Radyofrekans Yönteminin Cilt Gençleştirmeye Etkisi?

Radyofrekans yöntemiyle cilt gençleştirme nasıl oluyor? Nasıl etki ediyor bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Radyofrekans deri altında yol alabilen bir enerji. Cilde uygulandığında ısı üretir ve su moleküllerini hayata geçirerek sürtünme etkisi ile kollajen üretimini arttırır. Bu sayede cilt gençleşmeye ve sıkılaşmaya başlar. En etkili tedaviler arasında Thermage CPT cihazıyla radyo dalgaları, cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak yeniden üretimlerini tetikleyen bir sistem. Bunu da o dokuda kaldırabileceği kadar ısı ile kontrollü olarak hasar üretimiyle yapalabiliyor. Cihazın teninizle temas ettiği bölgede ısıyı hissetmiyorsunuz ancak alt dokular bu ısıyla uyarılıyor. İlk tepki olarak bu bağlar geriliyor, kalınlaşıyor ve kısalıyor. Dokularda yaratılan kontrollü hasar, vücuda dokularını yenileme sinyali göndermesini sağlıyor. Böylece cilt cerrahi işleme gerek kalmadan daha genç bir görüntüye kavuşuyor.

Buket hanım iyi günler bir kaç arkadaşımdan cilt gençleştirmek için radyofrekans yöntemini kullandıklarını öğrendim. Gözlemlerime göre eğer başka bir şey yaptırmadılarsa işe de yaramış. Bir de size sormak istedim radyofrekans yönteminin cilt gençleştirmeye etkisi nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Radyofrekans, her bir saniyede “frekans” veya dalga boylarında ölçülen bir enerji türüdür. Thermage, VShape, Agassi, Inmode, Scarlet S, Thermage CPT, VelaShape, VShape gibi sistemlerde kullanılan radyofrekans teknolojisi, cerrahi olmayan(invaziv olmayan) cilt sıkılaştırma yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Eğer cerrahi bir müdahale olmadan, uzun istirahat süreleri gerektirmeyen tedavilerden faydalanmak istiyorsanız, Radyofrekans tedavilerini güvenle uygulayabilirsiniz. Radyofrekans ile çalışan sistemler, cilt altı dokusunu kimi zaman yüksek bir ısıya çıkararak kimi zamansa negatif basınçlı vakum teknolojileriyle cildin kendini onarma mekanizmasını uyarıyor. Böylece cilt altı bağ dokusu hücreleri daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar