Karın Bölgesindeki İnatçı Yağlar İçin

Karnımın yanları ve göbek bölgemde yağlanma çok fazla. Kotların beli zar zor kapanıyor. Ve kapanıyorsada kenardan taşan etler oluyor. Spor denedim ama çok işe yaramadı. Karın bölgesindeki inatçı yağlar için bir türlü erimeyen yağlar için Zeltiq CoolSculpting yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CoolSculpting yönteminde, yağ hücreleri sıfır dereceye kadar dondurulur. Tedavi yaklaşık 35-40 dk sürer. Belirgin kilo fazlalığı olmayan diyete ve spora dirençli karın ve bel bölgesindeki yağlanmalarda başarılı sonuçlar alınmaktadır. CoolSculpting, lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Her bir bölgeye tek seans uygulanıyor. İkinci aydan itibaren gözle görülür sonuçlar veren uygulamayla incelme sağlanabiliyor. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hassasiyet, kızarıklık ve hafif bir sızı görülmesi normaldir. Bunlar da tedaviden birkaç gün sonra tamamen geçer. Uygulamanın etkisi işlemden 2 hafta sonra görülmeye başlar. İşlem bölgesinde gözle görülür bir küçülme başlar.

Merhaba yaklaşık 1,5 yıl önce doğum yaptım.Sezarten doğm olduğu için sanırım ki karın bölgemde çok fazla yağ birikti. Bu karın bölgesindeki inatçı yağlar için neler yapabilri m ne tavsiteler verirsiniz_?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape Body ve VelaShape gibi teknolojik sistemlerden faydalanabilirsiniz. Bu teknolojiler hem yağ dokusuna etki eder hem de cildi sıkılaştırma etkisine sahiptir. Söz konusu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yar almaktadır. Bir diğer alternatif ise iki farklı sistemi birlikte kullanmaktır CoolSculpting gibi sadece yağ dokusunu eritmek için tasarlanmış bir sistemle, Thermage Body gibi cildi sıkılaştırmak üzere uzmanlaşış bir sistemin kombine tedavisi de pozitif sonuçlar doğurabilir.

karın bölgesindeki yağlarla başım dertte hocam. Karnımı ne giysem kapatamıyorum. Bir çok diyet ve egzersiz denedim ama işe yaramadı az da olsa fark ettiyse de genel olarak hala varlar. Bu inatçı yağlar için ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Karın bölgesindeki inatçı yağlar için beslenmenize dikkat etmekle yola koyulmaya başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve lifli gıdalarla beslenerek bu süreci hızlandırmanız mümkün. Karın bölgenizdeki fazlalıklardan yakınıyorsanız, ancak cildiniz genç ve sıkı ise cerrahî olmayan yöntem olarak CoolSculpting size göredir. Çünkü karındaki yağ fazlasını aldığınızda cilt sıkılaşarak karnın yeni formuna uyum sağlayabilir. CoolSculpting FDA onaylı bir sistemdir yani güvenli ve etkinliği kanıtlanmıştır. Zeltiq, işlemi 4-5 dereceye kadar yapılan bölgeyi soğutuyor ve dokulara zarar vermeden, dolaşımı sistem etkilemeden direkt olarak yağ hücrelerine etki ediyor. Soğutulan yağ hücreleri 3 hafta içerisinde yapısal değişikliği başlıyor. Düşürülen sıcaklıklarda yaşayamayan yağ hücreleri zaman içerisinde vücuttan dışarı atılıyor. Böylece daha şekilli ve fit bir görünüme kavuşabilmek mümkün olabiliyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar