan güvenli ve cerrahi işlem gerektirmeyen bir tedavidir. Tek bölge için 7-10 gün aralıklarla 4-6 seans uygulanmaktadır.

basenlerim diğer bölgelerime göre daha çıkık bi halde ve artık doğal yöntemeler işe yaramıyorr.bu fazlalıklar vshapele nasıl eritilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hormonal nedenler, genetik yapı, dolaşım bozuklukları, dengesiz beslenme, ya da hareket azlığına bağlı olarak oluşan bölgesel yağlanmalara çözüm olarak VShape yönteminden faydalanabilirsiniz. VShape, iri yapılı olan yağ hücrelerini, çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücrelerine zarar vermeden ultrason dalgaları ile sarsarak parçalamaktadır. Her yaştan kişiye uygulanabilen VShape, ağrısız ve etki derecesi yüksek bir tedavidir. Bölgesel zayıflamanın yanı sıra bağ dokuda bulunan kolajen ve elastin liflerinin sentezini artırarak deri elastikiyetinde sıkılaşmaya ve toparlanmaya yardımcı olmaktadır.

Buket hanım basenlerimde ve kalçamda fazlalıklarım var ve biraz bile kilo aldığımda kötü bir görünüme neden oluyorlar.fazla kilolar tek seans uygulanan soğuk lipoliz tedavisiyle nasıl eritilir?zararı varmıdır tedavinin?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting teknolojisi (Soğuk lipoliz) bölgesel fazlalıklardan şikayeti olan kadın-erkek herkesin faydalanabileceği bir yöntemdir. Tek seansta gerçekleştirilen işlem ile sorunlu bölgedeki yağ dokusunda %20-40 oranında bir azalma meydana gelmektedir. Soğuğa maruz kalan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozulur ve tedaviden sonra parçalanarak vücuttan atılmaktadırlar. Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz, iyileşme süreci gerektirmeyen bir teknolojidir. Uygulama sadece yağ dokusuna etki etmekte ve sinir, kas gibi dokulara herhangi bir zarar vermemektedir.

asırı kilolu bi insan değilim fakat basenlerim cook genis ve biraz kilo aldıgımda daha cok belli oluyor.basen bölgemdeki yağlar nasıl eritilir?cevabınızı bekliyorum doktor hanım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting tedavisi, soğuk teknolojisi ile kristalize olan yağ hücrelerinin apoptoza uğrayarak doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılması işemine dayanmaktadır. Kişinin ihtiyacına ve uygulama yapılacak bölgeye göre tek seans genellikle yeterli olmaktadır. Tedaviden yaklaşık 2-3 ay sonra vücut ideal görünümüne kavuşabilmektedir. Ancak, parçalanmış olan yağ hücrelerinin vücuttan atılması 3 ay boyunca devam etmektedir. Soğuk Lipoliz, yağ hücreleri tamamen yok edildiği için kalıcı bir uygulamadır ve ciltte sarkma gibi bir sorun oluşmamaktadır.

Buket hanım kuzenim bölgesel zayıflama tedavisi için sizi önerdi.basenler soğuk lipoliz ile nasıl eritilir?biraz bile küçülse bana cok büyük etkisi olacak.beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin düşük sıcaklıkta vakum özelliği ile diğer dokulara zarar vermeden soğutularak parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. Karın, sırt, basen, bacak, kol ve kalça bölgelerine uygulanabilen bu tedavi, tek seansta % 40 oranında zayıflama sağlamaktadır. İşlemden sonra tedavi edilen bölgede kızarıklık ve uyuşma görülebilir ancak bu geçici bir durumdur. Tedavinin herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur.

Merhabalar, düzenli olarak kalça ve basen eritme egzersizleri yapıyorum ama yememede dikkat etmeme rağmen basenlerim eriyeceğine gittikçe büyüyor sanki. bu basenler için en uygun yöntem nedir, nasıl eritilir??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bazı insanlar sağlıklı olmasına ve yeterince egzersiz yapmasına rağmen, vücutlarının belirli bölgelerinde yağlar toplanması nedeniyle vücutları orantısız olabilmektedir. Bu duruma genetik yatkınlık da neden olabilmektedir. Son yıllarda insanlar bölgesel yağları aldırmak için cerrahi bir uygulama gerektirmeyen teknolojilerini tercih ediyorlar. Bu teknolojiler hem yağ hücrelerini yakarak bölgeyi sıkılaştırır, hem de selülit görünümünü yok ederek vücuda şekil kazandırır.

hocam sizde bölgesl incelmelerde Zeltiq yöntemini uyguluyormusunuz, bu yöntemle basenler nasıl eritilir? basenlerdeki yağlara nasıl bir etkisi var,. bu etki kısa sürelimi.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting işlemi, sadece cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak yağların dondurulması şeklinde bir etki gösterir. Kontrollü soğutma mekanizması ile yağ hücreleri parçalanarak vücuttan atılır. Bu yöntemin etkilerinin kalıcı olmasına rağmen devamında mutlaka kilonuza özen göstermezseniz, aksi halde, fazlalıklar tekrar ortaya çıkabilir. Unutmayın bu bir zayıflama yöntemi değildir. Genel olarak tam sonuca 2-3 arasında ulaşabilirsiniz.

Buket hanım,34 yaşındayım kalça ve basen bölgesiyle ilgili hiç sıkıntım olmamıştı gayet fit bir kadındım ama son bir yıldır özellikle basenlerim çok genişledi liposaction yöntemini tehilikeli buldugumdan asla denemek istemiyorum. abana önerebileceginiz ameliyatsız yöntemler varmı.?kalça ve basenler nasıl eritilir??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için Zeltiq Coolscupting , VShape ve VelaShape gibi yeni teknolojiler mevcuttur. Bazı kişiler ideal kilolarına yakın olsalar da basen, karın, bacak ya da kalça bölgelerindeki fazla yağlardan şikayetçi olabilmektedirler. Bu teknolojilerin en önemli özelliği cerrahi operasyon olan Liposuction yöntemindeki gibi bölgede engebeli ya da dalgalı bir görünüm yaratmamalarıdır. Ayrıca uzun bir iyileşme süreci gerektirmediğinden sosyal yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Coolsculpting yönteminde tek seans ile yağ dokuları dondurulup yok edilir ve her türlü yöntemi deneyip de kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alarak daha çekici ve zayıf bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Ultrason ve radyofrekans tekniklerinden faydalanılan VShape kalça ve basen bölgesi de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde kullanılabilen yeni nesil anti-aging uygulamasıdır. Elos teknolojisine dayanarak tasarlanan VelaShape cihazı ise yağ hücrelerinin boyutunu küçültülerek cildi sıkılaştırma işlemi yapmaktadır. Hangi yöntemlerin size uygun olabileceği muayene sonrası daha anlaşılır olacaktır.

Hocam selamlar iyi günler,ben 40 yaşındayım minyonum boyum 155cm.kilom 55 fakat kalça ve basenlerim çok geniş. Eğer bu bölgeyi eritebilirsem çok daha iyi görüneceğim.Fakat nasıl eritilir bir fikrim yok?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolSculpting tedavisi basen bölgesi gibi lokal fazlalıklarda büyük oranda etkili bir tedavidir. CoolSculpting göbek, bel, karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgesel fazlalıklara etki eden, tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 ile %30 kadarını yok eden bir sistemdir. oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir.Tedavinin etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Sistem yağları dondurarak parçalamak üzerine geliştirilmiştir. Dondurucu soğuğa maruz bırakılan yağ hücreleri kalıcı olarak yok olur.

her türlü masaj ve lenf drenaj gibi yöntemler denememe rağmen basenlerimde biriken yağlar gitmedi.Aslında basenlerim erise nerdeyse fit bir görüntüm olacak. Sizden ricam bana çözüm bulmanız.Basenlerim nasıl eritilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücutta bazı bölgelerde biriken yağlar ne kadar diyet ve egzersiz yapılsa da dirençli olabiliyor ve ekstra müdahale gerektirebiliyor. Size CoolSculpting sistemini önerebilirim. CoolSculpting tedavisinde; yağ hücrelerinin -11 dereceye varan soğukla parçalanması amaçlanmaktadır. İşlemin nihai sonucu 6-12 hafta sonra ortaya çıkar. Bu süre sonunda parçalanmış yağ hücreleri vücuttan doğal yollarla atılmış olur. Tek bir seansta yağ dokusunun %25-%30 kadarı yok olabilmektedir.

hem boyum kısa hem de basenlerim çok geniş.Bundan kurtulmamın bir yolu var mı basenler nasıl eritilir?Liposakşın istemiyorum cnkü tamamen düz olmuyor orantısız görünebiliyor.Arkadasım karnına yaptırdı ordan biliyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq CoolSculpting bölgesel fazlalıklarda kullandığımız oldukça etkili, sonuçları kalıcı bir sistemdir. Aslında en önemlisi de liposuction gibi ameliyatlı uygulamalardan sonra vücutta oluşabilen engebeli, dalgalı bir görünüm yaratma gibi riskleri yoktur. Pek çok hastada tek bir seans yeterli olmaktadır ve sadece tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 – %30 kadarı kalıcı olarak yok olabilmektedir. FDA onaylı CoolSculpting tedavisi tüm dünyada tercih edilen ve milyonlarca hasta üzerinde uygulanmış, etkisi kanıtlanmış bir tedavidir.

Buket hocam, boyum standartların altında yani 1.55.. Bir de bu duruma basenlerim eklenince vücudumdan iyice nefret etmeye başladım. Olduğumdan daha da kilolu gösteriyor beni basenler. Diyet mi yapsam? Kurtulmak istiyorum, basenler erir mi? Nasıl bir yöntemi vardır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Diyet ve egzersiz yoluyla tüm çabalara direnen inatçı yağlar zamanla kişilerde basen oluşmasına sebebiyet verir. Zeltiq CoolSculpting tedavisi ile vücuda kontrollü soğutma işlemi ile ameliyatsız yağ küçültme uygulaması yapılır. Yağ hücreleri doğası gereği soğukken daha da savunmasızdır. Bu yüzden bu yağları örten deriye zarar vermeden kontrollü bir şekİlde soğutma işlemi oluşturulur ve yağlarda kristalleşme sağlanır, sonrasında yağlar kırılır ve o bölgede daha sıkı-fit bir görünüm oluşabilir.

İnternette “eğer ki baseniniz genetik ise ömür boyu geçmez” şeklinde bir yazı okumuştum. Benim de anne tarafından bir miras sanki bu konu. Yani basenliyiz. Basenleri eritme konusunda ameliyatsız bir çözümünüz olduğunu duydum. Bu dogru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kalça ve basen bölgesinin geniş olmasının çeşitli sebepleri olabilir. Bunlardan başlıcası genetik faktörlerdir. Eğer kişi taşıdığı genlerden dolayı zaten geniş bir basene sahipse, beslenme ve sporla bu basenin yok edilmesi bazı kişilerde zor olabilir. Zeltiq CoolSculpting tedavisi sırasında, o bölgeye uygulanan yağları dondurma işlemi yapılır. Donmuş olan yağ hücreleri yavaş yavaş kristalleşir ve vücudumuzdan doğal süreç ile dışarı atılır. Bu bir zayıflama yöntemi değil, vücut şekil verme yöntemidir.

Hocam 23 yaşındayım. Sınavlara hazırlanacağım, ders çakılacağım diye oturmaktan resmen basenlerim belirginleşmeye başladı. Bu basenler nasıl erir, ders çalışmaktan spora da vakit ayıramıyorum . Kısa süreli uygulayacağınız bir yöntem var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Basen oluşumunu engelleyebilmek için, doğru beslenmeye dikkat etmek gerekir. Sebze, meyve, protein içeren besinler, bolca su tüketimi, bunların yanı sıra hareketli bir yaşam biçimini alışkanlık haline getirerek de bu durumun önüne geçebiliriz. Ameliyatsız olarak uyguladığımız Zeltiq CoolSculpting ile vücudun yağlı bölgelerine soğutma işlemi uygulanarak, yağ hücreleri hedef alınır ve diğer doku türlerine zarar vermeden yağ tabakası azaltılabilir. Böylece bölgesel bir incelme ile vücudunuzu formda tutabilirsiniz.

Merhaba doktor Buket hanım, benim kalçam ve basenlerim çok geniş. Aslında en çok da basenler. Çünkü basenler eritilirse kalçam da daha derli toplu görünecek diye düşünüyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tek seanslık bir tedavi ile, önemli bir avantaj ve incelme etkisi de sağlayacak bir yöntem arıyorsanız, size Zeltiq coolsculpting sistemini önerebilirim. Bu teknoloji, yağ hücrelerini dondurur ve kalıcı olarak yok etmek üzere geliştirilmiştir aynı zamanda da cildi sıkılaştırdığı, elastikiyetini artırdığı da gözlemliyoruz.

Merhaba ben 44 yalında 3 çocuk annesiyim. İlk 2 doğumumdan sonra vücudum genel hatlarıyla gayet iyi görünüyordu ancak son doğumumdan sonra sanıyorum yaş da ilerlediği için basenlerimi eritemiyorum artık. Diyette yapsam yürüsem de bi yere kadar eriyor.Size sorum basenler nasıl eritilir, bana yardımcı olacağını düşündüğünüz bir şey var mı?Asla ameliyat istemiyorum.Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel fazlalıklarda en çok kullandığımız sistem CoolSculpting teknolojisi. Sorunlu bölgedeki yağ dokusunu dondurucu bir soğuğa getirerek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlama prensibiyle çalışır. Thermage Body vücuttaki elastikiyet kaybına karşı tarsarlanmış olan bir başka tedavidir. Diğer bir seçenek ise BodyFX tedavisidir. Bu sistem, elastikiyet kaybı olan bölgelerin -karın, basen, kalça, bacaklar, baldır, kollar ve sırt gibi- sıkılaşmasını sağlar. Tedavinin yağ dokusunu ve selülit problemini azaltmak gibi avantajları da mevcut.

Buket hanım ben 38 yaşındayım. Bu zamana kadar zayıf birisiydim. Ancak doğumdan sonra karın ve basenlerim vücudumun diğer kısımlarına göre çok yağlandı ve gitmediler. liposakşın düşünmüyorum. Karın ve basenler başka nasıl eritilebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape Body ve VelaShape gibi sistemlerden fayda sağlayabilirsiniz. Bu teknolojiler hem yağ dokusuna etki etme hem de cildi sıkılaştırma etkisine sahiptir. Bir diğer alternatif ise farklı sistemleri kombine ederek kullanmak. Örneğin, CoolSculpting gibi sadece yağ dokusunu eritmek için tasarlanmış bir sistemle, Thermage Body gibi cildi sıkılaştırmak üzere uzmanlaşmış bir sistemi kombine tedavisi gibi.

Yıllar yılı ne denediysem bir türlü gitmeyen basenlerim nasıl eritilir? Ameliyat olacak gibi değiller ama bilmiyorum yapacağınız bir müdahale ile gidemez mi??Belim incecik ama basenler baya belirgin. Erirse size minnettar kalacağım. Bilgi için teşekkrler….

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücut biçimlendirmedeki etkinliği kanıtlanmış Vshape teknolojisi, vücut biçimlendirme teknolojileri içinde çıtayı bir üst seviyeye taşımaktadır. Basen, bel, kalça, bacaklar, gıdı bölgesindeki yağ hücreleri, Vshape yardımıyla hedef alınıyor ve biçimleniyor. Bu şu şekilde oluyor; sistem, radyofrekans dalgaları ve ultrason teknolojisiyle birlikte çalışıyor. Yüksek radyo frekans enerjisi direkt olarak dokuya aktarılıyor ve odaklı ultrason dalgaları hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor. Bölgenin durumuna göre, 4-6 seans yeterli olabilmekte. İşlemden sonra sosyal yaşamınız etkilenmez. İstirahat gerektirmez. 4 ila 6 seans sonunda 5-6 cm incelme gözlenebilmekte.

Basenlerimin erimesi için Zeltiq yaptırmayı düşünüyorum. Aslında benim için uygun olan o mu pek emin değilim. Zeltiq soğuk lipolizin bana uygun olduğunu? Benim sorunum sadece basenlerimde. Bunları nasıl eritmem gerekir bir çaresi bulunur mu?Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq Cool Sculpting işlemi için en uygun adaylar, ideal kilosuna yakın ancak basen, karın ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan kişilerdir. İşlem sırasında bölgeye jel bir ped yerleştiriliyor. Cihazın aplikatörünün içine vakum ile birlikte yağ dokusu çekilerek, kontrollü soğutma işlemi başlatılıyor. Uygulama yapılan bölgede yoğun bir soğukluk hissediliyor. Bu his 5-10 dakika içinde geçerek tedavi edilen bölge hissizleşiyor. 1 saat süren işlemin ilk birkaç dakikasında bir rahatsızlık hissedilebiliyor. Sonrasında ise soğuğa bağlı olarak geçici bir his kaybı, kırmızılık, şişlik, morarma ve karıncalanma görülebiliyor. İşlem sayesinde kristalize olan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozuluyor. Parçalanan yağ hücreleri zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılıyor. Sonuçlar işlemden 3 hafta sonra görülmeye başlanıyor, tam sonuca ise 2-3 ay sonra ulaşılıyor.Sonuçlar kalıcıdır

Üst beden incecik de olsa basenler çok olunca olmuyor kötü görünüyor. Bu basenler nasıl eritilir hocam?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolSculpting tedavisinin etki mekanizması yağ hücrelerinin -11’lere varan soğukla parçalanması prensibi üstüne kuruludur. Tek bir seansta yağ dokusunun %25-%30 kadarı yok olabilmektedir. İşlemden sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Basenler için incelme programları uyguluyor musunuz? Tek seanslık bir yöntem var mı yoksa uzun bir program mı gerekli?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudunuzda, basenlerde birikmiş yağ fazlalıklarından, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa, Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar